دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

10 دلیل محکم برای اینکه همیشه باید خودتان باشید

نحوه مدیریت زندگی تان نشان می دهد که آیا خودتان هستید یا سعی می کنید انتظارات دیگران را برآورده کنید. وقتی یاد می گیرید که چرا باید همیشه خودتان باشید، می خواهید با اصالت زندگی کنید و احساس ارزشمندی خود را بسازید. اصیل بودن می تواند به شما کمک کند احساس بهتری نسبت به شخصیت خود داشته باشید و اعتماد به نفس و عشق به خود را در طول سفر جذاب زندگی خودتان ایجاد کرده و بهترین دوست خود باشید. ما ده دلیل روشن و محکم را برای آن به شما ارائه خواهیم داد. در ادامه این مقاله با دنیای موسیقی درمانی همراه باشید.

برخی از افراد می توانند به امید رسیدن به بهترین ها و تحقق رویاهایشان بدون تلاش، منفعلانه زندگی را طی کنند. از سوی دیگر، دیگران می خواهند در طول سفر زندگی خود انتخاب های فعالی داشته باشند تا اطمینان حاصل کنند که به اهداف خود می رسند. این افراد می خواهند کارهایی انجام دهند تا آنها را در مسیر درست حرکت دهد و به آنها کمک کند تا زندگی مورد نظر خود را داشته باشند.

فهرست عناوین
10 دلیل محکم برای اینکه همیشه باید خودتان باشید

زمانی که می خواهید زندگی موفق و رضایت بخشی داشته باشید، خودتان باشید. تلاش برای برآورده کردن انتظارات اجتماعی می‌تواند باعث شود که زندگی‌ای داشته باشید که برای شما طراحی نشده است. دلایل قانع کننده زیر می تواند به شما کمک کند تا نشان دهید که چرا باید همیشه بر رفتارهای واقعی خودتان تمرکز کنید.

 

اصالت داشتن و خودمان بودن به چه معناست؟

وقتی جوان تر بودید، خودتان بودن اغلب به ذهنتان خطور نمی کرد. شما در زمان حال زندگی می کردید بدون اینکه بیش از حد به گذشته فکر کنید یا نگران آینده باشید. در آن زمان، از اینکه خودتان بودید و آنچه می خواستید را انجام می دادید، خوشحال بودید.

شما احتمالاً بدون رزرو وقت خود را صرف خندیدن، بازی و عشق ورزیدن می کردید. این زمان‌های زندگی شما تأثیراتی بر جای گذاشت که هرگز فراموش نخواهید کرد و به شما یادآوری می‌کند که چه کسی هستید.

با بالا رفتن سن، راحتی شما با خود بودن کاهش یافت، چه به دلیل بزرگ‌تر شدن از دوران کودکی‌تان یا داشتن مرزهایی که توسط مراقبین شما تعیین شده است. گذر از سیستم مدرسه، پیوستن به جوامع و درگیر شدن در گروه های دیگر نیز منجر به تنظیم رفتارهای طبیعی شما شده است.

شما دیگر به اصالتتان و اینکه چه چیزی هستید توجه نمی کنید و تمام تلاش شما برای تبدیل شدن به چیزی است که جامعه به شما می گوید. دیگر زمانی را برای انجام کاری که دوست دارید یا بودن با افرادی که از آنها لذت می برید اختصاص نمی دهید. دیگر برای انجام کارهایی که شما را منحصربفرد می کند، تلاشی نمی کنید، زیرا به نظر می رسد دیگر خواسته های زندگی در اولویت قرار دارند.

مهم نیست چقدر از چیزی که هستید دور می شوید، همیشه می توانید به ریشه های خود بازگردید و خودتان باشید. هنگامی که زندگی شلوغ می شود یا تراژدی در آن دخالت می کند، ممکن است خود را گم کنید. با این حال، می‌توانید دوباره روی آنچه می‌خواهید و چگونگی ادامه آن تمرکز کنید.

وقتی دوباره روی خود بودن تمرکز می کنید، می توانید ایده های دیگران را رها کنید. می‌توانید برنامه‌ای را که باید دنبال کنید فراموش کنید تا بتوانید زندگی‌ای را داشته باشید که به شما امکان می‌دهد خودتان باشید. وقتی همه چیز را رها کردید، خودتان بودن به راحتی به دست می آید.

 

نرم باش. اجازه نده که دنیا، تو را سخت کند. اجازه نده که درد، باعث تنفر تو شود. اجازه نده که تلخی، شیرینی تو را بدزدد.

 

در عوض چه کاری باید انجام دهید تا بتوانید خودتان باشید؟

این فرآیندها برای کمک به شما در پیمودن مسیر خاصی که قرار است به خوشبختی و موفقیت منجر شود، قرار گرفته‌اند. با این حال، همه چیزهای یکسانی را نمی خواهند، بنابراین یاد گرفتن اینکه خودتان باشید می تواند تفاوت را ایجاد کند. به جای پیروی از فرآیندهای مورد انتظار دیگران، به آنچه هستید وفادار بمانید و کاری را انجام دهید که شما را خوشحال می کند.

برخی از جنبه های دخیل در خود بودن عبارتند از:

 

 • درگیر شدن در فعالیت های مورد علاقه خود
 • خوردن چیزی که دوست دارید
 • گفتن آنچه در ذهن شما است
 • ابراز آزادانه احساسات 
 • انجام کاری که بیشتر از همه دوست دارید
 • دوست داشتن هر کسی که او را دوست دارید
 • نشان دادن استعدادها و ویژگی های شخصیتی منحصر به فرد خود
 • پذیرفتن ویژگی های فیزیکی خودتان
 • تصدیق و تایید افکار و احساسات خودتان
 • به جای آنچه به شما کمک می کند سریع ترین موفقیت را به دست آورید، روی شادی خود تمرکز کنید
 • شغلی را پیدا کنید که شامل انجام کاری باشد که دوست دارید
 • تغییر ظاهر طبق علایق شخصی، نه چیزی که دیگران می خواهند

 

ده دلیل محکم برای اینکه چرا باید همیشه خودتان باشید

همیشه بهترین کار این است که خودتان باشید؛ این دلایل محکم و قانع کننده را بررسی کنید تا همیشه معتبر و اصیل باشید. توصیه های زیر می تواند به شما کمک کند به یاد داشته باشید که به خودتان وفادار بمانید و روی بهترین چیزها برای زندگی خود تمرکز کنید.

 

1. در طول چالش های غیرمنتظره متوجه می شوید که چه کسی هستید

اتفاقات غیرمنتظره ای در زندگی رخ می دهد، مهم نیست که چقدر سعی می کنید جلوی آنها را بگیرید و برای آینده آماده باشید. وقتی همه چیز اشتباه می شود، می توانید خود را دوباره کشف کنید و آنچه را که واقعا می خواهید در نظر بگیرید.

غلبه بر چالش های غیرمنتظره، شما را مجبور می کند راه های جدیدی برای انجام کارها پیدا کنید و نقاط قوت خود را برجسته کنید. این نه تنها آنچه که در آن مهارت دارید را برجسته می کند، بلکه به شما امکان می دهد چیزهای دیگری را در مورد خودتان کشف کنید.

تظاهر به بودن کسی جز خودتان، در طول این چالش‌ها در توانایی شما برای غلبه بر مشکلات اختلال ایجاد می‌کند. همچنین شما را از دیدن بهترین تلاش‌ها و اینکه چگونه می‌توانستید بهتر با آن‌ها برخورد کنید، باز می‌دارد. وقتی بر روی این چالش‌ها کار می‌کنید، اگر به خودتان وفادار بمانید، خوشحال‌تر خواهید شد، زیرا می‌دانید که بهترین تلاش خود را انجام داده‌اید.

 

2. کاری که آسان است را انجام نمی دهید زیرا انجام کاری که درست است پاداش بیشتری به همراه خواهد داشت

در حالی که مزایای پیمودن مسیر آسان جذاب به نظر می رسد، آن چیزی را که می خواهید به شما نمی دهد. انجام کار درست و احترام گذاشتن به ارزش های خود، پاداش های بیشتری را برای زندگی شما به ارمغان می آورد.

قانون جذب توضیح می‌دهد که کیهان آنچه را که از خود تابش می‌کنید به شما می‌دهد، بنابراین انجام کاری که درست است باعث جذب مثبت می‌شود. زمانی که فکر می کنید انتخاب یک راه آسان بهترین گزینه است، این دلیل را به خاطر بسپارید و به جای آن کاری که درست است را انجام دهید.

 

همچنین بخوانید: 5 نشانه اینکه شما قوی تر از چیزی هستید که فکر می کنید

 

3. وقتی به یاد بیاورید که خودتان باشید همه چیز آسان تر می شود

همانطور که این دلیل توضیح می دهد، شما باید همیشه خودتان باشید زیرا با آن همه چیز آسان تر می شود. وقتی تظاهر به شخص دیگری نمی کنید، برای یافتن شادی و تجربه پیشرفت راه آسان تری را پیش رو خواهید داشت.

وفادار ماندن به خود نشان می دهد که چه کسی واقعا شما را دوست دارد و به شما اهمیت می دهد. به علاوه، همیشه می‌دانید که اعمال شما حاکی از شخصیت واقعی شماست. شما دیگر هرگز نگران این نخواهید بود که آیا دیگران شما را دوست دارند یا اینکه آیا درست عمل کرده اید یا خیر.

خود بودن به شما اطمینان می دهد که شادی را تجربه می کنید و می توانید زندگی مورد علاقه خود را داشته باشید. علاوه بر این، خود بودن، حمایتی را که برای دستیابی به روابط موفق، سلامتی، ثروت و الهام نیاز دارید جذب می کند.

 

4. وقتی کاری را انجام می دهید که شما را متمایز می کند همیشه مورد نیاز خواهید بود

صادق بودن با خود مستلزم انجام کاری است که شما را از جمعیت متمایز می کند. ویژگی‌ها و استعدادهای منحصربه‌فرد شما می‌تواند چیزی باشد که دیگران به آن نیاز دارند و شما را به یک دارایی ارزشمند تبدیل می‌کند. وقتی بتوانید کارهایی را انجام دهید که دیگران نمی توانند انجام دهند، تبدیل به یک فرد ضروری برای اطرافیان تبدیل می شوید.

از اینکه خودتان باشید و استعدادها و نقاط قوت خود را نشان دهید نترسید. این تضمین می کند که همیشه نیاز به شما احساس شود زیرا می توانید کارهایی را انجام دهید که دیگران نمی توانند انجام دهند. استعدادهای شما ضروری هستند، بنابراین تنها برای هماهنگ شدن با سایر افراد اطرافتان، آنها را کم اهمیت ندانید.

 

اجازه نده کسی که بودی تو را از چیزی که در حال تبدیل شدن به آن هستی منع کند.

 

5. هر کاری که انجام می دهید به واقعیت شما کمک می کند

هر انتخابی که انجام می دهید به اتفاقی که در حال حاضر در زندگی شما می افتد کمک می کند. شما واقعیت خود را از طریق افکار و اعمال خود می سازید و این به شما قدرت تغییر زندگیتان را می دهد. با این حال، شما باید خودتان باشید تا کارهایی را انجام دهید که باعث شادی و موفقیت می شود.

شما آنچه را که فکر می‌کنید و انجام می‌دهید جذب می‌کنید، پس مطمئن شوید که روی انجام کارهای خوبی تمرکز می‌کنید که در حد و اندازه های محترم بودن خودتان باشند. بسیاری از مردم بر این باورند که نمی‌توانند زندگی خود را کنترل کنند، اما شما مسئول هستید و مستقیماً در انجام کارها و کنترل روند زندگی خود مشارکت می‌کنید.

 

6. وقتی به خودتان وفادار بمانید، همیشه می دانید که به کدام سمت بروید

وقتی به خودتان وفادار بمانید، تصمیم گیری آسان تر می شود. خود بودن به معنای انتخاب خودکار چیزهایی است که شما را به سمت رویاهایتان سوق می دهد. شما به طور طبیعی می خواهید کاری را انجام دهید که شما را به سمت علایق و خواسته هایتان هدایت می کند و به شما کمک می کند بخش های ظریف زندگیتان را کشف کنید.

 

7. فکر کردن در مورد آنچه می خواهید یا باید انجام دهید قبل از اینکه زمان تصمیم گیری برسد می تواند به شما اطمینان دهد که کار درست را انتخاب کرده اید

وقتی سریع و بدون فکر کردن در مورد چیزی تصمیم می گیرید ممکن است انتخاب اشتباهی داشته باشید. شما به احتمال زیاد آنچه را که دیگران برای شما می خواهند یا آنچه جامعه آن را الزام‌آور می داند را انتخاب می کنید.

این دلیل به شما می آموزد که در نظر گرفتن گزینه های شما می تواند در احساس‌تان تفاوت ایجاد کند. وقتی برای فکر کردن به آن وقت بگذارید، اضطراب و نگرانی کمتری در مورد اینکه آیا انتخاب درستی کرده اید یا خیر را تجربه خواهید کرد. این به شما اجازه می دهد تا در نظر بگیرید که چه چیزی می خواهید یا نیاز دارید و اینکه آیا این شما را در سفر به سمت رویاهایتان همراهی می کند یا خیر.

 

8. افکار شما برای خودتان و هر چیزی که در اطرافتان هست قدرتمند خواهد بود

شما چیزهایی را جذب می کنید که به آنها فکر می کنید، و افکار خود را قوی تر از آنچه در تصور دارید، می کنید. وقتی دائماً به یکسری چیزها فکر می کنید، حضور واقعی یا فیزیکی آنها را در زندگی خود متوجه خواهید شد. تمرکز بر روی منفی گرایی چیزهای منفی را جذب می کند، اما اگر خودتان باشید، می توانید آن را به یک طرز فکر مثبت تغییر دهید.

 

9. چیزهایی که می گویید می توانند تعیین کنند که شما چه کسی هستید

همه ما چیزهایی را می گوییم که قصد واقعی ما آن ها نیستند و ربطی به خود واقعی ما ندارند، اما وقتی به طور مداوم چیزهایی را با لحن خاص خودتان می گویید، می تواند مشخص کند که چه کسی هستید. افکار شما معمولاً از طریق کلمات شما بیرون می آیند.

می توانید از کلمات خود برای تخریب افراد یا ایده ها یا ساختن آنها استفاده کنید. قبل از صحبت وقت بگذارید و در نظر بگیرید که چگونه کلمات شما ممکن است بر موقعیت ها یا اطرافیان شما تأثیر بگذارد. خودتان باشید، اما چیزهای آزاردهنده ای که می تواند وضعیت را بدتر کند، نگویید. تلاش برای اینکه شخص دیگری باشید یا عقاید متفاوتی داشته باشید، باعث می شود که شما غیر صادق به نظر برسید.

 

10. استفاده از شانس ها می تواند شما را در مسیر موفقیت قرار دهد

اگر خودتان باشید، می دانید که در زندگی چه می خواهید و به چه چیزی نیاز دارید، بنابراین در استفاده از فرصتی که می تواند شما را به جایی که می خواهید برساند، تردید نخواهید کرد. موفقیت با قدم های کوچک شروع می شود و در نهایت منجر به گرفتن شانس های بزرگ می شود.

آنچه را که می خواهید در نظر بگیرید و از منحصر به فرد بودن خود برای تصمیم گیری در مورد آینده خود استفاده کنید. از اینکه به خود وفادار ماندید خوشحال خواهید شد و سفر خود را با اصالت ناب خودتان ادامه خواهید داد.

 

در هر روز به دنبال چیزهای مثبت باش، حتی اگر بعضی روزها مجبور باشی کمی سخت‌تر نگاه کنی!

 

نظرات نهایی در مورد دلایلی که چرا باید همیشه خودتان باشید

در حالی که جامعه و اطرافیان شما ممکن است انتظارات خاصی از شما داشته باشند، شما باید همیشه به خودتان وفادار بمانید. دلایلی که در بالا به شما ارائه کردیم، نشان می دهد که شما باید همیشه خودتان باشید، چرا که این به شما اجازه می دهد گام های لازم را برای رسیدن به اهداف خود بردارید.

خود بودن می تواند به شما کمک کند آنچه را که در زندگی تان بهترین احساس را ایجاد می کند، انجام دهید. این می تواند به شما کمک کند تا به موفقیت کامل دست یابید و در سفر خود خوشبختی را پیدا کنید. این دلایل را به خاطر بسپارید تا در طول زندگی اصالت داشته باشید و همیشه بدانید که بهتر است خودتان باشید.

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید