دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

5 راه برای زندگی بدون پشیمانی

پس از مدتی زندگی در این سیاره، متوجه می شوید که زندگی واقعاً چقدر شکننده و زودگذر است. هیچ یک از ما واقعاً نمی دانیم که چقدر در اینجا هستیم، بنابراین بهترین کاری که می توانیم انجام دهیم این است که طوری به سادگی و راحت زندگی کنیم که گویی ممکن است فردا بمیریم و دیگر بر روی این کره خاکی نباشیم. آزادانه و کامل زندگی کردن این روزها نادر به نظر می رسد، اما کسانی که این کار را انجام می دهند تمایل دارند در پایان عمر خود پشیمان نباشند. پشیمانی معمولاً از حرف های ناگفته، رویاهای دست نخورده، و دعواهای نابسامان با کسانی که دوستشان داریم می آید.

با این حال، اگر بتوانید به پایان زندگی خود برسید و صادقانه بگویید که بدون پشیمانی زندگی کرده‌اید، چه؟ چه می‌شود اگر هیچ رویایی و هیچ آرزویی را بی‌پاسخ رها نکرده باشید؟

فهرست عناوین
5 راه برای زندگی بدون پشیمانی

 

 

در اینجا 5 راه برای زندگی بدون پشیمانی وجود دارد:

1. در هر صورت از قلب خود پیروی کنید

بسیاری از مردم وقتی در مورد تجربیات زندگی خود فکر می کنند، پشیمان هستند که به دنبال رویاهای خود نرفته‌اند. حتی اگر دلتان چیزی می خواهد که دست نیافتنی یا دور از ذهن به نظر می رسد، به هر حال آن را دنبال کنید. به هر حال مسیری را انتخاب کنید که کمتر پیموده اید زیرا هیچکس جز شما نمی داند واقعا چه می خواهید. قلب شما هرگز به شما دروغ نمی گوید و شما را به مسیر اشتباه هدایت نمی کند، پس به آن گوش دهید. ندای درونی و ضمیر ناخودآگاه شما ابزار قدرتمندی برای جهت دادن به زندگی شما هستند، پس به حرف ها و جهت‌دهی آنها توجه کنید. به این ترتیب، حتی اگر برنامه‌هایتان آن‌طور که انتظار داشتید پیش نروند، و مجبور شوید از نو شروع کنید، حداقل می‌توانید بگویید که رویاهایتان را منصفانه نشان داده‌اید. حداقل می‌توانید بگویید که ترس‌هایتان را نادیده گرفته‌اید و با خارج شدن از قفس ترس هایتان، اجازه نداده‌اید که شما را بازدارند.

 

2. بدون نگرانی از پشیمانی زندگی را در حاشیه زندگی کنید

اینقدر نگران ماندن در خطوط و پیروی از قوانین نباشید. گاهی ریسک کنید، جسور باشید و یاغی‌گری کنید. زندگی زمانی معنادارتر و پربارتر می شود که بتوانید ممانعت ها را پشت سر بگذارید و جنبه های خشن آن را در آغوش بگیرید. در پایان عمرتان از کارهایی که انجام نداده اید پشیمان خواهید شد، نه از کارهایی که انجام دادید. بنابراین چه چیزی برای از دست دادن دارید؟ برای رفتن به مسافرت مورد علاقه خود آماده شوید، شغلی که از آن متنفرید را رها کنید، به مردم بگویید دوستشان دارید و اگر می خواهید آن تکه کیک شکلاتی را بخورید. زندگی شما = قوانین شما

 

در زندگی هیچ پشیمانی وجود ندارد، هرچه که هست درس است.

 

3. اجازه دهید خود واقعی شما بدرخشد

بسیاری از مردم در غل و زنجیر نظرات دیگران نسبت به خودشان زندگی می کنند. آنها می خواهند همه را راضی کنند، بنابراین با تلاش برای انجام این کار، خود را ناامید می کنند. به یاد داشته باشید که فقط باید نگران دوست داشتن و راضی کردن خودتان باشید. وقتی به قلب خود وفادار بمانید، افراد مناسب خود را نشان خواهند داد. پیام شما هر چه که هست، آن را عقب نگه ندارید. وجود شما حکایت خودش را دارد، پس چه چیزی را می خواهید به دنیا بگویید؟ چگونه می خواهید خود را به فردی که در آینه به شما نگاه می کند نشان دهید؟ به خودتان افتخار کنید و با حقیقت خودتان زندگی کنید. هیچ چیز مهم نیست جز اینکه شما در مورد خودتان چه فکر می کنید.

 

همچنین بخوانید: 4 راه برای پر کردن خلا در زندگی و احساس پوچی

 

4. تا جایی که می توانید، تا جایی که نفس دارید، عشق بورزید

تصور کنید که اگر همه آزادانه و بی ریا به یکدیگر عشق می‌دادند، دنیای ما چقدر متفاوت و زیباتر می‌شد. در آن صورت بود که مردم دیگر آنقدر در ترس زندگی نمی کردند و اجازه نمی دادند که دیوارهایشان جلوی شفقت و عشق واقعی را بگیرد. آسیب پذیر شدن و تمایل به پذیرش و دادن عشق به زمان و تمرین نیاز دارد، اما با کمی فداکاری، می توانید بر ایده عشق بی قید و شرط مسلط شوید. اول از همه، قبل از اینکه بتوانید همین کار را برای دیگران انجام دهید، باید خودتان را بپذیرید و دوست داشته باشید. وقتی از عشق دادن و گرفتن صحبت می کنیم، به معنای خود دوستی و پذیرش خود نیز هست.

بسیاری از مردم نگران این هستند که اگر در های قلب خود را به روی کسی باز کنند چه اتفاقی می افتد، اما حتی اگر کسی قلب شما را بشکند، هیچ چیز بدتر از قفل کردن عشق و قلبتان به روی دیگران و دور انداختن کلید نیست. در مورد عشق خود خودخواه نباشید؛ جهان می تواند بسیار بیشتر از آن استفاده کند. عشق را در زندگی خود جذب کنید.

 

5. نگران چیزهای خارج از کنترل خود نباشید

اجازه ندهید ذهنتان در مورد هر چیز کوچکی که ممکن است در زندگی اشتباه پیش برود وسواس داشته باشد. به لحظه حال برگردید و خودتان را در آن غرق کنید. اضطراب زمانی اتفاق می‌افتد که به ذهن خود اجازه می‌دهیم مثل بچه‌هایی که در مغازه شیرینی‌فروشی هستند بدود. باید پاهای ذهن‌مان را زمین بگذاریم و اجازه این گونه رفتارها را به آن ندهیم. پشیمانی فقط شادی شما را از بین می برد و باعث می شود احساس ناتوانی و ضعف کنید. شما مالکیت ذهن، بدن و روح خود را دارید، پس فقط روی پیشرفت خود تمرکز کنید. بجز این ها، همه چیز و هر چیزی که در کنترل شما نیست را به حال خود رها کنید و زندگی بسیار آرام و شادتری خواهید داشت.

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید