دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

7نشانه که شما نیاز به آرامش بیشتری دارید

متأسفانه، بیشتر مردم در دنیای امروز بواسطه مسئولیت‌های فزاینده و نداشتن زمان کافی در روز برای مراقبت و رسیدگی به همه آنها، استرس زیادی را احساس می‌کنند. به گفته انجمن روانشناسی آمریکا، بیش از نیمی از بزرگسالان شاغل در آمریکا احساس می کنند که نمی توانند سطح استرس خود را به طور موثر مدیریت کنند. استرس و اضطراب نه تنها بر سلامت روان فرد تأثیر می گذارد، بلکه می تواند حضور خود را در بدن و جسم او نیز آشکار کند.

به نظر می رسد اپیدمی استرس در سرتاسر جهان با گذشت زمان به رشد خود ادامه می دهد. برخی از افراد در اکثر مواقع احساس استرس می کنند، اما حتی متوجه این موضوع هم نمی شوند، زیرا اکنون سیستم عامل ترس و اضطراب در آن ها فعال است. از آنجا که شرایط فعلی برای آنها عادی به نظر می رسد، سیگنال های هشدار دهنده ای را که بدن و ذهنشان می دهد و می‌گوید که به استراحت نیاز دارد را تشخیص نمی دهند. اگر شما هم این سیگنال های هشدار دهنده را تشخیص نمی دهید، لازم است که در مورد رایج ترین علائم هشدار دهنده استرس بیشتر بخوانید و بیشتر بدانید. در ادامه مطلب با دنیای موسیقی درمانی همراه باشید و با این علائم آشنا شوید.

فهرست عناوین
7نشانه که شما نیاز به آرامش بیشتری دارید

 

در اینجا 7 نشانه وجود دارد که بیانگر این هستند باید آرام باشید:

1. اغلب کابوس می بینید

دیدن یک کابوس گاه به گاه بخشی طبیعی از انسان بودن است. با این حال، دیدن خواب های بد در بیشتر شب های هفته می تواند نشانه عدم تعادل جدی در سیستم عصبی شما باشد. برخی از مردم بر این باورند که رویاهای ما منعکس کننده افکار غالب ما در زندگی روزمره مان هستند، بنابراین اگر رویاهای شما عمدتاً از تاریکی و چیزهای منفی تشکیل شده است، به این معنی است که فرآیندهای فکری شما نیاز به مراقبت دارند. استرس به طرق مختلف در زندگی ما ظاهر می شود، اما بیشتر مردم این را نمی‌دانند و به این فکر نمی کنند که استرس می‌تواند در رویاهای ما تداخل داشته باشد.

کابوس‌ها می‌توانند ما را در نیمه‌های شب از خواب بیدار کنند و در نتیجه نتوانیم دوباره بخوابیم یا اگر هم مجددا به خواب برویم، نتوانیم یک خواب با کیفیت را تجربه کنیم. سعی کنید هر روز مدتی را به مدیتیشن یا نوعی تمرین آرامش بخش دیگر بگذرانید تا با استرس بیش از حد مقابله کنید. این به شما کمک می کند تا خواب آرام تری داشته باشید.

 

2. شب هنگام در به خواب رفتن مشکل دارید

حتی اگر کابوس نبینید، ممکن است در شب برای خوابیدن با مشکلات زیادی روبرو باشید. شاید ساعت‌ها بیدار دراز می‌کشید و به تمام صورت‌حساب‌هایی که باید بپردازید یا مسئولیت‌هایی که بر عهده دارید فکر می‌کنید یا به این می اندیشید که چرا و چگونه جهان به وجود آمده است و ما در آن چکار می‌کنیم. به نظر می‌رسد مغز بسیاری از افراد شب‌ها فعال‌تر می‌شود، شاید به این دلیل که بالاخره بعد از یک روز کاری طولانی یا حضور در مدرسه، می‌توانند با افکار خود کمی خلوت کنند.

با این حال، اگر افکار شما اغلب مانع خواب شما می شود، عدم استراحت کافی می تواند آسیب جدی به سلامت شما وارد کند. پس وقت آن رسیده است که برای آرامش خود کاری بکنید. در اینجا می توانید بخوانید که شب بیداری چگونه به سلامتی آسیب می زند.


 

 

هرگز قدرت دوش آب گرم، ملحفه های لطیف  و چرت طولانی را دست کم نگیرید.

 

3. ذهن شما دائماً ابری و مه آلود است

مه مغزی زمانی اتفاق می‌افتد که به ذهن خود استراحتی را که شایسته آن است ندهیم. مغز ما تمام مسئولیت ها، سر و صداها و هرج و مرج‌هایی که در زندگی روزمره‌مان وجود دارد را جذب کرده و وضوح ذهنی ما را کم رنگ می کند. با این حال، سر و صدای دنیای بیرون به هیچ عنوان اجازه ندارد که خود را در ذهن شما تکرار کند. شما می توانید با صرف زمان برای مراقبت از خود و آرامش‌تان، وضعیت مغز خود را کنترل کنید. اگر تمرکز یا فکر کردن برایتان سخت است، این نشانه واضحی است که باید آرامش بیشتری داشته باشید.

 

همچنین بخوانید: 15 دلیل اینکه همیشه خسته هستید

 

4. خیلی بیمار می شوید

مریض شدن مکرر به این معنی است که سیستم ایمنی شما تحت تأثیر قرار گرفته و نمی تواند وظیفه خود را برای از بین بردن سموم و باکتری های مضر انجام دهد. بسیاری از مردم بیماری را فقط به "چیزی در اطراف" نسبت می دهند، اما اغلب به این فکر نمی کنند که وضعیت روانی آنها چگونه در ابتلا به سرماخوردگی یا آنفولانزا یا بیماری های دیگر نقش دارد. اگر استرس را برای مدت طولانی تجربه کنید، می تواند سیستم ایمنی بدن شما را ضعیف کند و عملکرد کورتیزول را در بدن انسان مهار کند. کورتیزول به تنظیم سلول های ایمنی در شرایط استرس زا کمک می کند، اما اگر استرس ادامه یابد، به مرور زمان اثربخشی خود را از دست می دهد.

 

5. از غذا خوردن برای رفع مشکلات خود استفاده می کنید

بسیاری از مردم نه زمانی که واقعا گرسنه هستند، بلکه زمانی که احساسات منفی زیادی را احساس می کنند و قادر به پردازش یا مقابله با آنها نیستند، مشغول به غذاخوردن می‌شوند. غذا خوردن احساسی می تواند به یک عادت بسیار مضر تبدیل شود و استفاده از غذا به عنوان عصا، تنها مشکل واقعی را تشدید می کند. احساس سیری به عنوان راهی برای فراموش کردن موقت احساسات و مشکلات زندگی عمل می کند و به ما دوز سریع دوپامین می دهد تا احساس آرامش و شادی کنیم. با این حال، بسیاری از غذاهایی که افراد برای تسکین احساسات خود به خوردن آنها پناه می‌برند، به شدت اعتیادآور بوده و در مقادیر زیاد برای بدن انسان مضر هستند.

دفعه بعد که احساس استرس کردید، چای داغ درست کنید، حمام کنید، مدیتیشن کنید، یا کاری انجام دهید که واقعاً ذهن شما را آرام کند و روح شما را تغذیه کند.

 

6. وقتی واقعاً برای استراحت وقت دارید، نمی دانید چگونه آن را انجام دهید.

با توجه به اینکه تلفن‌های همراه دائماً به دلایل مختلف زنگ می‌زنند و وزوز می‌کنند، و صدها برنامه‌ تلویزیونی وجود دارد که می‌توانیم آن ها را به روش‌های مختلف تماشا کنیم، بسیاری از مردم دیگر حتی نمی‌دانند آرامش به چه معناست. برای پاکسازی واقعی ذهن، وقتی ذهن ساکت است تسلیم سکوت شوید و فقط نفس بکشید. آرامش به این معنا نیست که افکار و احساسات خود را در غذا خوردن، فیلم دیدن، پرسه زدن در شبکه های اجتماعی یا سایر موارد حواس پرتی غرق کنید. آرامش به معنای تسلیم زمان حال شدن و لذت بردن از وجود خود است. اگر از زمان تنهایی خود لذت نمی برید و در عوض زمانی که با افکار خود خلوت می کنید احساس استرس یا اضطراب می کنید، ممکن است به این معنی باشد که استرس زیادی در زندگی دارید و باید فکری به حال آن بکنید.

 

بزرگترین سلاح در برابر استرس، توانایی ما در انتخاب یک فکر بر افکار دیگر است.

 

7. اگر بثورات جلدی مکرر و پوستی تحریک پذیر دارید

همانطور که قبلاً گفتیم، استرس می تواند در هر جایی از بدن، از جمله روی پوست، ظاهر شود. طبق گفته WebMD، استرس باعث می شود بدن شما کورتیزول و سایر هورمون های استرس را تولید کند که این به نوبه خود به غدد چربی شما سیگنال می دهد که چربی بیشتری تولید کند. چربی بیش از حد می تواند منجر به آکنه و سایر بثورات پوستی شود، بنابراین اگر احساس استرس می کنید، به طور منظم ورزش کنید، یک رژیم غذایی متعادل داشته باشید، تکنیک های تمرکز حواس و آرامش را تمرین کنید و به یاد داشته باشید که همیشه برای خود وقت بگذارید!

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
تصویر نمایه
۱۴۰۲/۰۴/۲۸

سلام روز شما بخیر بعضی الاعم هست فکر کنید الان یه کسی داره به یاد شما یه اهنگ گوش میده اگر دوستی یا فامیلی که خیلی برای شما مهم هست این توری فکر کنید فکر خود را درگیر نکنید که الان چطوره حالش خوبه یا بد فقط در فکر خود همین را باز گردانید و اگر شب بود فردا به ان زنگ بزنید و زیاد دل خود را آذیت نکنید به... و همیشه ارامش داشته باشین دوستون دارم خداحافڟ

تصویر نمایه
۱۴۰۲/۰۴/۲۹

❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید