دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

5دلیل برای بخشیدن افرادی که از شما عذرخواهی نکرده اند

وقتی مردم برای انجام کاری اشتباه عذرخواهی می کنند، بخشش آنها بسیار آسان تر است. اما، وقتی عذرخواهی نمی کنند چه اتفاقی می افتد؟ برای بسیاری از ما دشوار است که به سراغ کسی برویم و او را ببخشیم، زمانی که او تقصیر کاری که انجام داده را نپذیرفته است. با این حال، کینه توزی یا طرح انتقام از فرد مورد نظر، در نهایت بر شما سنگینی می کند و انرژی ارزشمندی را مصرف می کند. ناگفته نماند، بسیاری از مطالعات نشان داده اند که عمل بخشش در واقع می تواند برای سلامتی شما مفید باشد!

محققان دریافته اند که بخشش می تواند درد و فشار خون را کاهش دهد، اضطراب، افسردگی و استرس را از بین ببرد یا تا حد زیادی کاهش دهد، خطر حمله قلبی را کاهش دهد و حتی سطح کلسترول و کیفیت خواب را بهبود بخشد.

فهرست عناوین
5دلیل برای بخشیدن افرادی که از شما عذرخواهی نکرده اند

اگر سلامتی بهتر به شما انگیزه نمی دهد که کسانی که به شما ظلم کرده اند را ببخشید، ما چند دلیل محکم دیگر را نیز سراغ داریم. در ادامه مطلب با دنیای موسیقی درمانی همراه باشید و بعد از خواندن این دلایل، در مورد بخشش دیگران تصمیم بگیرید.

 

انسان ضعیف هرگز نمی تواند ببخشد. بخشش نشانه قدرت است. - مهاتما گاندی

 

 

5 دلیل برای بخشیدن افرادی که عذرخواهی نمی کنند:

1. مردم کامل نیستند

حتی اگر این واقعیت که دیگران متاسفم نگفته‌اند و این ممکن است شما را عصبانی و گیج کرده و آزار دهد، باز هم درک کنید که مردم هم مثل شما کامل نیستند و گاهی اوقات اشتباه می کنند. معذرت خواهی نکردن به این معنی نیست که آنها شما را دوست ندارند یا به شما اهمیت نمی دهند. شاید واقعاً متوجه اشتباه خود نشده باشند. یا، شاید آنها در حال حاضر برای خود مشکلات و افکار آزار دهنده ای دارند و به سادگی ناراحتی خود را از شما پنهان می کنند. شما نمی دانید که همیشه در سر و یا در زندگی مردم چه می گذرد، پس دلسوزی نشان دهید. از آنها بپرسید که آیا به کمک نیاز دارند یا خیر. مطمئن شوید که می توانید کمکی به آن ها بکنید یا خیر. حداقل یک گوش برای شنیدن باشید!

فقط این دلیل که آنها به شما ظلم کردند، به این معنی نیست که آنها مستحق نوعی از مجازات هستند. سعی کنید خود را جای آنها بگذارید و از منظر وسیع تری به موضوع نگاه کنید.

 

2. بخشش زندگی شما و دیگران را بهبود می بخشد

کینه توزی فقط شما را از نظر احساسی، ذهنی و گاهی اوقات حتی جسمی سنگین می کند. هر گونه احساسات منفی که در خود داریم می تواند به سرعت به بیماری جسمی تبدیل شود، بنابراین دفعه بعد که از بخشیدن کسی اجتناب کردید، این را در نظر داشته باشید.

وقتی بخشش را انتخاب می کنید، شادی را نیز انتخاب می کنید. شما مسئولیت احساسات خود را بر عهده گرفته اید و متوجه شده اید که نیازی به نگه داشتن احساسات منفی ندارید. شما می توانید با بخشیدن کسی، او را رها کرده و خودتان را آزاد کنید، صرف نظر از اینکه از شما عذرخواهی کرده است یا نه. به نوبه خود، وقتی کسی را می بخشید، او را نیز آزاد می کنید. شما به او می گویید: "با وجود اینکه به من صدمه زدی، من برای دوستی خود ارزش قائلم و می خواهم به تو فرصتی دوباره بدهم."

شنیدن این موضوع باعث می شود که آنها اهمیت دوستی یا رابطه شما را درک کنند و این تجربه پیوند شما را تقویت می کند.

 

خشم شما را کوچک‌تر می‌کند، در حالی که بخشش شما را مجبور می‌کند تا فراتر از آنچه هستید رشد کنید.

 

3. ما در جایگاهی نیستیم که آنها را قضاوت کنیم

قضاوت فقط افراد را بیشتر از هم جدا می کند. وقتی به کسی برچسب "آدم بد" می زنید فقط به این دلیل که از شما عذرخواهی نکرده است، منفی گرایی و ترس را دوباره به میدان انرژی خود دعوت می کنید. شما به نفس و ایگوی خود اجازه می دهید تا شما را از بین ببرد و زمانی که این اتفاق می افتد، خودتان را تا پایین‌ترین سطح از خود پایین می کشید. به یاد داشته باشید که هیچوقت دو اشتباه، یک حق را ایجاد نمی کند، بنابراین به جای اینکه آنها را به خاطر اشتباهشان قضاوت کنید، از شفقت و درک خود استفاده کنید. به هر حال آنها را ببخشید و بپرسید که آیا می توانید کمکی به آن ها بکنید یا خیر.

وظیفه شما به عنوان یک موجود معنوی که تجربه انسانی دارد، صرفاً عشق ورزیدن است. تا آنجا که ممکن است و تا جایی که می توانید عشق بورزید و مهربانی کنید.

 

همچنین بخوانید: 4 راه برای جذب عشق در زندگی

 

4. کارما به هر حال مراقب آن ها خواهد بود

لازم نیست از کسی که به شما صدمه زده است انتقام بگیرید. کارما این کار را برای شما انجام خواهد داد. کارما تعادل را برای جهان فراهم می کند. هر عملی نتیجه ای به همراه دارد، بنابراین، طبق قانون جهان، هر عمل نادرستی باید عواقبی داشته باشد. روح خود را با افکاری که به آن ها برمی‌گردد آزار ندهید. بگذارید زمان و جهان نقش خود را انجام دهند و مطابق حقیقت خود زندگی کنید.

 

برای عذر خواهی به یک فرد قوی و برای بخشیدن به شخص قوی تر نیاز است.

 

5. وقتی می بخشید، اجازه می دهید یک رابطه بهبود یافته و رشد کند

کینه ورزی و داشتن احساس کینه فقط مانع رشد یک رابطه می شود. از سوی دیگر، بخشش مثل آبی عمل می کند که دانه را تغذیه می کند، باعث جوانه زدن آن می شود و زنده‌اش می‌کند. بنابراین، با استفاده از این استعاره، بدانید که نگه داشتن کینه باعث مرگ یک رابطه می شود، در حالی که بخشش به رابطه روح می بخشد. مطمئن شوید که سهم خود را برای سالم نگه داشتن روابط خود انجام می دهید. به این ترتیب، شما می توانید سبک دل و با روحی آرام زندگی کنید، زیرا می‌دانید که به گونه ای زندگی کرده اید که مظهر عشق و شفقت باشید.

 

با این حال، این بدان معنا نیست که شما باید اجازه دهید مردم به شما ظلم کرده و آسیب بزنند. فرض کنید شما انتخاب کرده اید که آن شخص را ببخشید، اما او به تکرار کارهایی که به شما آسیب رسانده ادامه می دهد. در این صورت، یا باید از رابطه دور شوید یا بنشینید و به طور جدی با آنها درباره رفتارشان صحبت کنید.

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید