دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

تیپ شخصیتی شما کدام است؟ تیپ A یا B؟

آیا نسبت به زندگی جاه طلب، رانده یا بی حوصله هستید یا نسبت به آن آرامش بیشتری دارید؟ طبق نظریه ای که در دهه 1950 توسط متخصصان قلب و عروق مایر فریدمن و ری روزنمن کشف شد، منش و ویژگی های شخصیتی شما می تواند نشان دهد که آیا شما دارای تیپ شخصیت نوع A هستید یا نوع B. بنابراین، در حال حاضر با یک مقاله علمی و بسیار جذاب روبرو هستید.

مایر فریدمن و ری روزنمن معتقد بودند که داشتن تیپ شخصیتی A افراد را در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب قرار می دهد، و در حالی که بسیاری از دانشمندان با این ارتباط موافق نیستند، این کشف بعدها نقش مهمی در زمینه روانشناسی سلامت ایفا کرد و روانشناسان و پزشکان را به رسیدن به ابعاد دیگری از رابطه تیپ های شخصیتی با عوامل دیگری مانند سلامتی یاری کرد.

فهرست عناوین
  • آیا شما دارای تیپ شخصیتی A هستید یا B؟
تیپ شخصیتی شما کدام است؟ تیپ A یا B؟

تحقیقات در مورد تیپ های شخصیتی همچنان ادامه دارد. اما پیامدهای داشتن تیپ شخصیت نوع A یا نوع B متمایز است. این مقاله باید به شما کمک کند تا بفهمید کدام تیپ شخصیتی را دارید. برای آشنا شدن بیشتر با این مورد جذاب، در ادامه با دنیای موسیقی درمانی همراه باشید. این مطلب حتما برای شما مفید خواهد بود.

 

آیا شما دارای تیپ شخصیتی A هستید یا B؟

تیپ شخصیتی نوع A

همانطور که ممکن است از ارتباط قبلی تیپ شخصیتی A با خطر ابتلا به بیماری قلبی حدس زده باشید، افراد با این شخصیت انگیزه رقابتی بسیار خوبی دارند و تحمل باخت برایشان سخت و حتی غیرممکن است. آنها برای برد بازی می کنند و زمانی که به نتایج دلخواه نمی رسند، معمولاً به خاطر آن خودشان را از نظر روحی شکست می دهند.

کسانی که در تیپ شخصیتی A قرار می گیرند، یک برنامه ریزی دقیق برای هر روز خود دارند و وقتی چیزی به طور غیرمنتظره اتفاق می افتد، تمایل دارند جا بخورند و از آن وحشت کنند. بسیار منظم و با وجدان هستند، از روال و ساختار لذت می برند و زمانی که روزشان طبق برنامه پیش نمی رود مضطرب می شوند. همچنین افراد دارای تیپ شخصیتی A به دلیل طرز فکر سفت و سخت و انتظارات زیاد از خود و دیگران، تمایل به ایجاد اختلالات اضطرابی دارند.

 

 

افراد تیپ A دارای روحیه جدی هستند و به همین دلیل رهبران و سیاستمداران بزرگی می شوند. آنها تمایل دارند به دیگران بگویند که چه کاری انجام دهند و تقریباً برای رسیدن به اهداف خود تمام تلاش خود را می کنند. شخصیت های تیپ A بیشتر وقت خود را در محل کار می گذرانند، زیرا تعیین و رسیدن به اهداف است که آنها را شادترین می کند. عزت نفس آنها عمدتاً از دستاوردهای آنها ناشی می شود، بنابراین آنها خود را در هر چیزی که با برنده شدن سروکار دارد غوطه ور می کنند.

 

همچنین بخوانید: رنگ مورد علاقه شما در مورد شخصیت تان چه می گوید؟

 

افراد دارای تیپ شخصیتی A معمولاً بیشتر از آن چیزی که می توانند به طور منطقی مدیریت کنند، کار می کنند. اما این آنها را مستعد ابتلا به بیماری های مرتبط با استرس و خستگی می کند. همچنین این افراد به خشم خود اجازه می دهند تا تمام وجودشان را در بر بگیرد. اگر بی صبری شدید و اعتیاد به پیروزی را با هم ادغام کنید، این می تواند فاجعه ای برای افراد با این تیپ شخصیتی باشد.

اگر فکر می کنید که شخصیت تیپ Aرا دارید، سعی کنید هر روز کمی برای خودتان وقت بگذارید. لطفاً به یاد داشته باشید که ارزش شما فقط از دستاوردها، وضعیت یا پولی که در حساب بانکی شما است ناشی نمی شود. گاهی اوقات به خود اجازه دهید که در لحظه از زندگی خود لذت ببرید، زیرا در پایان روز، با خاطراتی که می سازید تنها می نشینید، نه جوایزی که برنده می شوید یا اهدافی که به آنها می رسید.

 

استایل و سبک زندگی شما بازتابی از نگرش و شخصیت شماست.

 

تیپ شخصیتی نوع B

همانطور که می توانید تصور کنید، افراد با تیپ شخصیتی B در نقطه مقابل طیف A قرار می گیرند. آن‌ها حالتی آرام‌تر و بی‌خیال دارند و به برنده یا بازنده شدن خود کمتر اهمیت می‌دهند. آنها در لحظه زندگی می کنند و همیشه نیازی به رسیدن به یک نقطه عطف برای احساس رضایت از زندگی خود ندارند.

از آنجایی که آنها هدف گرا و دستاورد محور نیستند، افراد دارای شخصیت تیپ B از مشاغلی لذت می برند که نیاز به خلاقیت دارند و می توانند با سرعت کمتری انجام شوند. بسیاری از افراد با تیپ شخصیتی B شغلی را به عنوان نویسنده، هنرمند، موسیقیدان، درمانگر یا بازیگر انتخاب می کنند.

آنها بیشتر از افرادی که دارای تیپ شخصیتی A هستند، ذهنی انتزاعی داشته و تمایل به انعکاس درونی دارند. آنها چیزها را سیاه و سفید نمی بینند. در عوض، آنها متوجه تمام جنبه های زندگی می شوند که در مناطق خاکستری قرار می گیرند. به دلیل توانایی آنها در کاهش سرعت و توجه به جزئیات، معمولاً از هر چیزی که مقدار قابل توجهی از استرس یا فشار را به آن ها تحمیل می کند، دوری می کنند.

آنها ترجیح می دهند فقط با جریان حرکت کنند و بدون اینکه درگیر دانستن همه پاسخ ها شوند، ببینند که زندگی آنها را به کجا می برد.

بیشتر افراد در جایی بین تیپ A و تیپ B قرار می گیرند. اکثر مردم از رسیدن به اهداف و دستیابی به چیزها در زندگی لذت می برند. اما همه اجازه نمی‌دهند آرزوها و دستاوردهایشان کاملاً آنها را از بین ببرد. با خواندن این موارد و اطلاع از آن ها، کمی در درون خود بنگرید و ببینید که در کدام گروه از این تیپ های شخصیتی قرار می گیرید.

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید