دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

7 کاری که زوج ها باید هر روز انجام دهند

شما و شریک زندگیتان از قبل به یکدیگر متعهد هستید و دوست دارید کارهایی را با هم انجام دهید که به شما کمک کند حتی بیشتر متهعد شده و احساس ارتباط و یکی بودن کنید. تقویت پیوند خودتان با یکدیگر به رشد شما به عنوان یک زوج کمک زیادی می‌کند. با در نظر گرفتن این موضوع، در ادامه مطلب با دنیای موسیقی درمانی همراه باشید و کارهایی را که در این راه به شما کمک می کنند را بخوانید.

 

فهرست عناوین
7 کاری که زوج ها باید هر روز انجام دهند

 

هفت کاری که زوج ها باید بیشتر انجام دهند

آیا شما و همسرتان این هفت رفتار را بصورت روزانه انجام می دهید؟

 

1. بوسیدن

البته، شما از نوشیدن یک دمنوش خوب با همسرتان هم لذت می برید. اما بوسیدن یک راه فوق العاده برای برقراری ارتباط بیشتر با یکدیگر و محکم تر کردن پیوند جذاب شماست. آندره آ دمیرجیان، نویسنده کتاب بوسیدن: همه چیزهایی که می خواستید در مورد یکی از شیرین ترین لذت های زندگی بدانید، چند مورد از فواید بوسیدن را نام می برد که دانستن آن ها باعث می شود شما تمایل بیشتری به انجام آن داشته باشید.

دمیرجیان می گوید بوسیدن باعث کاهش فشار خون می شود. اگرچه ضربان قلب اغلب با بوسیدن افزایش می یابد، اما رگ های خونی گشاد می شوند و فشار خون را کاهش می دهند. بوسیدن می تواند به جلوگیری از پوسیدگی دندان ها با جریان دادن بزاق شما کمک کند و همچنین با کار کردن عضلات صورت، به خصوص از طریق بوسیدن عمیق، یک لیفت کوچک اما اصولی صورت به شما می دهد.

بوسیدن همچنین با ایجاد احساس دوست داشتن باعث افزایش عزت نفس شما می شود. این تقویت عزت نفس توسط دکتر آرتور سابو، محقق آلمانی مورد مطالعه قرار گرفت و او در این تحقیق دریافت که مردانی که همسرانشان آنها را قبل از رفتن به سر کار می بوسند، درآمد بیشتری نسبت به کسانی که همسرانشان آنها را نمی‌بوسند، به دست می آورند. یک بوسه کوچک قبل از خروج از خانه با تصادفات رانندگی کمتر نیز مرتبط بود!

 

2. در آغوش گرفتن بیش از بیست ثانیه

در آغوش گرفتن به طور طبیعی برای زوج‌هایی که عاشق یکدیگر هستند، اتفاق می‌افتد، و بدون اینکه بدانند فواید بسیاری نیز به آن ها می‌دهد. در آغوش گرفتن احساس امنیت می دهد و استرس را کاهش می دهد. هنگامی که ما شریک زندگی خود را بغل می کنیم، او را در آغوش خود محاصره می کنیم و این به او احساس محافظت شدن و امنیتی بی‌نظیر می دهد. این کاهش استرس به سلامت جسمی و روانی ما کمک می کند.

در آغوش گرفتن باعث آزاد شدن چندین انتقال دهنده عصبی در مغز ما می شود. سروتونین، دوپامین و اکسی توسین. دوپامین یک هورمون لذت است که به ما احساس خوبی می دهد. سروتونین یکی دیگر از داروهای تولید شده طبیعی است که باعث می شود احساس خوبی داشته باشیم، درد را کاهش داده و احساس شادی را افزایش می دهد. اکسی توسین به ما کمک می کند اعتماد و احساس امنیت داشته باشیم.

 

تصور کن با کسی ملاقات کنی که همان طرز فکر و حال و هوای تو را دارد. چه احساسی داری؟!

 

3. گوش دادن

ما دو گوش و فقط یک دهان داریم، بنابراین باید دو برابر بیشتر از صحبت کردن گوش کنیم، اما به ندرت این را رعایت می کنیم. بیشتر اوقات، زمانی که شریک زندگی ما در حال صحبت است، ما فقط منتظر نوبت خود برای صحبت هستیم تا اینکه به آنچه او می گوید گوش کنیم. ارتباط خوب برای زوج ها بسیار مهم است و بهبود درک ما از یکدیگر و این ارتباط خوب با گوش دادن شروع می شود.

گوش دادن فراتر از شنیدن کلماتی است که شریک زندگی تان می گوید. وقتی عشق شما در حال صحبت کردن است و شما گوش می دهید، سعی کنید همسرتان را درک کنید. وقتی صحبتش تمام شد، از خود بپرسید، معنایی که می خواست به آن برسد چه بود؟ وقتی صحبت می کرد چه احساسی داشت؟ چه چیزی برای او مهم است؟ سپس هر سوالی که برای روشن شدن معنای صحبت های او نیاز دارید را از خود بپرسید.

 

4. نوازش کردن

هم زن و هم مرد، در پاسخ به نوازش، "هورمون نوازش" یعنی اکسی توسین را ترشح می کنند. اکسی توسین با جنبه های مثبت پیوند جفتی مرتبط است و همچنین ارتباطات جذاب دیگری نیز دارد. اکسی توسین با افزایش اعتماد به غریبه ها، افزایش تماس چشمی و همچنین بهبود توانایی در تفسیر دقیق حالات ظریف صورت مرتبط است.

برخلاف در آغوش گرفتن، نوازش کردن با بازوها و بدن هایی که به روش خاصی به هم متصل می شوند تعریف نمی شود. نوازش کردن می تواند به هر شکلی باشد، از نوازش موها و پیشانی گرفته، تا تکیه دادن به یکدیگر یا نشستن در کنار هم، در حالی که بازوی خود را دور همسرتان چرخانده و بدن او را نوازش می کنید.

نزدیکی فیزیکی شریک زندگیتان به شما چیزی است که این موضوع را برای رابطه شما مهم می کند. لمس کردن از نظر فیزیکی، صمیمانه‌ترین حرکت است. اینکه اجازه می‌دهید همسرتان به فضای شخصی شما ورود کرده و لمستان کند، یک عمل فوق‌العاده در راستای اعتماد را انجام داده‌اید.

 

همچنین بخوانید: 10 راه برای اینکه رابطه خود را بسیار آسان تر کنید

 

5. بخشش

در هر صورت، اشتباهات توسط هر انسانی اتفاق می‌افتد و وقتی شریک زندگی‌تان می‌گوید "متاسفم"، کینه توزی فقط شما را ناراضی می‌کند. تنبیه همسرتان با خودداری از بخشش، در نهایت آرامش درونی خودتان را از بین می برد.

بخشش تنش بین شما را تمام می کند و به شما اجازه می دهد از نو شروع کنید. ممکن است به دوره‌ای برای بازسازی اعتماد نیاز داشته باشید، که البته می‌تواند دردناک باشد، اما با پذیرش اینکه شریک زندگی‌تان یک انسان است، می توانید این دوره را بهتر بگذرانید. بخشش همان چیزی است که اگر خودتان اشتباه کردید آن را می خواهید، پس این هدیه را به همسرتان نیز بدهید.

 

6. خندیدن

می گویند خنده بهترین دارو است. حتما شنیده‌اید که می‌گویند خنده بر هر درد بی درمان دواست... چه برای شفا به آن نیاز داشته باشیم چه نداشته باشیم، قطعاً باید بیشتر بخندیم. شما حتما نیازی به اجرای برنامه کمدی برای خندیدن شریک زندگی خود ندارید، اما اگر از قبل می دانید که چگونه او را وادار به خندیدن کنید، تعداد دفعات انجام آن را بیشتر کنید و خودتان نتیجه را ببینید.

طنز را در موقعیت های روزانه پیدا کنید و آن را با شریک زندگی خود به اشتراک بگذارید. اگر دو جوراب نامتناسب پوشیدید، اشتباه احمقانه خود را به همسرتان نشان دهید و به هزینه خودتان بخندید! خنده تنش را از بین می برد و یک پیوند عاطفی شاد با شریک زندگیتان ایجاد می کند.

 

7. گفتن "دوستت دارم"

اینکه اغلب به همسرتان می گویید که دوستش دارید، به این معنا نیست که چقدر او را دوست دارید، اما انجام آن، پیوند شما را بیشتر و بیشتر تقویت می کند. ابراز عشق خود با صدای بلند راهی برای تأیید این است که به عشق خود اهمیت می دهید.

بیشتر اوقات، شما عشق خود را از طریق اعمال خود نشان می دهید. کارهایی مانند تهیه وعده های غذایی و ارائه آن با عشق و حتی استفاده از عطری که مورد علاقه همسرتان است. درست است، اعمال بلندتر از کلمات صحبت می کنند، اما هرگز فراموش نکنید که کلمات نیز قدرت فوق العاده ای دارند.

 

من تو را بیشتر دوست دارم  چون معتقدم تو مرا به خاطر خودم دوست داری و نه چیزی دیگر...

 

آخرین افکار در مورد علائم کوچکی از عشق و محبت که زوج ها باید هر روز از خود نشان دهند

این هفت مورد اقدامات کوچکی هستند که زوج های عاشق می توانند برای تقویت روابط خود انجام دهند. این فعالیت‌ها زمان زیادی نمی‌برند، بنابراین ببینید امروز چه تعداد از آن ها را می‌توانید انجام دهید. شک نکنید که شریک زندگی شما این تغییر را دوست خواهد داشت و هر دوی شما از مزایای آن در رابطه خود لذت خواهید برد.

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید