دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

4 راه برای جذب عشق در زندگی

از زمان طلوع بشریت، عشق تنها چیزی بوده است که مردم همواره در آرزوی آن بوده‌اند. مطمئناً، جامعه امروزی، حتی چند دهه پیش، بسیار متفاوت از دنیای سابق بوده است. امروزه یکی از مهم ترین عوامل برای زندگی مثبت برای بسیاری از افراد، ایجاد یک شغل پایدار است. اگر به چند دهه قبل نگاه کنید خواهید دید که تقریباً هیچ کس بخاطر نداشتن یک شغل مناسب از ازدواج صرف نظر نکرده است.

البته این لزوماً نمونه خوبی برای عشق نبوده، زیرا اکثر مردم فقط به دلیل مجبور بودن ازدواج می‌کردند. در آن زمان، ازدواج‌های از پیش تعیین شده بخش بزرگی از نحوه کار جامعه بود. اما امروزه دیگر اینطور نیست. استانداردهای زندگی امروزی بهترین و شاید بدترین است!

فهرست عناوین
4 راه برای جذب عشق در زندگی

در دنیای امروز مردم می توانند بیش از هر زمان دیگری با هم در ارتباط باشند، حتی اگر این ارتباط با افرادی باشد که در آن سوی دنیا زندگی می کنند. بنابراین، باید به این نتیجه رسید که اکثر مردم با خوشبختی در عشق پیر می شوند، درست است؟ حقیقت این است که امروزه افراد بیشتری نسبت به گذشته با تنهایی دست و پنجه نرم می کنند. مطمئناً، شاید در گذشته، مردم مجبور بودند با ازدواج های تعیین شده کنار بیایند، اما این دیگر راهی برای زندگی شما نیست. اما حداقل آنها در محاصره مردم بودند و وقتی اوضاع سخت می شد یک نفر را در کنار خود داشتند.

امروزه، اکثر مردم حتی آن یک نفر را نیز ندارند. و ارتباطاتی که مردم می‌توانند به صورت آنلاین داشته باشند معمولا سطحی هستند. مردم بر ایجاد مشاغل خود و مستقل بودن تمرکز می کنند و بیشتر آنها با عدم توانایی در ایجاد ارتباطات واقعی دست و پنجه نرم می کنند. حتی ممکن است برخی بگویند که جهان در حال مبارزه با اپیدمی تنهایی است. بنابراین، اگر ملاقات با افراد جدید و حتی حفظ روابط قدیمی بسیار دشوار است، چه کاری می توانید انجام دهید تا به اندازه کافی مثبت بمانید و عشق را پیدا کرده و آن را جذب کنید؟

 

 

4 راه برای جذب عشق در زندگی (و شادتر و مثبت شدن بیشتر)

1. یاد بگیرید که ویژگی های خود را بپذیرید و برای آنها ارزش قائل شوید

بسیاری از مردم در زندگی عاشقانه خود دچار مشکل می شوند زیرا ارزش خود را بر پایه و اساس دیدگاه شریک زندگی خود نسبت به خودشان قرار می دهند. آنها به جای اینکه با کسی باشند که واقعاً به او اهمیت دهند، عشق بدهند و عشق دریافت کنند، اشتباها با کسی وارد رابطه می شوند که در کنار او احساس ارزشمند بودن داشته باشند. همانطور که گفته شد، شما باید توسط شریک زندگی خود ارزشمند شوید. بنابراین فکر نکنید که این اشتباه است که به دنبال کسی بگردید که شما را ببیند و شما را شگفت‌انگیزترین فرد دنیا بیابد.

اما نباید فقط به این دلیل که به تقویت اعتماد به نفس نیاز دارید با کسی باشید. اگر از آن دسته افرادی هستید که وارد یک رابطه می شوید تا احساس شایستگی کنید، عشقی که به دنبالش هستید را دریافت نخواهید کرد. و اگر نظر خوبی نسبت به خود نداشته باشید، حتی سخت خواهد بود که به شریک زندگی خود عشقی که لیاقتش را دارد بدهید. ممکن است به آنها اهمیت دهید، اما این احتمالاً به یک وابستگی یا وسواس تبدیل خواهد شد.

اگر با پذیرش خود مشکل دارید، نباید وارد روابط شوید. شما باید روی خودتان کار کنید و از قرار ملاقات استراحت کنید. بر مراقبت از خود و تقویت روابط افلاطونی که در زندگی خود دارید تمرکز کنید. شروع به فعال بودن و تغذیه سالم تر کنید. داشتن یک زندگی سالم به سرعت به شما کمک می کند تا شادتر باشید و خودتان را بپذیرید.

اگرچه تنهایی مطلوب نیست، اما استقلال مطلوب است. وقتی در یک رابطه نیستید، می توانید فقط بر روی یافتن اینکه چه کسی هستید و چه کاری می خواهید در زندگی خود انجام دهید تمرکز کنید. شما شروع به ارزش گذاری برای خود خواهید کرد و برای اینکه احساس مناسبی داشته باشید به تایید شریک زندگی خود نیاز نخواهید داشت. وقتی بالاخره با خودتان را پذیرفتید و از آن احساس آرامش کردید، می توانید به آنجا برگردید و به دنبال عشق باشید. و این بزودی، یافتن عشق را برای شما به دنبال خواهد داشت.

 

بهترین حس دنیا این است که توسط کسی که عاشقش هستی دوست داشته شوی!

 

2. مثبت تر باشید

مثبت اندیشی کلید داشتن یک زندگی خوب است. این ویژگی همچنین ابزاری مفید برای یافتن عشق است. دلیل آن این است که مثبت اندیشی به شما شهامت تجربه چیزهای جدید و ملاقات با افراد جدید را می دهد. یک فرد بدبین فرصتی به یک رابطه نمی دهد، زیرا متقاعد می شود که تمام روابط در نهایت به پایان می رسد. یا معتقد است که عشق فقط غم و اندوه و درد می آورد. ناگفته نماند که افراد بدبین به کسی فرصت نمی دهند مگر اینکه به ظاهر هیچ نقصی نداشته باشد.

آنها قبل از پذیرش قرار ملاقات با آن شخص، الزامات سختگیرانه ای دارند. دلیل آن هم این است که آنها سعی می کنند با به حداقل رساندن خطر ناسازگاری به قلب خود پناه دهند. عشق از هیچ قانون یا فرمولی پیروی نمی کند. مطمئناً خوب است که بدانید از یک رابطه چه می خواهید. اما همیشه این خطر وجود دارد که اوضاع به سمت جنوب پیش برود! و در هر صورت این ریسکی است که اگر می خواهید عشق پیدا کنید باید آن را بپذیرید.

نه تنها مثبت اندیشی به افراد اجازه می دهد تا تجربیات جدیدی داشته باشند، بلکه افراد مثبت همیشه دیگران را جذب خواهند کرد. آنها هاله ای خوشایند و جذاب دارند، بنابراین اگر شما مثبت اندیش باشید، مردم مایلند در کنار شما باشند، با شما ارتباط گرفته و با شما صحبت کنند. از طرف دیگر، افراد منفی باف تمایل بیشتری به بسته بودن دارند و این شناختن آنها را برای دیگران کمی سخت می کند. اما چگونه می‌توانید مثبت‌تر باشید در حالی که زندگی از قبل پر از موانع است و همه دلایل را برای شما فراهم می‌کند که مثبت نباشید؟

خوب، شما باید در زمان حال زندگی کنید و تا می‌توانید شکرگزاری کنید. حتی اگر یک دفترچه داشته باشید که در آن همه چیزهایی که برایشان سپاسگزار هستید را (حتی اگر چیزهای کوچکی باشند) به صورت روزانه بنویسید، بسیار کمک کننده است. شاید امروز یک قهوه عالی خوردید. حتی این چیزی است که باید برای آن با تمام وجود شکرگزار باشید. اگر چنین دفترچه ای را پیش خود نگه دارید و سعی کنید روزانه چند چیز برای شکرگزاری پیدا کرده و در آن ثبت کنید، مثبت اندیشی برای شما بسیار آسان تر خواهد بود. و به عنوان یک امتیاز، عشق را جذب خواهید کرد.

 

بیش از حد فکر کردن بزرگترین عامل ناراحتی ماست. خودت را مشغول کن و ذهن خود را از چیزهایی که به تو کمک نمی کند دور نگه دار و مثبت بیاندیش.

 

3. از قانون جذب استفاده کنید

قانون جذب مبتنی بر تجلی است. احتمالاً این اصطلاح را شنیده اید اما در شرایط کاملاً متفاوت. نه، این همان قانون جذبی نیست که در صفحات مجازی آموزشی یاد گرفته‌اید. این چیز دیگری بر اساس معنویت است. تحقیقات زیادی در مورد این موضوع وجود ندارد، بنابراین دقت و مزایای آن هنوز مشخص نشده است. برخی از مردم حتی معتقدند که تجلی فقط یک عمل ساختگی است که توسط افرادی ابداع شده است که نمی خواهند با واقعیت روبرو شوند.

اما در واقعیت هرگز اینطور نیست. تجلی به این سادگی نیست که چیزی را تجسم کنید و منتظر بمانید تا آن را در آستان شما تحویلتان دهند. اگر با تمام وجود و تمرکز کامل تصور کنید که در یک آزمون نمره کاملی کسب خواهید کرد اما برای آن آزمون مطالعه نکنید، به هیچ عنوان به آن نمره نخواهید رسید. اما اگر رویکرد واقع بینانه داشته باشید، تجلی و قانون جذب می تواند به شما در یافتن عشق کمک کند. تجلی فقط یک تمرین تجسم است.

اگر از آن برای یافتن عشق استفاده می کنید، باید شریک مورد نظر خود را تجسم کنید. تصور کنید که چگونه به نظر می رسد، عمل می کنند و حتی چه بویی می دهد. این کار به شما این امکان را می‌دهد تا شریک کاملی را در ذهن خود ایجاد کنید و می‌توانید از آن تصویر هنگام جستجوی بهترین تطابق در دنیای واقعی استفاده کنید. برخی افراد حتی مدیتیشن را پیشنهاد می کنند و معتقدند که مراقبه راهی عالی برای باز کردن حواس شماست تا شریکی را که واقعاً می خواهید حس کنید، پیدا کنید و ببینید.

و باز هم، این بدان معنا نیست که با انجام این کار، یک سوپر مدل از آسمان و در آستانه شما سقوط خواهد کرد. بلکه فقط به این معنی است که شما می دانید چه می خواهید. و این تمرین همچنین به شما اعتماد به نفس می دهد تا بیرون بروید و شخصی را که واقعا می خواهید بدست آورید. ممکن است خیلی از شروع مکالمه با یک فرد جدید ترس داشته باشید. خب اگر اینگونه است، این تمرینات حداقل کاری که برای شما می کنند این است که ترس شما را از بین خواهند برد.

وقتی برای مدتی شخصی را تجسم می کنید و در واقعیت فردی را می‌بینید که با این توصیف مطابقت دارد، اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت تا به سراغ او بروید. و این ممکن است آغاز یک داستان عاشقانه بزرگ باشد!

 

همچنین بخوانید: با این 10 عادت یک طرز فکر عاشقانه برای خود بسازید!

 

4. خودتان را به بیرون بکشانید

اگر به دنبال یک رابطه جدید هستید، باید با افراد جدیدی آشنا شوید و قرار ملاقات های مختلفی داشته باشید. به احتمال زیاد، شما از قبل کسی را سراغ ندارید که مناسب شما باشد. اما شاید شما یکی از افراد خوش شانسی باشید که در پنج سالگی با همسرتان آشنا شده اید! و اکنون هر دو بزرگسال هستید و می توانید در یک رابطه جدی با هم باشید. اما بیشتر مردم این موقعیت را ندارند.

بنابراین، برای کسانی که همسر واقعی خود را از سال ها پیش نمی شناسند و او را در زندگی خود ندارند، باید شروع به ملاقات‌های بیشتر کنند. اگر سعی نکنید با افراد جدید ملاقات کنید، هرگز کسی که واقعاً برای شما عالی است را پیدا نخواهید کرد. و این بدان معنی است که زندگی عاشقانه شما برای مدت نامحدودی در حالت آماده باش خواهد بود. اگر احساس می کنید برای یک ماجراجویی عاشقانه جدید آماده هستید، نمی توانید فقط منتظر بمانید و امیدوار باشید که به یک شریک زندگی عالی برخورد کنید.

زندگی یک کمدی رمانتیک نیست. همه افراد همسر و عشق خود را اولین بار در خواربار فروشی نمی بینند. حتی اگر تجسم صحنه قرار ملاقات می تواند برای شما افتضاح باشد، به آن نیاز دارید و باید انجامش دهید. در هر صورت باید خودتان را به بیرون و درون جامعه بکشانید. بالاخره شما باید دیگران را ببینید و دیگران باید شما را ببینند تا یک اتفاق بزرگ بیفتد. در غیر این صورت انتظار دارید کسی که برای شما مناسب است زنگ خانه شما را بزند و برایتان غذا بیاورد؟

شاید یک سرگرمی جدید انتخاب کنید که شما را ملزم به شرکت در برخی کلاس ها کند. این یک محیط عالی برای ملاقات با افرادی با علایق مشابه شماست. یا بیشتر به مراکزی بروید که امکان حضور افراد هم فکر شما در آن ها زیاد است. به این ترتیب، می توانید در حین سرگرم شدن، ملاقات با افراد جدیدی که می توانند عشق بالقوه شما باشند را نیز تجربه کنید.

 

آنقدر روح زیبایی داشته باش که دیگران هوس ارتعاش با تو را داشته باشند.

 

نظرات نهایی در مورد برخی از راه های جذب عشق در زندگی

عشق چیزی است که همه دوست دارند داشته باشند. اما این کافی نیست که منتظر بمانیم و امیدوار باشیم که به آن برخورد کنیم. شما باید آن را جستجو کنید و یاد بگیرید که چگونه آن را جذب کنید. این تنها راهی است که می توانید رابطه عاشقانه ای را که می خواهید و سزاوار آن هستید داشته باشید. انتظار کشیدن باعث می شود احساس تنهایی بیشتری کنید و به شما کمک نمی کند عشق واقعی را جذب کنید.

قبل از اینکه به درون جامعه بروید و به دنبال آن بگردید، باید یاد بگیرید که خودتان را بپذیرید و دوست داشته باشید. یک فرد با اعتماد به نفس و مثبت، شریک هایی را جذب می کند که واقعاً آنها را دوست خواهد داشت. همچنین تجلی و تجسم نوع رابطه ای که می خواهید به شما کمک می کند تا بدانید به دنبال چه هستید. و وقتی همه چیزهایی که گفته شد انجام می شود، می توانید نسبت به خودتان مثبت باشید، بیرون بروید و کسی که قرار است با او باشید را ببینید و بیابید.

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید