دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

7 دلیل علمی برای اینکه به آغوش بیشتری نیاز دارید

استرس به یک فاکتور ثابت در زندگی بسیاری تبدیل شده است و بر زندگی خانوادگی، کار و هر کاری که انجام می دهند تأثیر می گذارد. مردم انواع «روش‌ها» را برای کنترل استرس امتحان می‌کنند، اما از یکی از موثرترین آن ها، یعنی در آغوش گرفتن ساده چشم پوشی می کنند. در آغوش گرفتن چیزی است که برای همه در دسترس است، رایگان است و تأثیرات شگفت‌انگیزی بر استرس و انرژی منفی دارد.

تحقیقات در مورد تأثیرات آغوش آرامش‌بخش به این نتیجه رسیده است که این یکی از ساده‌ترین و مؤثرترین راه‌ها برای داشتن یک زندگی شاد و آرام است. در حالی که ممکن است قبلاً این حقایق را بدون نیاز به علم برای حمایت از آنها پذیرفته باشید، مهم است که ذهن خود را در مورد حقایقی علمی که اهمیت حلقه کردن آغوش‌تان به دور کسی که دوستش دارید را نشان می دهد، روشن کنید. اگر می خواهید ذهن خود را در این مورد روشن تر کنید، در ادامه با دنیای موسیقی درمانی همراه باشید.

فهرست عناوین
7 دلیل علمی برای اینکه به آغوش بیشتری نیاز دارید

 

 

در اینجا 7 دلیل علمی برای در آغوش گرفتن بیشتر آورده شده است:

در آغوش گرفتن روحیه شما را تقویت می کند

یک در آغوش گرفتن در لحظه مناسب، می تواند تاثیر شگفت‌انگیزی بر روز فرد مقابل داشته باشد، و حتی می تواند بر شیوه عمل او تاثیر فوق‌العاده‌ای بگذارد. عمل در آغوش گرفتن ممکن است بار عاطفی داشته باشد که فرد نیازمند آن را دریافت کند، اما کنشی دو طرفه دارد و پیوند روانی بین دو نفر باعث ایجاد روابط اجتماعی بهتری از سوی هر دوی آنها می‌شود.

 

در آغوش گرفتن تسکین درد را به همراه دارد

هنگام عمل در آغوش گرفتن، مغز هورمون اکسی توسین ترشح می کند که معمولاً مسئول فراموش کردن درد زایمان توسط مادران است. به این ترتیب هنگام در آغوش گرفتن و در آغوش کشیده شدن، افراد تمایل دارند تمام جنبه های منفی زندگی خود و دردهایی را که متحمل شده اند و می‌شوند را فراموش کنند و بیشتر روی جنبه های مثبت زندگی خود و آنچه می توانند از آن لحظه به دست آورند تمرکز کنند.

 

یک آغوش ساده فشار خون شما را کاهش می دهد

با در نظر گرفتن این جنبه، به راحتی قابل مشاهده است که ذهن شما تنها چیزی نیست که از آغوش گرفتن سود می برد، بلکه بدن شما نیز این سود را می برد. وقتی کسی را در آغوش می گیرید، گیرنده های پوست شما این سیگنال ها را می گیرند و اعصاب خاصی از بدن شما آنها را به مغز می فرستند. سپس این احساس امنیت و سلامتی به سراسر بدن و قلب منتقل می شود و با شل کردن ماهیچه ها و رگ ها و کاهش فشار خون به پایان می رسد.

 

گاهی یک آغوش ارزشمند تر از هزاران کلمه است.

 

آغوش قلب را شفا می دهد

مطالعه ای که توسط دانشگاه NC انجام شد این واقعیت را نشان داد که افرادی که از عمل در آغوش گرفتن آن ها جلوگیری شد یا به سادگی هیچ تماسی با عزیزانشان نداشتند، افزایش ضربان قلب را در اندازه گیری کلی نشان دادند. این همچنین به استرس و تنش انباشته شده در بدن مربوط می شود که قلب را وادار می کند تا خون را از طریق شریان های سخت تر پمپاژ کند و در تلاش است تا جریان خون مشابهی را فراهم کند. از سوی دیگر، افرادی که مجاز به در آغوش گرفتن مداوم بودند، تعداد ضربان قلب به مراتب پایین تر، قلب آرام‌تر و شانس بیشتری برای زندگی طولانی و شاد داشتند.

 

در آغوش گرفتن باعث افزایش عزت نفس و از بین بردن ترس می شود

هنگام در آغوش گرفتن، افراد تمایل دارند عزت نفس خود را تقویت کنند و از آنچه دیگران ممکن است در مورد آنها فکر کنند بی باک هستند. همچنین احساس ترس و تمام جنبه های آن (مرگ، شکست، تنهایی) به حداقل می رسد. یکدیگر را در آغوش بگیرید تا زندگی را خیلی بهتر اداره کنید. ایده محافظت و جان بدر بردن را می توان به طور غریزی در مورد کودکانی دید که خرس عروسکی یا پتو را در آغوش می گیرند و ناگهان احساس امنیت می کنند. چه از آن اطلاع داشته باشیم یا خیر، این غریزه در تمام طول زندگی با ما باقی می‌ماند و در زمانی که اصلاً انتظارش را نداریم، تأثیرات تماشایی بر سلامتی ما می‌گذارد.

 

همچنین بخوانید: فواید شگفت‌انگیز در آغوش گرفتن

 

در آغوش گرفتن به رشد هماهنگ کودکان کمک می کند

در آغوش گرفتن اثرات خارق‌العاده‌ای بر سلامت نوزادان ما دارد و به رشد سالم و شادی آنها کمک می‌کند. مطالعات نشان می دهند که ما هر چقدر از نظر عاطفی از نوزادان خود حمایت کنیم، آنها در بزرگسالی به همان میزان از نظر عاطفی پایدار هستند. همچنین مطالعات مختلف نشان داده‌اند که در آغوش گرفتن آن ها باعث می‌شود که بتوانند تا حد بسیار زیادی موقعیت‌های استرس‌زا را مدیریت کرده و به راحتی با افراد دیگر رابطه برقرار کنند. از هر فرصتی برای در آغوش گرفتن فرزندان خود استفاده کنید و تا جایی که می توانید به آنها محبت کنید زیرا این به هر دوی شما کمک می کند.

 

یک بغل کردن ساده افراد مسن را از مرگ نجات می دهد

بزرگترین ترس هر سالمندی، تنهایی و انزوای اجتماعی در جامعه است. گفته می شود که تنهایی بیشتر شبیه یک بیماری است تا یک موقعیت و گاهی اوقات استرس ناشی از تنهایی می تواند باعث مرگ زودهنگام فرد شود. در آغوش گرفتن می تواند راه حلی برای کمک به بزرگ ترها باشد تا هر روز بخشی از شادی را بدست آورند. و فرقی نمی‌کند که فرد در آغوش گیرنده، کسی باشد که می‌شناسند یا یک فرد غریبه، به هر حال تأثیرات یکسان است زیرا آن فرآیندهای شیمیایی مثبت بدون در نظر گرفتن سن در بدن شروع می‌شوند.

 

در آغوش گرفتن مانند غذا خوردن برای انسان ها حیاتی است.

 

آغوش تمام عصب های بدن را آرام می کند

مطالعات زیادی بهبود عملکرد سیستم عصبی را در افرادی که آغوش را به یک عادت تبدیل کرده اند نشان داده است. ما موجوداتی الکتریکی هستیم حتی اگر فقط یک بار کوچک از الکتریسیته را حمل کنیم. ثابت شده است که با در آغوش گرفتن، رسانایی سیستم عصبی در سطح پوست متعادل تر و اعصاب آرام تر می شود. با آرام کردن اعصابمان (از طریق بغل کردن) از تنشی خلاص می شویم که گاهی اوقات زندگی ما را بسیار سخت می کند.

 

آخرین افکار در مورد ارزش آغوش

همه ما باید یادمان باشد که افراد کنارمان و آن هایی که دوستشان داریم را در آغوش بگیریم. در آغوش گرفتن رایگان است، آغوش زندگی است. همین حالا یکی از عزیزان خود را در آغوشی گرم خود بگیرید.

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید