دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

5 کاری که افراد موفق درست قبل از خواب انجام می دهند

این که چگونه یک زندگی موفق را برای خود تعریف می کنید، ممکن است با آنچه که دیگران برای خود تعریف می‌کنند متفاوت باشد. به نوعی، همه ما آرزو داریم چه در شغل، چه در امور مالی یا اهداف شخصی مفید بوده و یک زندگی موفق داشته باشیم. برای کمک به تحقق این امر، یک استراتژی اصولی و خوب برای زمان استراحت شبانه به شما کمک می کند تا زمان و انرژی خود را بر روی آنچه در طول زمان بیکاری‌تان مهم است متمرکز کنید. خواب برای عملکرد موفقیت آمیز مهم است، اما مواردی برای قبل از رفتن به رختخواب وجود دارند که می توانند شما را در یک چارچوب ذهنی موفق قرار دهند. در ادامه با دنیای موسیقی درمانی همراه باشید و این موارد مفید را بررسی کنید.

 

فهرست عناوین
5 کاری که افراد موفق درست قبل از خواب انجام می دهند

 

پنج کاری که افراد موفق درست قبل از خواب انجام می دهند را می خوانید

1. برنامه ریزی برای فردا

افرادی که زندگی موفق دارند می دانند که فردا یک رویداد مهم، پروژه یا ارائه دارند، بنابراین قبل از خواب زمانی را اختصاص می‌دهند تا آن را در ذهن خود یا با صدای بلند با کمک خانواده تکرار کنند. به عنوان مثال، لباس هایی را که فردا می پوشند را آماده کرده و می چینند. خود را با پوشیدن آن لباس تجسم می کنند و اینکه فردا دیگران آنها را به خاطر موفقیت، ظاهر و شخصیتشان تحسین می‌کنند را کاملا حس می کنند.

برنامه ریزی و آماده سازی قبل از خواب زمینه موفقیت را فراهم می کند. در این مورد خط باریکی وجود دارد که می‌تواند به نگرانی در مورد فردا و آینده تبدیل شود، اما این افراد برای جلوگیری از این مسئله، روی نکات مثبت تمرکز می‌کنند. آنها می دانند که به اندازه کافی آماده شده اند و در صبح فردا خواهند درخشید.

البته این هرگز شبیه به سختی و مشقت لحظه آخری برای تکمیل یک پروژه نیست، زیرا افرادی که رویاهای خود را زندگی می کنند، آن را به تعویق نمی اندازند. این زمانی است که تمام چیزها را شکوفا خواهند کرد تا در صبح فردا در آرامش اجرا شوند.

 

شفا و بهبود یک فرآیند یک شبه نیست. این یک پاکسازی روزانه از درد است این شفای روزمره در زندگی شماست.

 

2. پیوند با خانواده

این گروه از افراد قبل از اینکه در شب به رختخواب فرو بروند، متوجه می شوند که گذراندن زمان با کیفیت با خانواده و دوستان، زندگی را زیبا و موفقیت آمیز می کند. این می تواند صرفاً یک صحبت باز و آرامش‌بخش با شریک زندگیشان باشد که به آنها امکان می دهد افکار خود را در یک محیط صمیمی به اشتراک بگذارند. یا می‌تواند خواندن یک داستان قبل از خواب شبانه برای فرزندان باشد.

وقت گذاشتن برای کسانی که برایتان مهم هستند نشان می دهد که به آنها اهمیت می دهید. این کار، روابط با کسانی که حمایت آنها برای موفقیت شما مهم است را تقویت می کند. مانند برندگان اسکار که در طول سخنرانی های خود از همسر و اعضای خانواده تشکر می کنند، باید با دادن وقت ارزشمند خود از سیستم حمایتی خود تشکر کنید. شما نمی توانید همه کارها را بدون حضور و حمایت آنها انجام دهید.

وقت و زمانی که یک بار صرف شده، هرگز دوباره به دست نمی آید. این یکی از شعارهایی است که این افراد موفق آن را جدی می گیرند. آنها حتی قبل از خواب، همه چیز را اولویت بندی می کنند و زمان را عاقلانه می گذرانند. هیچ کس در دوران پیری خود آرزو نمی کند که ای کاش بیشتر تلویزیون تماشا می کردم. همین حالا که می توانید برای خانواده ارزشمند خود وقت بگذارید.

 

همچنین بخوانید: 10 روش ساده مراقبت از خود برای داشتن یک زندگی موفق و پربار

 

3. مطالعه قبل از خواب

مطالعه قبل از خواب ذهن شما را به حالتی متفکر و آرام فرو می برد و به دلایل زیادی یک عادت دیرینه مفید بوده است. لذت، کسب اطلاعات، الهام و انگیزه و ایجاد حواس پرتی در راس این دلایل شگفت‌انگیز قرار دارند. افراد مفید و موفق، قبل از خوابیدن زمانی را به وجود خود اختصاص می دهند و کمی مطالعه می‌کنند.

به دست آوردن آرامش رایج ترین دلیلی است که افراد موفق قبل از خواب بخاطر آن مطالعه می کنند. طبق مطالعه‌ای که توسط دانشگاه ساسکس انجام شد، افراد می‌توانند با مطالعه سطح استرس را تا ۶۸ درصد کاهش دهند. جالب است بدانید که طبق این مطالعه، برای کاهش ضربان قلب و تنش عضلانی تنها به شش دقیقه مطالعه در سکوت نیاز دارید.

 

4. نوشتن هر آنچه در ذهن است

برخی از افراد به دلیل استرس روزی که پشت سر گذاشته‌اند به سختی به خواب می روند. چیزهای مختلف بارها و بارها در ذهن آنها پخش می شود. آنها سعی می کنند در ذهن خود مشکلات روز را حل کنند و بخاطر این مسئله اغلب خواب خود را از دست می دهند.

افراد موفق می دانند که فردا روز دیگری است و آن مشکلات همچنان وجود خواهند داشت. همچنین می‌دانند که داشتن یک استراحت شبانه خوب باعث می شود که فردا بهتر بتوانند با این مشکلات مقابله کنند.

اما گاهی اوقات، حتی آرام‌ترین ذهن‌ها نیز می‌توانند تا صبح روز بعد چیزهای مهم را فراموش کنند. افراد مفید و موفق با یادداشت سریع لیستی از افکاری که در ذهن خود دارند، عملکرد حافظه مغز خود را نظم می دهند و آن را آرام می‌کنند. اکنون آنها دیگر مجبور نیستند نگران به خاطر سپردن چیزی در صبح باشند.

نگه داشتن یک دفترچه یادداشت و خودکار در کنار تخت خود را تمرین کنید تا بتوانید به سرعت لیست کارهای خود، لیست مواد غذایی، لیست پروژه ها و غیره را یادداشت کنید و آن را از فضای ارزشمند مغز خود خارج کنید. حالا شما فضای بیشتری برای رویاهای شیرین دارید!

 

هر روز ما یک زندگی کوچک است: هر بیداری و برخاستن، یک تولد کوچک، هر صبح تازه، یک جوانی کوچک، هر رفتن به استراحت و خواب، یک مرگ کوچک.

 

5. اندیشیدن به افکار شاد

حتی چیزی به سادگی شکرگزاری برای پتوی گرم و تخت راحت که برای خواب شبانه در آن قرار می‌گیرید نیز در لیست افکار شاد قرار می‌گیرند. این کار بسیار مفید شما را در یک ذهنیت مثبت قرار می‌دهد. افراد مفید و موفق قبل از اینکه به خواب بروند، به آنچه در آن روز انجام داده اند با غرور نگاه می کنند. آنها با سپاسگزاری در مورد همه چیزهایی که آموخته اند و به انجام رسانده اند فکر می کنند.

چندین مطالعه نشان می دهند که تهیه فهرستی از چیزهایی که افراد قبل از خواب از آنها سپاسگزار هستند، منجر به خواب طولانی تر و آرام تر و نگرانی کمتر در هنگام خواب می شود. با انجم این کار، افکار مثبت جایگزین افکار منفی می شوند و زمینه را برای خوابی آرام فراهم می کنند.

ایجاد طرز فکر خوش بینانه راهی عالی برای خوابیدن است. به جای نگرانی در مورد کارهایی که باید انجام شوند، روی چیزهای بزرگی که قبلاً اتفاق افتاده اند تمرکز کنید. دانستن اینکه چیزهای بزرگ قبلاً به سراغ شما آمده اند، به شما کمک می کند تا انتظارات بیشتری را برای خودتان طراحی و ایجاد کنید.

مردم زمانی کارهای بیشتری انجام می دهند که از آنها انتظار بیشتری می رود. این به عنوان اثر پیگمالیون شناخته می شود. وقتی قبل از خواب به موفقیت های گذشته خود فکر می کنیم، انتظار چیزهای بزرگی از خودمان داریم. ما با انجام این کار مثبت، یک پیشگویی راضی کننده از عظمت خود را ایجاد خواهیم کرد.

 

آخرین افکار در مورد عادات قبل از خواب افراد موفق

با انجام این پنج چیز قبل از خواب، ذهن خود را رها می کنید، با افراد مهم زندگی خود وقت می گذرانید و با افکار مثبت به خواب می روید. شما با موفقیت به استراحت سعادتمندانه دست خواهید یافت و در روز بعد یک فرد موفق بوده و آماده تسخیر جهان خواهید بود.

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید