دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
5 نشانه اینکه زمان آن رسیده است که در رابطه خود تجدید نظر کنید
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

5 نشانه اینکه زمان آن رسیده است که در رابطه خود تجدید نظر کنید

وقتی کسی را می یابیم که واقعاً او را تحسین می کنیم، می ستایم و یا دوستش داریم، گاهی اوقات علائم هشدار دهنده رفتارها و ویژگی های شخصیتی خاصی که دارد را نادیده می گیریم که در واقع می توانند از نظر عاطفی و حتی جسمی به ما آسیب بزنند. اکثر افراد در یک رابطه فقط خواهان یک اتحاد شاد، سالم و پر رونق بین خود و شریک زندگیشان هستند، اما زمانی که هیچ چیزی درست نیست، گاهی اوقات تصمیم می‌گیرند که از این احساسات عبور کنند و وانمود کنند که همه چیز خوب است.

مطمئناً هیچ کس کامل نیست، اما هرگز نباید هر نوع رفتاری که باعث ایجاد احساس کوچکی، بی اهمیتی یا حتی ترس از شریک زندگی تان می شود را تحمل کنید. برخی از چیزها باید هر یک از ما را وادار کند که در روابط خود تجدید نظر و بازنگری کنیم، و اینکه بدانیم که می خواستیم رابطه به کجا برود و در واقعیت در حال رفتن به کجاست!

 

 

در اینجا 5 علامت وجود دارد که نشان می دهد زمان آن است که در رابطه خود تجدید نظر کنید:

1. در رابطه شما عدم گوش دادن به طرف مقابل وجود دارد

افکار شما مهم بوده و سزاوار شنیده شدن توسط شریک زندگیتان هستند، شریک زندگی، همسر، پارتنر، یا هر فرد دیگری که یک رابطه دو نفره عمیق را با او دارید، کسی است که همیشه باید بتوانید برای شنیده شدن حرف ها و تفکراتتان روی او حساب کنید. با این حال، گاهی اوقات این رفتارهای خودخواهانه و خود شیفته تا چند ماه بعد از یک رابطه ظاهر نمی شوند، بنابراین اگر فوراً متوجه این موضوع نشدید، احساس بدی نداشته باشید.

افرادی که با دیگران صحبت می‌کنند اما نمی‌خواهند به حرف‌های آنها گوش دهند، معمولاً اعتماد به نفس پایینی دارند و احساس می‌کنند باید شریک زندگی خود را کنترل کنند تا خودشان احساس اعتبار کنند. آنها نمی توانند خود را کنترل کنند، بنابراین باید به دنبال راه هایی برای کنترل اطراف خود باشند.

هرگز نباید کسی را تحمل کنید که نمی داند چگونه با شما ارتباط برقرار کند و شما را بشنود، زیرا در واقع بخش بزرگی از وجود ارتباط سالم در یک رابطه شامل گوش دادن است و خودتان هم ملزم به رعایت آن در مقابل طرف مقابل هستید. اگر شریک زندگی شما نمی تواند به شما احترام بگذارد، او لیاقتتان را ندارد.

 

گاهی اوقات فقط لازم است که اشتراک خود در مشکلات دیگران را لغو کنید!

 

2. در رابطه شما عدم حمایت از رویاها و اهداف طرف مقابل وجود دارد

اگر با کسی در رابطه هستید که به اهداف و رویاهای شما اعتقادی ندارد، احتمالاً احساس می کنید کاملاً بدون حمایت، بی پناه و تنها هستید. و آیا فکر می کنید در یک رابطه سالم باید این احساس را داشته باشید؟ دفعه بعد که شریک زندگی‌تان شما را به خاطر اهداف شغلی یا زندگی‌تان مورد تمسخر قرار می‌دهد، حتما این سوال را از خودتان بپرسید. یک رابطه باید باعث شود شما احساس رضایت و حمایت کنید، نه دقیقا برعکس این. کسی که شما را تحقیر می کند و باعث می شود در رسیدن به اهدافتان ناتوان باشید، به سادگی یک انسان حسود و ناامن است. این افراد نمی خواهند ببینند که شما از موانع عبور می کنید، بالا می روید و به عظمت دست می یابید، زیرا آنها خودشان شهامت انجام همین کار را ندارند.

هرگز نباید رابطه با کسی را تحمل کنید که به شما اعتقاد ندارد و نمی‌خواهد شما را در پیشبرد و پیشرفت زندگی‌تان ببیند. رابطه ای را با کسی انتخاب کنید که پشت و پناه شما باشد، شما را بالا ببرد و 150% پشت رویاها و اهداف شما بایستد.

 

همچنین بخوانید: 3 رفتاری که رابطه شما را خراب می کنند

 

3. در رابطه شما کناره گیری از ارتباط وجود دارد

درک اینکه همه روابط مستلزم ارتباط صادقانه و بدون ممانعت هستند می تواند خیلی از مسائل را حل کند. اگر یک الگوی رفتاری مداوم برای حفظ اسرار و دوری از گفتگوهای واقعی و آزاد وجود داشته باشد، روابط خیلی دوام نمی آورند. اگر افراد شروع به فاصله گرفتن کنند و نپذیرند که طرف مقابل چیزی برای ناراحتی آنها انجام داده یا گفته است، روابط می تواند به سرعت بدتر شود.

انسان ها هنگام مواجهه با کسی می توانند منطقی باشند و مکالمه ای بالغانه داشته باشند؛ مکالمه‌ای که به فریاد زدن و داد زدن بر سر یکدیگر ختم نشود. یک رابطه سالم بر پایه اعتماد و ارتباطات مؤثر بنا شده است، بنابراین اگر می خواهید از آسیب رساندن به آن جلوگیری کنید، سعی کنید اینها را در تمام روابط نزدیک خود پرورش دهید.

 

بدون بخشش هیچ عشقی وجود نخواهد داشت و بدون عشق هیچ بخششی وجود نخواهد داشت.

 

4. در رابطه خود در برخورد با مشکلات مشکل دارید

هم در روابط و هم در زندگی، مشکلات بصورتی غیر قابل پیش بینی و ناگزیر اتفاق می‌افتند، و دانستن اینکه چگونه با آن‌ها کنار آمده و راه‌حل‌هایی را با هم بیابید، می‌تواند رابطه شما را تقویت کرده و آن را در امنیت و آرامش پیش ببرد. اگر شما یا شریک زندگی تان یا هردو به عنوان تیم، در حل مشکلات و صحبت کردن برای حل مسائل مشکل دارید، ممکن است به این معنی باشد که برای هریک از شما، یک رابطه شادتر و طولانی تر در جای دیگری وجود دارد!

زن و شوهری که 75 سال از ازدواج آن ها می گذرد، می گویند که کلید ایجاد رابطه طولانی مدت، برقراری ارتباط است، حتی اگر این به معنای مشاجره برای حل یک مشکل باشد! سبک حل مسئله شما هر چه باشد، اگر در کنار شریک زندگی تان هستید و می توانید به همراه یکدیگر مسائل را به سرعت و به راحتی و بدون درگیری زیاد حل کنید، به احتمال زیاد توانایی انجام کارها و عبور از مشکلات را در آینده دارید. دکتر پرستون نی در این باره می گوید:

 

"یکی از بارزترین ویژگی های یک زوج موفق این است که این توانایی را دارند که مشکلات را حل کنند و از آن ها رد شوند."

 

5. در رابطه شما حقیقت پنهان می شود

هنگامی که در مورد مهمترین ویژگی که یک شخص می تواند داشته باشد سؤال می شود، اکثر مردم به سرعت می گویند "قابل اعتماد بودن". اگر دو نفر آن را نسبت به یکدیگر نداشته باشند، پس از آشکار شدن حقیقت، اساس رابطه به سرعت فرو می‌پاشد. روابط سالم مستلزم دو نفر است که متعهد به اشتراک گذاری تاریک ترین رازها و واقعی ترین نسخه خود، بدون توجه به هر چیزی هستند.

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید