دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

4 راه برای پر کردن خلا در زندگی و احساس پوچی

تقریباً همه در مقطعی از زندگی خود احساس پوچی می کنند، اما خیلی ها نمی توانند دقیقاً دلیل این احساس را مشخص کنند. بیشتر افراد از دست دادن معشوق، بی هدفی، بی حوصلگی، کمبود دوستان یا دلایل دیگر را دلیل احساس پوچی خود می‌دانند، اما این ها تنها دلایل جانبی این احساس هستند.

هیچ یک از این دلایل، علت اصلی احساس پوچی افراد نیست. آنها فقط مشکل اساسی را پنهان می کنند. در حال حاضر، ما در این سیاره هرج و مرج و ویرانی زیادی داریم، زیرا اکثر مردم این پوچی را احساس می کنند و برای رفع آن به دنبال چیزهایی بیرون از خود هستند. یا از سر ناامیدی و تنهایی، دیگران را آزار می دهند تا این احساسات را رها کنند. با این حال، هیچ کدام از اینها مشکل را حل نمی کند. در دل احساس پوچی، عدم عشق به خود نهفته است.

فهرست عناوین
4 راه برای پر کردن خلا در زندگی و احساس پوچی

 

 

مقاله ای در این مورد توسط دکتر مارگارت پل در هافینگتون پست منتشر شده است. او در این مقاله به بهترین وجه می گوید:

 

"تنها یک چیز وجود دارد که واقعاً جای خلا و پوچی را پر می کند. عشق. تنها یک دلیل برای پوچی درون وجود دارد: کمبود عشق. اما این فقدان عشق به دیگری نیست که باعث پوچی شما می شود. پوچی درونی ناشی از رها شدن از خود است - ناشی از دوست نداشتن خود."

 

بنابراین، اکنون می دانیم که عدم عشق به خود باعث احساس پوچی می شود، اما چه کاری می توانیم برای آن انجام دهیم؟

 

جایی که عشق هست زندگی هست...

 

در اینجا 4 راه برای پر کردن خلاء زندگی شما و احساس پوچی وجود دارد:

1. عمیقاً در درون خود کاوش کنید تا احساسات خود را درک کنید

ما اگر ابتدا مشکل را درک نکنیم، هرگز نمی توانیم آن را حل کنیم. چه چیزی شما را از عدم تعهد کامل به دوست داشتن خود باز می دارد؟ به هر حال، تنها دلیل احساس پوچی در درون ما نهفته است. اگر همیشه در پوست خود احساس رضایت و امنیت می‌کردیم، چرا باید در جای دیگری به دنبال تحقق باشیم؟ البته، اگر از دست دادن کسی که دوستش دارید یا اتفاقی دردناک را تجربه می‌کنید، احساس پوچی را تضمین می‌کند و قابل درک است. با این حال، احساس پوچی دائمی می تواند نشان دهنده چیزی عمیق تر در وجود خود شما باشد.

دیدن زخم هایمان و آموختن دوست داشتن آن ها شجاعت می خواهد و این یک گام ضروری در مسیر عشق به خود است. این یک شبه اتفاق نمی افتد، اما شما باید در نقطه ای با منیت خود روبرو شوید و به آن عشق نشان دهید. اگر این اتفاق بیفتد، دیگر چیزی برای آرزو کردن و چیزی برای گرفتن از شما باقی نخواهد ماند.

 

2. به خودتان اجازه دهید تا احساسات و خودش را ابراز کند

شما نمی توانید فقط در زندگی حرکت کنید و تمام احساسات خود را در درون خود نگه دارید. این نه تنها طبیعی نیست، بلکه ناسالم هم هست. ما موجوداتی پیچیده با احساسات گوناگون هستیم و نباید فقط به این دلیل که جامعه به افرادی که خود را ابراز می‌کنند بیشتر نگاه می‌کند، آنها را خفه کنیم. هر چیزی که باعث می شود در درون خود احساس بهتر و کامل‌تری داشته باشید را انجام دهید. نقاشی کنید، بنویسید، طراحی کنید، خطاطی کنید، آواز بخوانید، برقصید، اجرای صحنه‌ای کنید، پیاده روی کنید یا دوچرخه سواری کنید، هرکاری که با طبیعت شما سازگار است و احساس بهتری در شما بوجود می‌آورد را بدون اینکه بیش از حد به اطراف خود توجه کنید، انجام دهید.

این به شما کمک می کند که خلا درونی تان را پر کنید و راهی سالم برای ابراز وجود به خودتان بدهید.

 

همچنین بخوانید: 5 راه برای شروع یک زندگی جدید از همین امروز!

 

3. متعهد شوید که خود را دوست داشته باشید، مهم نیست که چه باشد

بعنوان کسی که خودش با این مشکل دست و پنجه نرم کرده است، می دانم که دوست داشتن واقعی خود یکی از سخت ترین کارهایی است که یک فرد می تواند در این زندگی انجام دهد. ما دلایل بیشماری در دنیای خودمان داریم که بواسطه آن‌ها خودمان را دوست داشته باشیم، اما وقتی نوبت به آن می رسد، بسیاری از ما هنوز به اندازه کافی احساس خوبی نداریم. به یک چشم بهم زدن و با دیدن اولین مشکل، می‌توانیم وارد شبکه‌های اجتماعی شویم و بی‌پایان خود را با دیگران مقایسه کنیم. می‌توانیم با تبلیغات تلویزیونی هماهنگ شویم که سعی می‌کنند چیزی به ما بفروشند که ما را «کامل» کند، و می‌توانیم به سخنانی که دیگران بوسیله آن ما را تحقیر و کوچک می‌کنند گوش دهیم. اما با این حال، ما می توانیم انتخاب کنیم که از همه اینها دور شویم و متعهد شویم که بدون قید و شرط خود را دوست داشته باشیم.

چگونه می‌توانیم این کار را انجام دهیم؟ با تصمیم گرفتن. بدون توجه به اینکه مردم در مورد شما چه فکری می کنند، چه اشتباهاتی مرتکب می شوید یا چه مسیری را در زندگی در پیش می گیرید، تصمیم بگیرید و انتخاب کنید که به دوست داشتن خود ادامه دهید. اگر نتوانید از شخصی که بیشترین زمان را با او می گذرانید لذت ببرید و دوستش نداشته باشید، هرگز نمی توانید زندگی واقعی را تجربه کنید.

 

4. در فعالیت هایی شرکت کنید که شما را خوشحال می کند

اگر کارهایی انجام دهید که قلبتان را شاد می کند، حضور احساس پوچی در زندگی تان بسیار دشوار می‌شود. اگر آن را با فعالیت هایی پر کنید که باعث شادی شما می شود، احساس خلأ در زندگی خود را حتی به خاطر هم نمی آورید. حتی اگر برای مدتی از کار افتاده و زمین‌گیر شده باشید، همیشه می توانید دوباره بلند شوید و شروع کنید. شما همیشه می توانید به جای تسلیم شدن در برابر احساس بی ارزشی و شکست، ایستادگی و مبارزه را انتخاب کنید. در کلاس های هنرهای رزمی یا یوگا ثبت نام کنید، به یک گروه پیاده روی بپیوندید، با دوستان خود دور هم جمع شوید و غذاهای سالم برای یکدیگر بپزید، یا هر چیز دیگری که واقعاً شما را خوشحال می کند را انجام دهید. سپس خواهید دید که احساس پوچی به آرامی محو می شود. می‌پرسید چرا؟! چون شروع به جایگزینی آن احساسات با عشق می کنید.

 

صبور باش! بعضی چیزها در زندگی زمان می برند...

 

سخن آخر در مورد راه های پر کردن خلا در زندگی و احساس پوچی

به یاد داشته باشید، زندگی از ما می‌خواهد که دائماً حرکت کنیم تا بتوانیم پیشرفت کنیم. با زندگی در طبیعت بیرون، هرگز برای مدت طولانی در یک مکان نخواهیم ماند، و این نباید فقط به این دلیل که سبک زندگی متفاوتی داریم، تغییر کند. حرکت و عمل بدترین دشمنان احساس پوچی و خلا درونی هستند. اگر شما تصمیم بگیرید خودتان را دوست داشته باشید و هر روز قدم هایی بردارید تا دوباره احساس زنده بودن کنید، حتی احساس خلا را به یاد هم نخواهید آورد. پس فقط آن را انتخاب کنید و انجامش دهید. شما می توانید آن را انجام دهید و اصلا مهم نیست که در ابتدا چقدر سخت به نظر می رسد.

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید