دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

وقتی که ذهنی خسته و بی حوصله دارید این 6 نکته را به یاد بیاورید

با اسکرول بی پایان تلفن همراه و خیره شدن به صفحه آن، به نظر می رسد که ما همیشه حوصله مان سر رفته است و همه سرگرمی های باقی مانده در زندگی را فراموش کرده‌ایم. همه ما بین مسئولیت های کاری و خانوادگی، جایی در امتداد خط زندگیمان بالغ شدیم، و در حال حاضر تفریح تقریبا یک تابو به نظر می رسد. اغلب اوقات خوش گذرانی می تواند مانند یک لذت گناه‌آلود به نظر برسد و ما به خاطر آن احساس می کنیم خودخواه و گناهکار هستیم.

فقط اینکه ما بالغ هستیم، به این معنی نیست که باید سبک زندگی بی حوصله ای داشته باشیم. نیازی که هم اکنون به بازی داریم، کمتر از دوران کودکی ما نیست. دکتر استوارت براون، روانپزشک و بنیانگذار مؤسسه ملی بازی، بیش از 6000 مطالعه موردی در مورد قرار گرفتن در معرض بازی در دوران کودکی و بزرگسالی را بررسی کرده است.

فهرست عناوین
وقتی که ذهنی خسته و بی حوصله دارید این 6 نکته را به یاد بیاورید

او دریافت که بی حوصلگی و عدم قرار گرفتن در معرض بازی به همان اندازه در پیش بینی رفتار مجرمانه مهم است که سایر عوامل اهمیت دارند. او همچنین دریافته است که زوج هایی که با هم بازی می کردند از نظر عاطفی بیشتر با هم ارتباط داشتند و صمیمی تر بودند.

 

 

بنابراین تفریح به چه معناست و چقدر از آن را نیاز داریم؟

تفریح یعنی انجام کاری بخاطر معنی جذاب آن و برای رسیدن به لذت خالص. و این چیزی است که همه ما را به تعادل و طبیعت خودمان باز می‌گرداند. زیبایی سرگرمی و بازی در این است که مقدار کم آن هم کارساز و مفید است. اختصاص فقط چند دقیقه در روز به انجام کاری فقط برای سرگرمی، می تواند شما را از بی حوصلگی دور نگه دارد و همچنین به بهره وری و شادی کلی‌تان کمک کند.

 

راه زندگی کوتاه تر از آن است که بخواهیم  آن را با بی حوصلگی طی کنیم.

 

در اینجا 6 چیزی که وقتی بی حوصله هستید باید بخاطر بسپارید را می‌خوانید:

1.به یاد داشته باشید که لذت برای شما چه معنایی دارد.

سرگرمی برای افراد مختلف معنای متفاوتی دارد. گاهی اوقات ما کارهای معروف به «سرگرمی» را با دوستان خود انجام می دهیم، اما ممکن است این نوع سرگرمی‌ها مورد علاقه ما نباشد. سرگرمی ممکن است به معنای پیاده روی یا بافندگی، نقاشی یا باغبانی، یا ورزش کردن یا بازی های آنلاین یا پخت و پز باشد. مهم این است که ما با انجام این کارها، آن احساس خوشی را که در جوانی داشتیم در خود پرورش دهیم. فعالیتی را انتخاب کنید که به شما امکان می دهد در آن گم شوید، طوری که گویی بدون اینکه متوجه باشیم زمان در حال گذر است.

 

2. به یاد داشته باشید که اطراف خود را با افراد سرگرم کننده ای که دوست دارند بازی کنند، احاطه کنید.

وقتی با افرادی احاطه شده‌ایم که دوست دارند تفریح کنند و علایق مشابهی با ما دارند، لذت بردن دوباره از زندگی بسیار آسان‌تر می‌شود. ایجاد یک عادت سرگرم کننده زمانی که آن را با افرادی که به آنها نزدیک هستید به اشتراک می گذارید بسیار مفیدتر خواهد شد. همچنین مهم است که بازی را در روابط موجود خود بگنجانیم. بنابراین بیایید برخی از روزهای "سرگرم کننده" را در تقویم خود برنامه ریزی کنیم تا هم به خود و هم به دوستانمان کمک کنیم.

 

همچنین بخوانید: چگونه دوباره زندگی خود را هیجان انگیز کنیم؟

 

3. به یاد داشته باشید که لازم نیست حوصله خود را سر ببرید.

ما اغلب آنقدر درگیر کارهای روزمره خود می شویم که تقریباً این روند برایمان عادی می شود. رنگی به کمد لباس یا موهایتان اضافه کنید، یک روز در هفته با دوچرخه سر کار بروید، یا هفته ای یکبار با دوست جدیدی را به صرف قهوه دعوت کنید. گاهی اوقات فقط انجام کاری کمی متفاوت یا تغییر عادات می تواند کمی هوای تازه را در زندگی مان بدمد.

 

هیچ چیز غیر جذابی وجود ندارد فقط افراد بی علاقه وجود دارند!

 

4. به یاد داشته باشید که شادی های کوچک را در چیزهایی که دوست ندارید بیابید.

واضح است که هر روز نمی تواند پر از چیزهای سرگرم کننده و شاد باشد. هنوز کارهایی وجود دارند که لزوماً نسخه ایده آل ما از سرگرمی نیستند، اما مجبوریم که آن ها را انجام دهیم. این کارها می‌تواند برای برخی از افرادی به سر کار رفتن، قرار ملاقات با پزشک یا حتی انجام وظایف در قبال خانواده باشد.

هدف این است که چیزی در مورد چیزهایی که از آنها لذت نمی بریم پیدا کنیم که آنها را برایمان سرگرم کننده تر کند. این می تواند چیزی شبیه گوش دادن به پادکست موسیقی درمانی در حین راه رفتن به سمت محل کار، خواندن مجله ای در اتاق انتظار پزشک که هیچوقت برای خواندن آن وقت ندارید، یا خواندن آهنگ های سرگرم کننده در حین انجام کارهای طاقت‌فرسا باشد.

وقتی برای تنظیم وقت خود وقت می گذاریم، می توانیم بیشتر مراقب زمان خود باشیم و متوجه می‌شویم که می توانیم سرگرمی خود را ایجاد کنیم. خوش گذرانی یک چیز حاضر و آماده نیست، یک فرآیند است، بنابراین هر جا که امکانش را دارید، بیشتر از آن به زمان خود اضافه کنید.

 

5. احتمال را به خاطر بسپارید.

گاهی اوقات فکر ما به خاطر کارهای روزمره محدود می شود. هیچ قاعده‌ای برای اینکه هر روز چگونه اتفاق می‌افتد وجود ندارد، به جز قوانینی که خود ما در آن قرار می‌دهیم. ما باید اجازه دهیم که امکانات روز به ما انگیزه دهد تا بزرگتر فکر کنیم و کارهای بیشتری انجام دهیم. تفریح به این نیست که چه کاری باید انجام دهیم یا می توانیم انجام دهیم، بلکه به همان کاری است که انجام خواهیم داد. امکانات بی پایانی برای سرگرمی وجود دارد، و یافتن آنها به عهده ماست.

 

6. به یاد داشته باشید که برای سرگرمی برنامه ریزی کنید.

به نظر می‌رسد که ایده برنامه‌ریزی برای تفریح، سرگرمی را از بین می‌برد. برعکس، این به ما تفریح را یادآوری کرده و روی تفریح تمرکز ایجاد می‌کند. بنابراین اگر این برنامه‌ریزی را انجام دهیم، هنگام بروز بحران بعدی، سرگرمی ما ناپدید نمی شود. پیدا کردن دلایلی برای دوری از تفریح و سرگرمی آسان است، اما وقتی برای آن وقت می گذارید نادیده گرفتن آن سخت تر است.

 

آخرین سخن در مورد 6 نکته مهم در هنگام داشتن ذهن خسته و بی حوصله

وقتی بچه بودیم، همه چیز زندگی سرگرم کننده بود. ما انتخاب می کردیم که چه کارهایی را انجام دهیم، زیرا دوست داشتیم آنها را انجام دهیم. ما به آن فکر نمی‌کردیم؛ ما فقط آن را انجام می‌دادیم. اکنون وقت آن است که دوباره به این طرز فکر بازگردیم. سرگرمی فقط کاری نیست که برای گذراندن زمان انجام شود. این کار مفید از طریق افزایش رضایت، کاهش سطح استرس و تقویت روابطمان، ارزش فوق العاده ای به زندگی ما می افزاید.

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید