دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

با این 10 روش از انرژی خودتان محافظت کنید!

بیایید با آن روبرو شویم. زندگی می تواند شدیدا تخلیه کننده باشد. از لحظه ای که برمی خیزیم تا لحظه ای که دوباره به رختخواب می افتیم، زندگی مجموعه ای از خواسته ها از زمان، توجه، انگیزه ها و در نهایت انرژی ما را می طلبد.

غم انگیز است که این را بگوییم، اما لازم نیست به دنبال منفی بودن باشیم، خودش ما را پیدا می کند. به یاد داشته باشید که متضادها جذب می شوند! اما نگران نباشید. چرا که اگر متوجه شدیم که خسته شده ایم، چند قدم ساده وجود دارد که می توانیم برای بازیابی انرژی مثبت خود و حفظ آن برای همیشه انجام دهیم. در ادامه با دنیای موسیقی درمانی همراه باشید و این راه های مفید را یاد بگیرید.

فهرست عناوین
با این 10 روش از انرژی خودتان محافظت کنید!

 

 

در اینجا ده راه برای محافظت از انرژی شما آورده شده است:

1. توقف کرده و گوش کنید

این به ما بستگی دارد که سعی کنیم بفهمیم چه چیزی انرژی ما را تخلیه می کند. فضا و زمانی آرام و بدون نیاز به زندگی روزمره پیدا کنید تا فقط بایستید و آنچه که در اطرافتان می گذرد را مشاهده کنید. هر روز چند دقیقه را به جایی اختصاص دهید که در آن فقط خودتان هستید، بدون قهوه، بدون مجله، بدون تلفن، بدون کتاب، بدون حواس پرتی. به خودتان زمان بدهید تا افکارتان را بشنوید. حتی ممکن است بخواهید یک تمرین مدیتیشن روزانه ایجاد کنید. مدیتیشن برای کمک به حفظ تعادل بسیار مفید است.

 

2. بیرون بروید و هوای تازه بخورید

پیاده روی، دویدن، شنا کردن! مهم نیست دقیقا چه فعالیتی باشد، فقط آن را هر روز انجام دهید. ریه های خود را پر از هوا کنید، این یک ضد افسردگی رایگان و طبیعی است که به وفور در دسترس بوده و شادی و سال های بیشتری را به زندگی شما اضافه می کند.

 

انرژی ذهن جوهره زندگی است!

 

3. یک لیست تهیه کنید

لیست ها به شما کمک می کنند تا روی اهداف خود متمرکز شوید و از منحرف شدن بیش از حد جلوگیری کنید. روز خود را به تکه های کوچک تقسیم کنید و آنها را کمی بهتر سازماندهی کنید. به عنوان مثال، آن لقمه هایی که از خوردن آنها متنفر هستید، کارهای تلخ و کسل کننده - ابتدا با آنها مقابله کنید. در اوایل روز که انرژی و انگیزه شما در بالاترین حد است، کارهایی را که کمتر دوست دارید انجام دهید. با انجام این کار، بقیه روز را برای چیزهایی که از آن ها لذت می برید، باقی گذاشته و باعث تغذیه سطح انرژی تان در زمانی که تمایل به کاهش دارد خواهید شد.

 

4. سرگرمی پیدا کنید

هر چقدر هم که عجیب به نظر برسد، اگر هیچ کاری انجام ندهید، خسته خواهید شد. فضای خالی و زمان خالی، جسم و روح را خسته می کند. وقت خود را با کاری که دوست دارید انجام دهید پر کنید. انجام این کار مفید است و باعث می شود که هنگام خواب احساس رضایت داشته و مشتاقانه منتظر انجام دوباره آن در فردا باشید.

 

5. مثبت بودن را پیدا کنید

انرژی منفی در حال تخلیه کردن ما است و متأسفانه در اطراف ما وجود دارد: افراد، مکان ها و محیط های منفی.

افراد مثبت را برای در کنار آن ها بودن و مکان های مثبت را برای در آن ها بودن پیدا کنید. افراد مثبت به شما انرژی مثبت می دهند و همان را از شما دریافت خواهند کرد، و این یک معامله کلاسیک برد-برد است. آن مکان مثبت هم می تواند همان سرگرمی که در قسمت قبل شروع کردید باشد. آیا باشگاهی وجود دارد که از حضور در آن لذت می برید یا دیگرانی هستند که علایق شما را محترم می شمارند؟ آن ها را پیدا کنید!

 

6. نه گفتن را یاد بگیرید!

ما اغلب در مورد کارهایی که نمی‌خواهیم انجام دهیم به توافق می‌رسیم و انجام آن ها را می پذیریم و این به یک الگو در زندگی مان تبدیل شده است. این در حالی است که نه گفتن اصلا کار سختی نیست و اگر آن را تمرین کنید، آسان تر هم می شود. این غیرعادی نیست که درست قبل از گفتن "نه" احساس ناخوشایند و بدی داشته باشید. اما این احساسات زیاد دوام نمی‌آورند، زیرا پس از آن، بجای اینکه باری بر روی دوش شما قرار بگیرد، باری هم از روی شانه‌هایتان بلند می‌شود و این احساس بسیار خوبی دارد. به آن به عنوان "منفی بودن مثبت" فکر کنید.

 

7. محیط خود را مرتب کنید

یک فضای تمیز و مرتب فضایی آرام است که می توانید در آن زمانی را برای استراحت و ریلکسیشن واقعی پیدا کنید. این فضا یک یا دو مزیت کمتر آشکار دیگر نیز دارد. وقتی مشغول مرتب کردن وسائل می‌شویم، اغلب با عکس‌ها و اشیایی از زمان‌های شادی که داشتیم یا با دیگران گذرانده‌ایم روبرو می‌شویم. آنها همیشه لبخند را به لب ما می‌آورند. آن لیست را به یاد دارید که در مورد شماره 3 تهیه کردید؟ همین حالا یک برنامه مرتب سازی را هم در آن بگنجانید.

 

8. حمام کنید

حمام کنید، به همین سادگی. اما اگر سعی کنید برنامه های آرامش بخشی را هم به آن اضافه کنید، عالی خواهد شد. مثلا مقداری نمک اپسوم و روغن های طبیعی را به آن اضافه کنید. این کار نه تنها باعث حذف سموم از بدن شما می شود، بلکه به حذف انرژی و افکار سمی‌تان نیز کمک خواهد کرد.

 

جایی را پیدا کن که بتوانی به آنجا بروی و استراحت کنی... یک استراحت ناب... این تو را زنده خواهد کرد!

 

9. بهتر بخورید!

نحوه تغذیه بدنمان تاثیر مستقیمی بر انرژی ما دارد. افزودن غذاهای کامل و آب کافی و در عین حال حذف غذاهای فرآوری شده و قندهای ساده، به تقویت انرژی مثبت کمک می کند. این بر روحیه ما، نحوه حرکت و احساس مان تأثیر بی نظیری می گذارد.

در اینجا یک تست ساده وجود دارد که می توانید توسط آن بفهمید که آیا "افت" شما بعد از ناهار اتفاق می افتد یا خیر؟ این تست برای بسیاری از افراد نتیجه می دهد. به عنوان یک آزمایش، نوع غذایی که برای ناهار می خورید را تغییر دهید. به عنوان مثال، اگر ناهار شما به طور معمول ساندویچ است، آن را به سالاد تغییر دهید. انتخاب های غذایی خود را آزمایش کنید و ببینید بدن شما چگونه به آن ها واکنش نشان می دهد.

 

10. به رختخواب بروید

شما نمی توانید انرژی خود را بدون رعایت روتین های زندگی حفظ کنید و زمان خواب شما نیز بخشی مهم از این است. یک برنامه روتین شبانه ایجاد کنید که شامل یک خواب شبانه کامل باشد و به آن پایبند باشید. این خیلی مهم است که بدانید شب بیداری چگونه به سلامتی آسیب می‌زند. به اندازه کافی زود به رختخواب بروید تا بتوانید بدون تنظیم زنگ از خواب برخیزید. بیدار شدن به طور طبیعی و بدون زنگ هشدار، یک راه عالی برای محافظت از انرژی طبیعی است.

 

سخن نهایی در مورد راه های محافظت از انرژی

مانند همه چیز در زندگی، این مورد هم باید قدم به قدم و از کم شروع شود. یکی از مواردی که ذکر شد را امتحان کنید، فقط یکی از آن ها را در یک زمان انتخاب و اجرا کنید. مهم تصمیم گرفتن و شروع به تغییر کردن است. پس از همین امروز یک تغییر کوچک در زندگی خود ایجاد کنید. این چیزها به سرعت تغییر شکل داده و به عادت های مثبتی برای شما تبدیل می شوند. و خواهید دید که انجام همین تغییرات به ظاهر کوچک و قدم به قدم، چگونه به سادگی از انرژی شما محافظت کرده و احساس خوب را برای زندگی شما به ارمغان می آورد.

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید