دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

10 راه برای باز کردن چشم سوم از طریق کلسیم زدایی

آیا تمدن‌های باستانی می‌دانستند با ذکر «چشم سوم» در مورد چه چیزی صحبت می‌کنند؟ اگر چنین است، پس آنها هم در مورد غده صنوبری یا پینه آل صحبت می کرده‌اند.

غده صنوبری یا پینه‌آل که به عنوان "چشم سوم" نیز شناخته می شود یک غده درون ریز به اندازه نخود است که در نزدیکی مرکز مغز و جایی که دو نیمکره مغز به هم می رسند قرار دارد.

فهرست عناوین
10 راه برای باز کردن چشم سوم از طریق کلسیم زدایی

غده صنوبری درست مانند چشم از میله ها و مخروط ها تشکیل شده است و مستقیماً به قشر بینایی در مغز متصل می شود. اما از آنجایی که غده صنوبری به دلیل موقعیت مکانی اش از دسترسی مستقیم به نور محروم است، از یک طراحی جذاب برخوردار است.

غده صنوبری بیشتر به دلیل تولید ملاتونین شناخته شده است. ملاتونین زمان شبانه روزی بدن را تنظیم می کند و به ما اجازه می دهد تا خود را با تغییرات فصلی و تغییر قابل توجه در مناطق زمانی سازگار کنیم. ملاتونین همچنین مسئول الگوهای خواب ما از جمله کیفیت خوابی است که دریافت می کنیم.

پینه آل همچنین با کار با غده هیپوتالاموس که تشنگی، گرسنگی، میل جنسی، حس جهت گیری ما و ساعت بیولوژیکی را کنترل می کند، در سایر عملکردهای بدن نیز نقش دارد.

آنچه ارتباط تمدن های باستانی را به چشم سوم جالب می کند این است که در طول تاریخ از غده صنوبری به عنوان اندام شهودی یاد شده است. در حالی که از نظر علمی ثابت نشده است، تصور می شود که این غده، ارتباط دهنده بین جسم و روح است و یک خط مستقیم به خرد درونی ما ارائه می دهد.

 

 

کلسیفیکاسیون غده صنوبری

کلسیفیکاسیون یا رسوب کلسیم در غده صنوبری می تواند در سنین بسیار پایین شروع شود. این به آن معنی است که با تجمع کریستال های فسفات کلسیم در غده صنوبری یا پینه آل، این غده در نهایت سخت شده و این باعث می شود که بیشتر عملکرد خود را از دست بدهد.

گمانه‌زنی‌های زیادی در مورد چگونگی تجمع کلسیفیکاسیون در غده صنوبری وجود دارد که شایع‌ترین ادعای آن فلوراید اضافی است که در آب لوله‌کشی و خمیردندان یافت می‌شود.

 

من گاهی یاوه گویی را دوست دارم این کار سلول های مغز را بیدار می کند! دکتر سوس

 

شورای ملی تحقیقات آکادمی های ملی علوم بیان می کند که "فلوراید احتمالاً باعث کاهش تولید ملاتونین می شود و تأثیرات دیگری بر عملکرد طبیعی پینه آل دارد که به نوبه خود می تواند اثرات مختلفی در انسان داشته باشد".

ممکن است دلایل دیگری نیز وجود داشته باشد که به کلسیفیکاسیون غده کمک می کند. افزودنی‌های غذایی، شیرین‌کننده‌های مصنوعی و حتی تلفن‌های همراه به‌عنوان مقصر احتمالی در این لیست قرار دارند. با این حال، این ها همه تئوری است، زیرا مطالعات قابل توجهی قادر به اثبات این ادعاها نبوده است.

کلسیم زدایی غده صنوبری برای حفظ عملکرد مطلوب چشم سوم مهم است، که البته برای خواب جبرانی و ترمیمی، ساعات بیداری مفید و کنترل وزن هم از اهمیت ویژه ای برخوردار است. ناگفته نماند که از آنجایی که تصور می شود این غده در معنویت نقش دارد، غده صنوبری بدون کلسیم می تواند به شفاف تر کردن صدای درون و احساس شادی نیز کمک کند.

 

همچنین بخوانید: چشم سوم چیست و باز بودن آن چه نشانه هایی دارد

 

در اینجا 10 راه برای باز کردن چشم سوم از طریق کلسیم زدایی غده صنوبری آورده شده است:

1. از خوردن آب لوله کشی پرهیز کنید

از آنجایی که فلوراید بعنوان یک علت رایج برای کلسیفیکاسیون شناخته شده است، اجتناب از خوردن آب لوله کشی که فلوراید به آن اضافه شده است، نقطه خوبی برای شروع است.

 

2. خمیر دندان خود را عوض کنید

یکی دیگر از منابع رایج فلوراید که می‌توانیم آن را از بین ببریم، خمیر دندان است. اکثر برندهای تجاری خمیردندان حاوی فلوراید هستند، اما گزینه های طبیعی بدون این عنصر نیز وجود دارد و شما می توانید به راحتی آن ها را تهیه و استفاده کنید.

 

3. مصرف گوشت را کاهش دهید

گوشت‌های سنگین، مانند گوشت گاو، اسید بالایی دارند و باعث عدم تعادل در سطوح pH بدن شده که می‌تواند کلسیفیکاسیون غده پینه آل را تقویت کند. کاهش مصرف گوشت می تواند به حفظ تعادل pH سالم و کاهش فرآیند کلسیفیکاسیون کمک کند.

 

4. از عینک آفتابی استفاده کنید

عینک آفتابی اشعه ماوراء بنفشی که از طریق چشم به غده صنوبری می رسد را مسدود می کند. تنها 3 تا 5 دقیقه قرار گرفتن در معرض اشعه خورشید در روز برای تاثیر مفید مورد نیاز است.

 

5. بیشتر از غذاهای گیاهی استفاده کنید

یک رژیم غذایی غنی از گیاهان حاوی غذاهای قلیایی، علاوه بر اینکه برای سلامت کلی ما مفید است، غده صنوبری را نیز تغذیه می کند.

 

6. از جیوه دوری کنید

از آنجایی که جیوه سمی است، بدیهی است که باید از آن اجتناب کنیم. با این حال، کارهای دندانپزشکی مانند پر کردن و ترمیم دندان اغلب می تواند وابسته به این ماده باشد. امروزه بسیاری از دندانپزشکان از پرکردگی های بدون جیوه استفاده می کنند و ممکن است شما هم بخواهید این را به عنوان گزینه ایمن تر، جایگزین کارهای دندانپزشکی قدیمی کنید.

 

7. از نور طبیعی استفاده کنید

از آنجایی که غده صنوبری به نور حساس است، شما می خواهید محیطی ایجاد کنید که در صورت امکان مقلد نور طبیعی باشد. این شامل زمان خوابیدن نیز می شود که می توانید با تاریک کردن اتاق تا حد امکان به آن برسید.

 

8. مکمل مصرف کنید

ملاتونین، سرکه سیب و مکمل های غنی از کلروفیل مانند جلبک سبز آبی، همگی به تقویت عملکرد غده صنوبری و کلسیم زدایی آن کمک می کنند.

 

9. روغن های طبیعی را امتحان کنید

اسانس های اسطوخودوس، پونه کوهی، چوب صندل و کندر ممکن است در فرآیند کلسیم زدایی مفید باشند. این عصاره و روغن ها را به حمام گرم خود اضافه کنید و با نوع رقیق شده آن ها، برای کمک به تحریک غده پینه‌آل خود را ماساژ دهید.

 

10. مراقبه کنید

مدیتیشن می تواند با تحریک غده صنوبری از طریق ارتعاشاتی که در تنفس ما ایجاد می‌شود، به کلسیم زدایی غده صنوبری کمک کند.

 

سخن نهایی در مورد باز کردن چشم سوم با کلسیم زدایی

بسیاری از چیزهایی که می توانند به کلسیم زدایی غده صنوبری و باز شدن چشم سوم ما کمک کنند برای سلامتی مان نیز مفید هستند. عملکرد کامل غده صنوبری یا پینه آل، برای بسیاری از عملکردهای بدن مهم است که مهمترین آنها خواب است. و  همین مورد به تنهایی ارزش توجه به حفظ سلامت این غده را دارد.

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید