دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

5 راه برای شروع یک زندگی جدید از همین امروز!

اغلب، مردم فکر می کنند که باید تغییرات اساسی در زندگی خود ایجاد کنند تا نتایج بزرگی را ببینند. با این حال، گاهی اوقات فقط یک تغییر در تفکر ما می تواند کاتالیزوری برای تغییری باشد که می خواهیم در واقعیت های خود ببینیم. به هر حال، ما همان چیزی می شویم که فکر می کنیم، و آنچه هستیم را جذب می کنیم. بنابراین اگر می خواهیم زندگی متفاوتی را شروع کنیم، باید از قدرت خود استفاده کنیم. این چیزی است که به آن نیاز داریم، نه هیچ چیز دیگری.

شما کلید یک واقعیت جدید را در دست دارید، و اگر به توانایی خود برای ایجاد تغییرات مثبت ایمان داشته باشید، یک فکر می تواند جهان شما را وارونه کند.

فهرست عناوین
5 راه برای شروع یک زندگی جدید از همین امروز!

 

 

اگر می خواهید همین امروز زندگی خود را تغییر دهید، این 5 کار ساده را از همین لحظه انجام دهید:

1. ذهنیت "همه یا هیچ" را کنار بگذارید.

حتی مثبت‌ترین و با اعتماد به‌نفس‌ترین افراد جهان گاهی اوقات طلسم‌های ناامنی و تفکر منفی دارند، اما اگر واقعاً این افکار را باور کنید، می‌توانند ناتوان‌کننده باشند. به عنوان مثال، فرض کنید می خواهید شغلی با درآمد بالاتر داشته باشید. ممکن است به خود بگویید: «اگر این شغل را پیدا نکنم، هرگز چیز دیگری پیدا نخواهم کرد و این بدان معناست که من لیاقت چیز بهتری را ندارم.» خودتان ببینید که این نوع تفکر چقدر می تواند آسیب زا باشد؟ اگر به خود بگوییم که تا زمانی که اتفاق خاصی رخ ندهد، به شادی و رضایت نخواهیم رسید، پس تمام ایمان و انرژی خود را صرف یک نتیجه کرده ایم. این بدان معنی است که اگر اتفاق متفاوتی نسبت به آن چیزی که می خواهیم بیفتد، طرز فکر سفت و سخت ما مانع از دیدن تصویر بزرگتر و درک اینکه جهان به سادگی برنامه های متفاوتی برای ما داشته است، می شود.

به جای اینکه به صورت مطلق فکر کنید و بدترین حالت را در ذهن خود تداعی کنید، واقع بینانه تر فکر کنید. افکار خودباخته واقعاً می‌توانند مانع از زندگی کامل شما شده و فریبتان دهند تا فکر کنید به بخاطر یک رویداد یا موقعیت، هرگز نمی‌توانید زندگی خود را تغییر دهید.

 

هر روز جدید فرصت دیگری برای تغییر زندگی شماست!

 

همچنین بخوانید: 5 راه برای توقف مقایسه خود با دیگران

 

2. برچسب زدن به خودتان را متوقف کنید.

وقتی به خودتان برچسب بزنید، خودتان را محدود می کنید. شما خود را در جعبه‌ای پر از کلیشه‌ها و ایده‌های پیش‌فرض جامعه در مورد اینکه مردم چگونه باید رفتار کنند قرار می‌دهید، که شما را از شناخت خود برترتان خارج از برچسب‌های دنیوی باز می‌دارد. برای بیان خود واقعی تان، لازم نیست هیچ هویتی به خود بگیرید. همه ما صرفاً انرژی هستیم که در شکل یک جسم ظاهر شده است و نیازی به برچسبی نداریم تا ما را از یگانگی خود جدا کند. به سادگی بگویید «من هستم» و نیازی به اتمام جمله نداشته باشید. بیرون بروید و بدون اینکه به کلماتی که شخصیت یا سبک زندگی شما را توصیف می کنند وابسته شوید، زندگی خود را انجام دهید و کارهایی را انجام دهید که باعث می شود احساس کنید بیشتر خودتان هستید.

برای مثال، فرض کنید به خود می‌گویید خجالتی هستید، بنابراین نمی‌توانید با افرادی که واقعاً نمی‌شناسید به مهمانی بروید. یا شاید خود را یک منتقد خشک فیلم معرفی می کنید و بخاطر آن، دیگر نمی توانید کنار دوستان خود یک فیلم کمدی آبکی نگاه کنید و خودتان باشید و چند دقیقه فقط قهقهه بزنید. این برچسب‌ها فقط برای جلوگیری از تجربه‌های جدید در زندگی شما کار می‌کنند و اگر به آن ها اجازه دهید، واقعاً می‌توانند ذهن شما را تسخیر کنند. نیاز خود را برای قرار گرفتن در یک گروه خاص رها کنید و فقط خود را به عنوان انرژی بی پایان و بدون جریان بپذیرید. این زمانی است که می توانید زندگی خود را تغییر دهید، زمانی که می توانید متوجه شوید که موجودی آزاد و بی حد و حصر هستید.

 

3. به عقاید خودتان بیشتر از نظر دیگران اهمیت بدهید.

بسیاری از ما هنوز در درجاتی از ترس از نظرات دیگران زندگی می کنیم. و بر طبق همین روند، خودمان را بر طبق نظرات دیگران فرض می کنیم. و در نهایت، برای تحت تأثیر قرار دادن دیگران، کارهایی را انجام می دهیم که واقعاً از انجام آنها لذت نمی بریم. ما شدیداً می‌خواهیم خودمان را عوض کنیم و احساس کنیم که پذیرفته شده‌ایم، بنابراین به افراد دیگر تکیه می‌کنیم تا این امنیت و آسایش را برای ما فراهم کنند. با این حال، اگر تمام زندگی خود را با توجه به اینکه دیگران در مورد شما چه فکری می کنند زندگی کنید، هرگز زندگی واقعی را تجربه نخواهید کرد. شما با انجام این کار فقط دنیا را از چشم دیگران خواهید دید و نقاب بر هویت واقعی خود خواهید زد. به یاد داشته باشید که شما تمام قدرت و اعتماد به نفس مورد نیاز خود را دارید. شما باید فراتر از پچ پچ ها و قضاوت های دیگران قد علم کنید و تنها با رفتن به درون وجود خودتان برای یافتن پاسخ، روح خود را بازیابید. به دنبال پذیرش و عشق به خود باشید و دیگر اهمیت ندهید که دیگران شما را تایید می کنند یا نه. زمانی که یاد بگیرید برای عقاید خود بیشتر از نظرات دیگران ارزش قائل شوید، شروع به دیدن برگ های تغییر در زندگی خود خواهید کرد.

 

4. "من نمی توانم" را با "من می توانم" جایگزین کنید.

شکل دیگری از افکار تحقیرآمیز، یعنی ذهنیت "من نمی توانم" می تواند شما را قبل از اینکه حتی یک قدم به جلو بردارید، متوقف کند. اگر فکر نمی کنید به اندازه کافی خوب هستید یا لایق چیزی هستید، مطمئناً چیزهای خوب در زندگی شما ظاهر نمی شود، چرا که خودتان یک مانع بزرگ ایجاد کرده اید. شما برای جلوگیری از تجلی چیزهای شگفت انگیز در واقعیت خود دیوار کشیده اید و از همان قبل از شروع به تلاش کردن، به خود گفته اید که نمی توانید به آنچه می خواهید برسید. کیهان با قانون جذب کار می کند، بنابراین چه بخواهید و چه نخواهید، هر چیزی که به آن فکر می کنید در زندگی شما ظاهر می شود.

اگر آنچه را در زندگی خود می بینید دوست ندارید، مقصر اصلی در اینجا ذهن خدتان است. افکارتان را عوض کنید تا زندگیتان را عوض کنید!

 

5. از مقایسه خود با دیگران دست بردارید.

مقایسه برای شما هیچ کاری جز اینکه باعث شود به خودتان شک کرده و نسبت به دیگران احساس حقارت کنید، انجام نمی دهد. اگر انتظار داشته باشید که زندگی شما دقیقاً شبیه زندگی دیگران باشد، می تواند باعث شود احساس بی ارزشی کنید و مطمئناً این طرز فکر فقط راه را برای ناامیدی هموار می کند. در مقابل، می‌توانید از آن برعکس استفاده کنید، تا احساس بهتری نسبت به خودتان و جایی که در زندگی دارید داشته باشید. به یاد داشته باشید که همه در این دنیا در سفر منحصربفرد خود هستند و هیچ کس ذاتاً بهتر از دیگران نیست. همه ما راه های خود را داریم که باید در آن ها سرنوشت خود را به انجام برسانیم. مسیر شما متفاوت از مسیر همسایه، خواهر و دوستتان خواهد بود، و این بدان معنا نیست که شما مسیر اشتباهی را انتخاب کرده اید.

این بدان معناست که شما باید در اینجا درس های خاصی را یاد بگیرید که ممکن است با دیگران متفاوت باشد، بنابراین دیگر سفر خود را با دیگران مقایسه نکنید. بر این تمرکز کنید که چگونه می توانید فرد بهتری شوید تا همه چیز سر جای خودش قرار گیرد.

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید