دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
9 روش ثابت شده برای احساس بیشتر شادی و خوشحالی
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

9 روش ثابت شده برای احساس بیشتر شادی و خوشحالی

در نظر گرفتن و پیدا کردن شادی از درون شروع می شود. در بسیاری از اوقات، شادتر شدن می تواند فقط به معنای نگاه کردن کمی متفاوت تر به چیزها باشد. در این مقاله، 9 موردی که می تواند شما را شادتر کرده و باعث شود که شما احساس خوشحالی بیشتری کنید را مورد بحث قرار خواهیم داد. در ادامه با وبسایت دنیای موسیقی درمانی همراه باشید.

 

 

9 چیزی که باعث می شود احساس شادی و خوشحالی بیشتری داشته باشید

 

"خوشبختی و شادی واقعی، یک ویژگی درونی است. این یک حالت روحی است. اگر ذهن شما در آرامش باشد، خوشحال هستید. اگر ذهن شما در آرامش باشد اما هیچ چیز دیگری نداشته باشید، باز هم می توانید خوشحال باشید. اگر همه چیزهایی را که دنیا می‌تواند به شما بدهد، مانند لذت، دارایی و قدرت را داشته باشید، اما آرامش ذهنی نداشته باشید، هرگز نمی‌توانید خوشحال باشید." - دادا وسوانی

 

1- ترس های خود را بپذیرید!

همه ما ترس هایی داریم و این در مورد همه صادق است. اما اشتباه اینجا است که اجازه می دهیم آن ترس ها ما را از انجام کاری که دوست داریم باز دارند. ترس، وقتی نادیده گرفته شود، همان تسلیم شدن است و زندگی کردن فقط برای اجتناب و دوری از آن، به این معنی است که ما بهترین زندگی خود را سپری نمی کنیم.

ترس‌های خود را بپذیرید و زیر سوال ببرید و سپس آن ها را به صورت منطقی بیان کنید. ترس به سادگی، پله ای برای چیزی بزرگتر و بهتر است. این یک آزمایش است که ببینیم چقدر آن چیز بزرگتر و بهتر را می خواهیم. این ترس نیست که افراد شاد را شکل می دهد. بلکه، گام‌هایی که برمی‌دارند تا از طریق آن به سمت چیزهای بزرگ‌تر و بهتر حرکت کنند، آنها را شکل می‌دهد.

 

یک انسان نجیب بودن هیچ هزینه ای ندارد!

 

2- از طرف دیگر بحث کنید!

همیشه وقتی با هم اختلاف پیدا می کنیم، ما یک نظر داریم و دیگری برعکس نظر ما را دارد. اما موضوع اینجاست که استدلال چیز خوبی است و بدون آن هیچ پیشرفتی وجود نخواهد داشت.

وقتی در حمایت از موضع خود بحث می کنیم، به دنبال "برد" هستیم. پس اگر طرف این حمایت را عوض کنیم چه اتفاقی می افتد؟

به جای گردآوری شواهد برای حمایت از دیدگاه خود، بیایید شروع به جمع آوری شواهدی برای حمایت از طرف دیگر بحث کنیم. این امر به آگاهی بخشی به بحث کمک می کند و می تواند به مصالحه یا حداقل یک استدلال دقیق تر کمک کند.

 

3- ذهنیت رقابتی را رها کنید!

زندگی رقابت نیست. طبیعتاً اکثر مردم رقابتی هستند، اما همه باید بدانیم که زندگی کردن یک رقابت نیست. منظورم این است که باید بدانیم که با چه کسی رقابت می کنیم؛ خودمان؟

جامعه ما به حدی تکامل یافته است که اگر خودمان بخواهیم، نیازی به جنگیدن برای دسترسی به منابع نداریم. نیاز به همگام شدن با همسانان اجتماعی خود را کنار بگذارید. برای موفقیت های دیگران خوشحال باشید و از آنها درس بگیرید. اجازه دهید درس های آنها به منجنیق موفقیت های ما کمک کند و اطمینان حاصل کنیم که موفقیت های ما متعلق به خودمان است. تنها کسی که در زندگی ما پیروز می شود، خودمان هستیم.

 

4- به دیگران لطف کنید تا خوشحال تر باشید!

"اثر بنجامین فرانکلین" به این فرض حمله می کند که ما کارهای خوبی در قبال افرادی که دوستشان داریم انجام می دهیم. با این حال، علم پشت آن خلاف این را می‌گوید: "وقتی به مردم احسان و خوبی می‌کنیم، رشد می کنیم تا آن ها را دوست داشته باشیم."

درخواست و دریافت لطف باعث ایجاد احساسات خوب در هر دو طرف می شود. پس اگر می خواهیم با کسی رابطه خوبی داشته باشیم، باید از او بخواهیم که به ما لطفی کند!

 

5- کمال را فراموش کنید تا شادتر باشید!

کامل بودن را فراموش کنید و فقط روی انجام بهتر تمرکز کنید. هدف در زندگی این نیست که همیشه برنده شوید، مگر اینکه یک تیم ورزشی باشید! و حتی در این صورت هم داشتن چنین هدفی غیر واقعی است.

در عوض، هدف در زندگی این است که خوبی بیشتر از بدی، شادی بیشتر از کسالت و بی معنی و موفقیت بیشتر از شکست داشته باشیم. همه ما باید تلاش کنیم تا امروز کمی بهتر از دیروز عمل کنیم. بیایید همگی این را باور و درک کنیم که "هیچ موجود کاملی در این دنیا وجود ندارد."

 

6- چیزها را شخصی نکنید!

کنش‌ها یا واکنش‌های پیرامون ما، چیزی هایی نیستند که ربطی به ما داشته باشند و به احتمال زیاد همه‌چیز به شخص مقابل مربوط می‌شود. آنها احتمالاً حتی به واکنش ما نسبت به آنچه گفته اند یا انجام داده اند فکر هم نمی کنند. و اگر آنها به واکنش ما فکر نمی کنند، پس ما هم نباید فکر کنیم.

اعتماد کنید که مردم در قلبشان خوب هستند. آنها بهترین کاری را که می توانند انجام می دهند، و به یاد داشته باشید که ممکن است که ما کل داستان آن ها را ندانیم، که در اکثر غریب به اتفاق موارد همین است.

این بدان معنا نیست که ما باید خود را با افرادی احاطه کنیم که کارهای آزاردهنده انجام می دهند. وظیفه ما این است که آگاه باشیم که آسیب به ندرت متوجه شخص خاصی می شود و معمولاً بر چیزی متمرکز است که در زندگی خود فرد آسیب زننده در جریان است.

 

بیشتر روی افرادی تمرکز کنید که به شما انگیزه می‌دهند تا افرادی که شما را آزار می‌دهند. در زندگی خیلی جلوتر خواهید افتاد!

 

7- صبح خود را آرام شروع کنید!

شروع عجولانه و پر هیجان روز، احساس استرس و عجله را در سراسر روز در ما ایجاد می کند. البته تنظیم زنگ هشدار برای بیدار شدن زودتر از زمان مقرر کار سختی است. حتی یک پانزده دقیقه سکون بیشتر قبل از بلند شدن از رختخواب می تواند حس آرامش را به شما القا کرده و روز بهتری را برای شما شروع می کند. سعی کنید قبل از خارج شدن از رختخواب، مراسمی بسازید که به جلوگیری از فکر زیاد در اول صبح کمک کند. در این مراسم، برای بودن و آگاهی به ذهن و جسم خود زمان بدهید.

 

همچنین بخوانید: 10 راه برای شادتر شدن قبل از خروج از رختخواب

 

8 – حضور پیدا کنید و خودی نشان دهید!

تا زمانی که خودمان حاضر نشویم، هیچ کاری انجام نمی شود. ما هرگز آن سرگرمی جدید را شروع نمی کنیم، هرگز به مقصد لیست آرزوهایمان سفر نمی کنیم، هرگز کسب و کاری راه نمی اندازیم و غیره. اگر حاضر به انجام کوچکترین کارها نشویم، چیزهای بزرگتر هرگز اتفاق نمی افتند. بیایید هر روز کاری انجام دهیم که نیاز به حضور در آن داشته باشیم. بیایید تنها به این دلیل که فراموش کرده‌ایم حضور پیدا کنیم، اجازه ندهیم زندگی مان از ما بگذرد.

 

9- لبخند بزنید تا احساس خوشبختی کنید!

لبخند زدن یکی از بهترین راه ها برای شادتر شدن و احساس خوشبختی است. یک لبخند ساده می تواند تاثیر زیادی بر طرز فکر ما و نحوه دید ما از شرایط داشته باشد. لبخند مسری است و می تواند همه افراد اطراف را هم تحت تاثیر قرار دهد. وقتی ما لبخند می زنیم، اطرافیان ما نیز شروع به لبخند زدن می کنند. حتی زمانی که تنها هستید، باز هم دلایل زیادی برای لبخند زدنتان وجود دارد. کمی با دقت تر نگاه کنید، آن ها را خواهید یافت.

 

سخن نهایی در مورد کارهایی که باعث شادی و خوشحالی شما می شوند

شروع این کارها می تواند ظاهرا طاقت فرسا باشد، اما با این حال ادامه دهید و آن ها را به اندازه کافی انجام دهید. ما نمی توانیم شادی و خوشحالی که احساس می کنیم را انکار کنیم و به همین خاطر، اطرافیان شما نیز آن را احساس خواهند کرد. فقط کمی تغییر در دیدگاه، می تواند به ما کمک کند تا در طول زمان شادتر باشیم. لبخند بزنید، حضور داشته باشید، با نفع طرف مقابل بحث کنید و شاهد رشد شادی باشید!

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید