دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

5 نشانه اینکه شما قوی تر از چیزی هستید که فکر می کنید

در زندگی، مردم اغلب از منظر «نیمه خالی لیوان» به شرایط نگاه می‌کنند و هر چیزی که آنجا نیست را می‌بینند، نه آنچه را که آنجاست. ما خودمان را قضاوت می‌کنیم و بدترین دشمنان خودمان می‌شویم و با این حال انتظار رشد و کمال داریم. ما زندگی خود را با دیگران مقایسه می کنیم و با این کار تصمیم می گیریم که زندگی مان یک زندگی ضعیف بوده و برایمان کمتر جذاب یا خوشحال کننده باشد. با این حال، شما احتمالاً بسیار قوی‌تر از آن چیزی هستید که فکر می‌کنید و دلیل آن هم این است:

 

فهرست عناوین
5 نشانه اینکه شما قوی تر از چیزی هستید که فکر می کنید

 

5 نشانه اینکه شما قوی تر از چیزی هستید که فکر می کنید

1. شما روی آنچه می توانید تغییر دهید تمرکز می کنید

افراد ناراضی همیشه روی چیزهایی که نمی توانند تغییر دهند تمرکز و فکر می کنند، اما افراد شاد از تغییراتی که می توانند ایجاد کنند استفاده می کنند. افراد ناراضی برای غیرممکن بودن چیزی، هر دلیلی می آورند، اما افراد شاد می فهمند که با افکار مثبت و مصمم می توانند از هر محدودیتی عبور کنند. اگر متوجه باشید که چه تغییراتی می‌توانید ایجاد کنید و گام‌های فعالی در جهت ایجاد این تغییرات بردارید، یکی از بهترین راه‌ها برای احساس خوشبختی واقعی را کشف کرده‌اید: مسئولیت ایجاد تغییرات مثبت در زندگی‌تان

 

2. برای شما مهم نیست که دیگران چه فکری می کنند

اگر فراتر از محدودیت‌های هنجارهای اجتماعی زندگی می‌کنید و در کمال راحتی، اهمیتی نمی‌دهید که دیگران در مورد نحوه زندگی‌تان چه می‌گویند، شما بخشی از گروه نادری از مردم این جهان هستید. بسیاری از مردم هرگز به خود اجازه نمی دهند که شکوفا شوند، زیرا بیش از حد نگران این هستند که دیگران چگونه در مورد آن‌ها فکر کرده و درکشان می کنند. روزی که دیگر اهمیت نمی دهید که دیگران چه فکری می کنند، روزی است که زندگی را شروع می کنید. اگر از نیاز به تایید شدن و زندگی بر اساس آرمان های دیگران فراتر رفته اید، یکی از دروازه های خوشبختی را به روی خود باز کرده اید. 

 

3. شما از شکست نمی ترسید

این با نکته قبلی همراه است، زیرا زندگی کردن بدون پشیمانی، اغلب مصادف با عدم ترس از شکست است. پشت سر گذاشتن منطقه راحتی به این معنی است که شما بیشتر بر کسب تجربه تمرکز می کنید تا نتیجه آن تجربه. اگر تلاش‌های ناموفق را به‌عنوان بخشی از تجربه یادگیری بر روی این کره خاکی بپذیرید، احتمالاً زندگی بسیار شادی خواهید داشت، زیرا می‌دانید و درک می‌کنید که رشد کردن بدون شکست، هرگز ممکن نیست.

 

اگر عزمم برای موفقیت به اندازه کافی قوی باشد شکست هرگز از من پیشی نخواهد گرفت!

 

همچنین بخوانید: 20 جمله تاکیدی روزانه که به شما یادآوری می کند خود را دوست داشته باشید

 

4. شما یک ذهنیت "بله" دارید

این طرز فکر را بپذیرید تا دیدگاه کاملا جدیدی در مورد معنای «نه» پیدا کنید. نه فقط به این معنی نیست که کائنات شما را به فرصت دیگری هدایت می کند، بلکه به این معنی است که اگر فقط قصد خود را حفظ کنید، یک "بله" اجتناب ناپذیر است. اگر قبلاً این ذهنیت را داشته‌اید، در واقع پاسخ «نه» را دوست دارید، زیرا شما را به چالش می‌کشد تا با وجود موانعی که با آن روبرو هستید، باز هم ادامه دهید. داشتن این ذهنیت به این معنی است که همیشه به زندگی بله می گویید، حتی اگر زندگی همیشه به شما بله نگوید. 

 

5. شما ارزش را در چیزهای کوچک زندگی می بینید

بیشتر مردم در طول زندگی خود، بدون اینکه هر چند وقت یکبار سرعت خود را کاهش دهند تا تمام زیبایی های اطراف خود را ببینند و بپذیرند، عجله و شتاب می کنند. اگر بتوانید به گلی که در بستری از علف های هرز رشد می کند نگاه کنید و لبخند بزنید، دید بسیار خوبی به زندگی دارید. به همین ترتیب، اگر بتوانید در مسیر رفتن به محل کار، در دریایی از ماشین ها در پشت ترافیک بنشینید و به خاطر فرصتی که برای به دست آوردن صبر به دست آورده اید، شکرگزاری کنید، این نشان می دهد که در هر شرایطی می توانید گوهر زندگی را پیدا کنید.

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید