دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

7 نشانه یک روح خسته و نحوه استراحت دادن به آن

آیا روح شما اخیراً خسته شده است؟ اگر چنین است، نگران نباشید زیرا در تجربه خود تنها نیستید. در میان آشفتگی در جهان، از اختلالات اقتصادی گرفته تا همه‌گیری کرونا، بسیاری از ما به محدودیت‌های خود رسیده‌ایم. از نظر عاطفی، جسمی و ذهنی، همه ما به فرصتی نیاز داریم تا به روح خسته خود استراحت دهیم و آرامش درونی را پیدا کنیم.

با این حال، نیازهای زندگی مدرن اغلب یافتن تعادل ما را چالش برانگیز می کند. ما آنقدر مشغول تعقیب دستاوردها و فعالیت های بی پایان شده ایم که ماهیت واقعی خود را فراموش کرده ایم. به طور خلاصه، ما آرامش روح خود را با مسابقه دادن برای بدست آوردن لذت های آنی و لذت های حسی رها کرده ایم. در این دوران، پول، مادی گرایی و آرزوهای زودگذر بر رشد معنوی اولویت دارند.

فهرست عناوین
7 نشانه یک روح خسته و نحوه استراحت دادن به آن

ما شروع به دیدن عواقب زندگی با چنین سرعتی کرده ایم. بسیاری از مردم احساس فرسودگی می کنند و آرزوی روشی متفاوت برای زندگی در این سیاره را دارند. سطح استرس در دهه گذشته به دلیل این وسواس به موفقیت و بهره وری افزایش یافته است. مردم ممکن است بخواهند سرعت خود را کاهش دهند، اما با افزایش روزانه قیمت ها، آنها همیشه نمی توانند هزینه های این تجملات یا حتی هزینه های عادی زندگی را بپردازند.

 

 

دنیا امروز بیش از هر زمان دیگری از ذهن و روح ما انرژی می‌گیرد و فقط به این دلیل که ما احساس خستگی می کنیم از چرخش باز نمی ایستد. ما بر داشتن بدن های بی نقص و عقل خارق العاده تاکید می کنیم، اما داشتن روح آرام چطور؟ همه می خواهند به آن برسند اما ممکن است ندانند از کجا شروع کنند.

بنابراین، چگونه می‌توانیم در این دنیا زندگی کنیم بدون اینکه تحت تأثیر فشارهای آن قرار بگیریم؟ در ادامه، ما به شما چند نکته در مورد آرام کردن روح و نشانه‌هایی که بیانگر این هستند که از «فرسودگی روح» رنج می‌برید، ارائه می‌کنیم. با وبسایت دنیای موسیقی درمانی همراه باشید.

 

روح شما لطیف تر از چیزی است که حتی بتوانید فکرش را بکنید. همیشه مراقب این لطافت زیبا باشید.

 

7 نشانه اینکه روح شما خسته است (و راه های استراحت دادن به آن)

1. هر روز صبح که از خواب بیدار می شوید هنوز احساس خستگی می کنید

اگر بعد از خواب شبانه باز هم احساس خستگی می کنید، ممکن است نشان دهنده خستگی روح شما باشد. به هر حال، خواب بدن و ذهن را جوان می کند، اما به روح شما کمک نمی کند تا انرژی بیشتری احساس کند. وقتی روح شما به محدودیت های خود می رسد، برای شارژ باتری های خود به چیزی بسیار عمیق تر از خواب نیاز دارید.

به علاوه، امروزه بسیاری از مردم به دلیل استرس های زندگی روزمره دچار بی خوابی می شوند. آن‌ها هر شب ساعت‌ها بیدار دراز می‌کشند، دست و پا می‌زنند و نمی‌دانند چگونه از ذهنشان فرار کنند. احساس خستگی روحی و جسمی در صبح می تواند روح شما را حتی سنگین تر کند. اما حتی زمانی که ناامید کننده به نظر می رسد، باز هم می توانید نور را در تاریکی پیدا کنید.

اگر هر شب برای خوابیدن مشکل دارید، قبل از خواب مدیتیشن کنید. تمرین مشاهده افکار و یادگیری ساکت کردن صحبت های ذهنی می تواند در نهایت به شما کمک کند که کنترل بیشتری روی روح خود داشته باشید.

 

همچنین بخوانید: شب بیداری چگونه به سلامتی آسیب می زند؟

 

اگر روح خسته باشد حتی خواب هم نمی تواند کمکی بکند.

 

2. می خواهید از زندگی خود فرار کنید

وقتی روح شما خسته است، وسوسه انگیز است که در مورد فرار از زندگی و تمام خواسته های آن خیال پردازی کنید. مقابله با استرس هر روز می تواند عوارض خود را داشته باشد و پس از مدتی احساس سنگینی و خستگی روح شما را بیشتر کند. شاید تصور می‌کنید که در یک کلبه دنج در جنگل زندگی می کنید، دور از جنگل تمدن. یا شاید شما رویای فرار به یک کشور خارجی و زندگی در نزدیکی یک ساحل آرام را دارید.

در هر صورت، شما اغلب از تخیل خود برای زندگی در یک واقعیت جایگزین استفاده می کنید که در آن همه چیز به نحوی بهتر به نظر می رسد. افرادی که دچار فرسودگی روح هستند اغلب برای مقابله با احساس گرفتار شدن در زندگی، به ذهن خود فرار می کنند.

اگر اغلب این احساس را دارید، از این احساسات عمیق به نفع خود استفاده کنید. فعالیت‌های خلاقانه مانند نوشتن، نقاشی یا طراحی می توانند به شما کمک کنند تا احساسات سرکوب شده را هدایت کنید و آنها را رها کنید. برخی از بهترین تلاش‌های خلاقانه از سوی افرادی انجام شده است که رنج خود را به یک علاقه تبدیل کرده‌اند.

 

 

 

3. خستگی روح می تواند به صورت علائم جسمی ناخوشایند ظاهر شود

افرادی که به پاکسازی معنوی نیاز دارند، اغلب احساس می کنند که در ذهن و بدن خود انسداد دارند. اختلالات جسمی یا ذهنی زمانی رخ می دهد که ما با طبیعت واقعی خود هماهنگ نباشیم. دفعه بعد که دچار سردرد یا کمردرد شدید، به آنچه بدنتان می خواهد به شما بگوید فکر کنید. ذهن و بدن ما دائماً با ما صحبت می کند و سیگنال های ظریفی در مورد آنچه نیاز به توجه دارد به ما می دهد.

مدیتیشن اسکن بدن را امتحان کنید تا نقاط ناراحت یا تحت تنش را مشخص کنید. به این ترتیب، می توانید هرگونه انسداد انرژی را از بین ببرید و احساس آزادی و رهایی بیشتری کنید.

 

یک قلب زیبا می تواند چیزهایی را به زندگی شما بیاورد که تمام پول ها و دارایی های دنیا هم نمی توانند آن ها را به شما ببخشند!

 

4. احساس می کنید که یک بیگانه در این سیاره هستید 

بسیاری از افرادی که در این دوران به این دنیا آمده‌اند، احساس سنگینی در روح خود می کنند. آنها ممکن است آرزوی آزادی واقعی داشته باشند. آن‌ها اغلب احساس می کنند که به اینجا تعلق ندارند زیرا روح های تکامل یافته تری دارند. آنها بیشتر به پرورش آرامش درونی علاقه دارند تا تعقیب لذت های بی پایان.

بنابراین، اگر احساس می‌کنید ارتباطتان با همه قطع شده است، لطفاً فکر نکنید که در شما و با شما وجود دارد. این بدان معناست که روح شما به توجه خودتان نیاز دارد و می توانید با مدیتیشن، تنفس عمیق و سایر تمرین های ذهن آگاهی، آن توجه را اعمال کرده و آن را هماهنگ کنید.

 

همچنین بخوانید: وقتی که ذهنی خسته و بی حوصله دارید این 6 نکته را به یاد بیاورید

 

5. ممکن است از اضطراب، افسردگی یا سایر اختلالات روانی رنج ببرید

وقتی ارتباط بین ذهن، جسم و روح قطع می شود، می تواند باعث ایجاد بیماری های روانی شود. متأسفانه، میلیون ها نفر در دنیای امروز از اضطراب، افسردگی و سایر اختلالات روانی رنج می برند. و این ناهماهنگی ذهنی می تواند آرامش روح را بر هم بزند و در سایر زمینه های زندگی اختلال ایجاد کند. به عنوان مثال، افراد مبتلا به مشکلات سلامت روان اغلب احساس خستگی می کنند که از روح نشات می گیرد.

یک مطالعه نشان داده است که 90 درصد از بیماران مبتلا به اختلال افسردگی،  علیرغم مصرف منظم داروهای ضد افسردگی، باز هم خستگی روح را تجربه کردند. دارو درمانی می تواند به کاهش علائم کمک کنند، اما برخی از افراد ممکن است به گزینه های درمانی دیگری نیز نیاز داشته باشند. به یاد داشته باشید که اگر از اضطراب یا افسردگی رنج می برید، مراقبت از خود را تمرین کنید و به خود احترام بگذارید. دنیا می تواند صبر کند، اما آرامش روح شما هرگز نمی تواند!

 

گاهی اوقات فقط نیاز داریم که ارتباط خود را قطع کنیم و از خودمان لذت ببریم.

 

6. در محل کار احساس خستگی می کنید

اکثر مردم در مورد مشاغل خود احساس هیجان نمی کنند. آنها هر روز صبح از خواب بیدار می شوند و بدون هیچ عشق و علاقه  به سر کار می روند. با این حال، صورت‌حساب‌های زندگی هرگز متوقف نمی‌شوند و بنابراین همه ما باید مسئولیت خود را بپذیریم. اما اگر از شغل خود می ترسید، می تواند به چیزی عمیق تر مانند خستگی روح اشاره کند.

بر اساس گزارش انجمن روانشناسی آمریکا، 77 درصد از مردم در ایالات متحده علائم فیزیکی و 73 درصد علائم روانی ناشی از استرس مزمن دارند. مهم ترین منبع استرس در زندگی بیشتر افراد کار است و حدود 94 درصد آنها در شغل خود احساس خستگی می کنند. اگر چنین احساسی دارید، شغل خود را تغییر دهید یا از رئیس خود بخواهید حداقل به طور موقت ساعات کاری شما را کاهش دهد. 

 

7. به نظر می رسد که شما فقط در حال انجام مراحل هستید.

آیا دائماً در زندگی احساس می کنید که در حالت خلبان خودکار هستید؟ این طبیعی است که گاهی اوقات این را تجربه کنید، اما احساس عدم ارتباط دائمی با احساسات می تواند به این معنی باشد که روح شما به استراحت نیاز دارد. هنگامی که احساس می کنید بی انگیزه و خالی هستید، روح شما می خواهد که دوباره به خود واقعی‌تان متصل شوید. تنها راه برای یافتن این سعادت بی پایان شامل رفتن به اعماق درون، فراتر از ذهن و جسم، برای درک خود است.

زمانی که احساس می کنید دیگر نمی توانید ادامه دهید، مدیتیشن یا یوگا برای شما معجزه می‌کند. ما انرژی محدودی برای مصرف داریم، بنابراین باید مخزن انرژی خود را با استفاده از میدان انرژی جهانی دوباره شارژ و پر کنیم. پشت سر گذاشتن محدودیت های خودمان کار می برد، اما ارزشش را دارد که با انجام آن، آزادی مطلق را تجربه کنیم.

 

هر بار که فکر می کنم به انتها رسیده ام کیهان می گوید: بزرگتر شو!

 

چه چیزهایی باعث تحلیل رفتن انرژی روح و خستگی آن می شوند؟

اینها برخی از چیزهایی هستند که با تحلیل بردن انرژی روح شما، باعث خستگی روحی می شوند:

 

  • عدم دوست داشتن خود
  • داشتن مشکل در نه گفتن
  • داشتن احساس دائمی از دست دادن چیزی
  • انجام کارها به خاطر راضی کردن دیگران
  • اجازه آزار دادن به شبح گذشته 
  • مدام بی انگیزه کردن خود
  • شرکت در گفتگوهای غیر ضروری و شایعه پراکنی و غیبت کردن ها
  • احاطه کردن اطراف خود با افرادی که به رشد شما کمک نمی کنند

 

تاثیر افراد اطراف ما بر خستگی روحی مان

همیشه گفته می شود که افرادی که در بین آن ها زندگی می کنید، ارتباط زیادی با حال و هوا و طراوت و خستگی روحی شما دارند. چه بخواهیم و چه نخواهیم، افرادی که ما را احاطه کرده اند تأثیر زیادی بر زندگی ما دارند و گاهی اوقات قدرت این تاثیر را دست کم می گیریم.

باور کنید که این می تواند شما را بسازد یا بشکند. شاید کمی وحشتناک باشد، اما ما حتی متوجه نمی‌شویم که چه زمانی ویژگی‌ها و عادات آن‌ها را برای خود انتخاب می‌کنیم و آن ها را بر روح و جسم خود می پوشیم. بنابراین نوع افراد زندگی خود را به شدت بررسی کنید. اگر نگوییم به طور کامل، حداقل تا حدی سرنوشت شما را طراحی می کنند.

بسیاری از ما این مسائل را حتی قابل توجه هم نمی‌دانیم. ما فکر می کنیم موضوع فقط یک مقطع زمانی است و بعد از آن عبور خواهیم کرد. پس جواب تاثیری که گرفته ایم و روح خسته ای که برای ما باقی مانده است چه می شود؟

ما آنقدر به این احساس عادت کرده ایم که دیگر حتی احساس نمی کنیم که اشتباهی در جریان است. نادیده گرفتن این چیزهای کوچک همچنین می تواند منجر به مسائل بزرگی مانند افسردگی، بیماری روانی، اضطراب اجتماعی و بسیاری از مشکلات روانی و جامعه شناختی شود که ممکن است در دراز مدت مشکل ساز شوند و شما را به عنوان یک فرد تغییر دهند.

هرگز طعمه سبک زندگی بدبختی محور نشوید. آنها بسیار مصرف کننده و ویرانگر روح هستند. شما شایسته احساس خوشبختی و هر احساس مثبت شناخته شده و ناشناخته دیگری برای بشر هستید.

 

 

آخرین افکار در مورد رفتار با یک روح خسته

هرکسی در مقطعی از زندگی دچار خستگی روحی می شود. ممکن است به دلایل مختلفی از نارضایتی شغلی گرفته تا مشکلات در خانه، این حالت اتفاق بیفتد. با این حال، همه این ناهماهنگی از یک علت فراگیر سرچشمه می گیرد و آن هم قطع ارتباط با روح است. برای تغذیه آرامش درونی خود، باید دنیای خود را تنظیم کنید و یاد بگیرید که صدا و غریزه درونی خود را بشنوید. همه ما این درک و شهود را داریم، اما دنیای منطق محور ما اغلب آن را خفه می کند. لطفا اجازه ندهید که دنیای امروزی احساسات شما را دیکته کند. شما هنوز هم می توانید با اعتماد به خود برترتان، آرامش پیدا کنید.

 

منابع:

powerofpositivity

themindsjournal

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید