دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

10 عادتی که کیفیت زندگی شما را بهبود می بخشد

بسیاری از ما در زندگی خود عادت هایی داریم که دوست داریم آن‌ها را تغییر دهیم و حتی شده به یک چیز کوچک که می‌تواند فقط کمی رضایت یا شادی بیشتر را برای روزمان به ارمغان بیاورد، تبدیل کنیم. و اما در اینجا یک خبر عالی وجود دارد و آن هم این است که شما توانایی ایجاد این تغییرات را دارید. سرمایه گذاری کمی زمان می برد، اما شما می توانید آن را انجام دهید!

 

فهرست عناوین
10 عادتی که کیفیت زندگی شما را بهبود می بخشد

"الهام گرفتن و تشویق را فراموش کنید. عادت بیشتر قابل اعتماد است. عادت شما را حفظ خواهد کرد، چه الهام گرفته باشید چه نگرفته باشید" - اکتاویا باتلر

 

 

در اینجا ده عادت وجود دارد که کیفیت زندگی شما را بهبود می بخشد:

نگران نباشید، لازم نیست امروز یا فردا همه آنها را وارد زندگی خود کنید. از کم و کوچک و با یکی از آن‌ها شروع کنید. به یاد داشته باشید، زندگی یک ماراتن است و این ماراتن، با اولین قدم شروع می شود!

 

امروز کاری را انجام دهید که آینده شما بابت آن از شما تشکر کند. اعمال و تصمیمات امروز ما نحوه زندگی مان در آینده را شکل خواهد داد.

 

1. زود بیدار شوید

یکی از رایج ترین عادت های افراد موفق، زود بیدار شدن است. وقتی که در سحر بیدار می‌شوند، زمانی از روز است که در حالی‌که دیگران در خواب هستند، آنها می توانند ورزش کنند، طوفان فکری کنند، خلق کنند و کارها را انجام دهند، زیرا آنها با سحرخیزی، در هر صورت از بقیه جلوتر هستند!

 

2. موفقیت را تجسم کنید

می خواهید به یک هدف برسید؟ به خط پایان فکر کنید. تصور ذهنی یک دونده سرعت این است که ابتدا از خط پایان عبور می کند و رقبای خود را عقب‌تر از خودش می بینند. یک گلف باز قبل از زدن توپ، تصویری ذهنی از مسیری که توپ طی می کند ترسیم کرده و آن را در حال رفتن به سوراخ مجسم می کند. اینها عادات افراد با برنامه در اوج بازیشان است و فقط در ورزش صادق نیست. برای شادی و موفقیت، کار را همزمان با تجسم مسیر و نتیجه انجام دهید.

 

3. بهتر بخورید

وقتی بدن شما بهترین حالت را ندارد، خوشحال بودن سخت است. اگر می خواهید بلافاصله احساس بهتری داشته باشید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که تغییرات کوچکی در نوع سوخت مصرفی خود ایجاد کنید. این یک توصیه ساده است: غذاهای طبیعی، کامل و کمتر فرآوری شده بیشتری بخورید. سعی کنید بجای نوشابه و نوشیدنی های انرژی زا، بیشتر آب و چای سبز بنوشید. ایجاد عادات جدید لازم نیست سخت یا یک پیشنهاد همه یا هیچ باشد. با اضافه کردن یک غذای خوب و حذف یک غذای بد شروع کنید.

 

4. به طور منظم ورزش کنید

حالا که زود بیدار می شوید و بهتر غذا می خورید، با وقت اضافی چه خواهید کرد؟ جواب واضح است: "حرکت". افزودن تحرک بیشتر به روز مان، بخش مهمی از شاد بودنمان است. فعال نگه داشتن بدن در طول زندگی کمک می کند تا مطمئن شوید که زندگی شما تا سال های طلایی خود فعال خواهد بود. مانند هر عادت دیگری، این عادت را هم از کم شروع کنید و سپس به حجم فعالیت‌هایی که از آن‌ها لذت می‌برید اضافه کنید و خودتان را با ورزش کردن غرق در عرق کنید!

 

5. بیشتر بخوابید

شکی نیست که خواب بر شادی ما تأثیر می گذارد. وقتی فکر می کنیم زندگی کردن با چهار ساعت خواب در شب کاری است که برای رسیدن به اهداف بزرگ خود باید انجام دهیم، خود را گول می زنیم. خواب خوب به ما کمک می کند بهره وری بیشتری داشته باشیم و تصمیمات بهتری بگیریم و از آنها خوشحال باشیم.

 

6. آنچه را که نمی توانید کنترل کنید بپذیرید

شادی هرگز نمی تواند در میان نگرانی و پشیمانی وجود داشته باشد. چیزهایی را که نمی توانید کنترل کنید رها کنید و در عین حال انرژی خود را برای چیزهایی که می توانید کنترل کنید ذخیره کنید. هیچ فایده ای ندارد که از ترافیکی که شما را معطل می کند ناراحت شوید. واقعا فایده‌ای در آن می‌بینید؟ با این حال، اتخاذ عاداتی مانند خروج ده دقیقه زودتر از خانه چیزی است که می توانید آن را کنترل کنید. روی راه حل تمرکز کنید نه مشکل و تغییر در نگرش خود را ببینید.

 

همچنین بخوانید: 10 روش ساده مراقبت از خود برای داشتن یک زندگی موفق و پربار

 

7. کارهای روزمره خود را ارزیابی کنید

یک رابطه عشق و نفرت با روال روز ما همراه است. برخی از کارهای روتین برای کارآمدی ضروری هستند، اما تعداد بیش از حد آن‌ها ممکن است ما را از زندگی در لحظه باز دارد. به خوبی شناخته شده است که یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش شادی، توجه بیشتر است. هدف از این توجه، ایجاد تعادل بین عادات/روال ها و پذیرش لحظه است. روال های بیدار شدن از خواب و قبل از خواب به بدن ما کمک می کند تا از حالتی به حالت دیگر تغییر کند، بنابراین این موارد مفید هستند. اما روال رانندگی تا محل کار ممکن است ما را از فرصتی برای یادگیری، مشاهده و ایجاد روحیه خوب برای آن روز باز دارد. بیایید عادات و روال های خود را ارزیابی کنیم و ببینیم کجا می توانیم ذهن آگاهی بیشتری را در روز به ارمغان بیاوریم.

 

همه روزها خوب نیستند اما می توانید با یک نگرش خوب و تمرکز بر آنچه که درست پیش می رود با یک روز بد روبرو شوید.

 

8. همراهی خوبی داشته باشید

می گویند که ما، میانگین پنج نفری هستیم که بیشترین زمان را با آنها می گذرانیم. آیا اطرافیان ما خوشحال هستند یا شاکی و سمی؟ وقتی بیشتر وقت خود را در کنار افرادی با نگرش ها و عادات بد می گذرانیم، خوشحال بودن بسیار سخت می شود. حلقه درونی و همراهان خود را عاقلانه انتخاب کنید.

 

9. با پول خود رابطه داشته باشید

زمانی که تصویر مالی و عادات پول خرج کردن خود را به وضوح درک نمی کنید، غیرممکن است که واقعاً خوشحال باشید. ما می‌توانیم در انکار باقی بمانیم، اما در نهایت حس بد به ما خواهد رسید. ما باید بیاموزیم که چگونه پول خود را خرج می کنیم، بدهی های خود را بشناسیم و راه هایی را پیدا کنیم تا خود را برای آینده ای آماده کنیم که شامل یک پیش بینی مالی شاد باشد.

 

10. خودتان را ببخشید

همه ما اشتباه می کنیم و این بخشی از زندگی است. افراد شاد خود را به خاطر اشتباهاتی که دیروز مرتکب شده اند می بخشند و به خودشان قول می دهند که امروز بیشتر تلاش کنند. آنها ساکن نیستند و خودشان را مجازات نمی کنند. آنها به سادگی سعی می کنند امروز نسخه بهتری از خود باشند و عادات مفیدی را در خود پرورش دهند که به آن ها کمک می کند به فرد بهتری تبدیل شوند.

ایجاد عادات جدید لازم نیست پیچیده باشد. فقط یک قدم در این راستا بردارید. طبیعتا زمان لازم برای پرورش عادات جدید، بسته به سختی آن و تمایل ما برای تحقق آن متفاوت خواهد بود. وظیفه ما انتخاب یک چیز و اقدام است. به یاد داشته باشید که فقط انجام عمل است که ما را خوشحال تر می کند.

 

سخن نهایی در مورد ایجاد عادات جدید برای بهبود کیفیت زندگی

با خواندن این عادات جدید، ممکن است احساس خستگی کنید. بایستید و نفس عمیقی بکشید. انجام یک یا دو تغییر کوچک در یک زمان، کاملاً قابل قبول است. عمل جدید را تا زمانی انجام دهید که آن را در روال خود به عنوان یک عادت بپذیرید و سپس یک یا دو مورد دیگر را اضافه کنید. برای تبدیل شدن این تغییرات به ماهیت دوم خودتان، به زمان و تکرار نیاز دارید. اما شک نکنید که با فداکاری و سرمایه گذاری شما در زمان، این تغییرات انجام خواهد شد. پس صبر داشته باشید و منتظر معجزات یک شبه نباشید. با اضافه کردن هر یک از این رفتارهای جدید، کیفیت زندگی شما اندک اندک افزایش می یابد.

 

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید