دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

10 راه برای به دست آوردن اعتماد به نفس از درون

دوست نداشتن خودتان، می تواند بر تمام جنبه های زندگی شما تأثیر بگذارد. ممکن است بواسطه آن بهترین شغل، شریک زندگی یا زندگی‌ای را که می‌توانستید آن را به بهترین شکل زندگی کنید، از دست بدهید. بسیاری از افرادی که از اعتماد به نفس پایین رنج می‌برند، همیشه در انتهای صف قرار می‌گیرند، جایی که هرگز نمی‌خواهند آنجا باشند.

وقتی اعتماد به نفس پایینی دارید، همیشه خود را عقب نگه می‌دارید. متأسفانه، دیدگاه ضعیف نسبت به خودتان، شما را به گونه‌ای تخریب می‌کند که هرگز فکرش را نمی‌کردید. و در مقابل، زمانی که سطح اعتماد به نفس شما در جایی باشد که باید باشد، نتایج به مراتب بهتری خواهید داشت.

فهرست عناوین
10 راه برای به دست آوردن اعتماد به نفس از درون

باور به خود و توانایی هایتان، نیروی محرکه ای است که به شما امکان می دهد ریسک کنید و عزت نفس سالم به شما امکان می دهد به اهداف برسید و روابط معناداری با دیگران داشته باشید. آیا سطح پایین اعتماد به نفس، شما را از داشتن زندگی مورد نظرتان باز می دارد؟

 

 

ده راه برای افزایش اعتماد به نفس

اگر اعتماد به نفس شما ضعیف است، چگونه می توانید آن را تقویت کنید؟ چگونه می‌توانید بدون اینکه مغرور یا متکبر شوید، سطح دید خود را نسبت به خودتان افزایش دهید؟

با تغییر چند چیز و پیاده سازی چند روش جدید، می توانید تغییر چشمگیری را در درون خود مشاهده کنید. به یاد داشته باشید، آنچه در درون است، همیشه در بیرون منعکس می شود. در اینجا چند نکته برای کمک به شما وجود دارد که آن‌ها را برای شما شرح می‌دهیم. با وبسایت دنیای موسیقی درمانی همراه باشید.

 

آنقدر مثبت باش که افراد منفی نخواهند در کنار تو باشند.

 

1. برای ایجاد اعتماد به نفس به طور منظم ورزش کنید.

در هر مقاله‌ خودیاری، بخش هایی در مورد ورزش خواهید یافت. نویسندگان به شدت فعالیت بدنی را توصیه می کنند زیرا برای سلامتی و تندرستی شما حیاتی است. مطالعه ای که در کتابخانه ملی پزشکی منتشر شد نشان داد که بین چاقی و اعتماد به نفس پایین ارتباط مستقیمی وجود دارد.

اضافه وزن یک چالش است، اما زمانی که روزانه ورزش می کنید، می تواند به شما در رفع مشکلات و اضافه وزن کمک کند. علاوه بر این، ورزش کردن به جلوگیری از سفت شدن و تخریب مفاصل و ماهیچه‌ها با افزایش سن کمک می‌کند. ورزش می‌تواند به شما کمک کند تا قلب سالمی داشته و در نهایت احساس خوبی داشته باشید.

هنگامی که در حال حرکت و حفظ وزن مناسب هستید، از درون احساس خوبی خواهید داشت و از بیرون عالی به نظر خواهید رسید.

 

2. از آنچه هستید و آنچه دارید سپاسگزار باشید.

ممکن است در این زندگی چیزهای زیادی نداشته باشید، اما وقتی نگرش شکرگزاری داشته باشید، کائنات به شما برکت خواهد داد. چرا اکثر افراد به جای نعمت‌های دیگر، اینقدر روی مجموعه دارایی ها و پول های خود تمرکز می کنند؟

آیا خانواده ای دارید که شما را دوست دارند؟ بسیاری از مردم کسی را ندارند که این سفر در زندگی را با آنها طی کند، بنابراین شما خوشبخت هستید. شما شغل دارید؟ طبق آمار Statista، حدود 3.6 درصد از جمعیت آمریکا بیکار هستند.

سرشماری نشان می‌دهد که 331.45 میلیون نفر در ایالات متحده زندگی می کنند. در نظر گرفتن 3.6 درصد به این معنی است که 1,191,762 نفر از این آمار، شغلی برای مراقبت از خانواده خود ندارند. اگر شغلی داشته باشید، ممکن است خوشبختی‌تان در شغل شما نباشد، اما به هر حال برای تامین مخارج و رفع نیازهای خود شغل دارید.

 

3. با تاکیدات مثبت روزانه شروع به دوست داشتن خود کنید.

استفاده از خودگویی مثبت یکی از بهترین راه های دوست داشتن خود است. هنگامی که هر روز صبح از رختخواب بیرون می آیید، باید جملات تاکیدی مثبت را تکرار کنید تا به ادامه حرکت خود کمک کنید. در آینه نگاه کنید و به خودتان بگویید چقدر زیبا هستید و عاشق چشم ها، موها و لبخندتان هستید.

وقتی هر روز بعد از بیدار شدن شروع به صحبت مثبت در مورد خود می کنید، اعتماد به نفس شما بهبود می یابد. زمانی که از خودگویی مثبت برای پر کردن مخزن عشق خود استفاده می کنید، سرکوب شدنتان سخت می‌شود.

 

4. دایره اطرافیان خود را عاقلانه انتخاب کنید.

اگر می خواهید برای خودتان اعتماد به نفس خوبی ایجاد کنید، به یک سیستم پشتیبانی قوی نیاز دارید. در زندگی شما حتما روزهایی خواهند بود که در آن‌ها احساس ناراحتی و بی‌حوصلگی می‌کنید، زیرا دنیا بسیار بی‌رحم است. با این حال، وقتی افرادی را دارید که در این شرایط کنار شما می‌ایستند، می‌توانید زودتر بلند شده و از این شرایط خارج شوید.

وقتی شک و تردیدهایی به وجود می‌آید که سعی می‌کنند عزت شما را از بین ببرند، دوستانتان به شما کمک می‌کنند تا به جایی برگردید که خودتان را دوست داشته باشید. اگر دوستان منفی دارید که تمایل دارند شما را پایین بیاورند، وقت آن است که دوستان جدیدی پیدا کنید.

اطراف خود را با افرادی احاطه کنید که به شما برای سفرتان قدرت می دهند. با رعایت این مورد، تفاوت بسیار زیادی را در اعتماد به نفس خود خواهید دید.

 

5. با ظاهر آراسته خود عزت نفس کسب کنید.

این یک حقیقت است که وقتی خوب و آراسته به نظر می رسید، احساس خوبی خواهید داشت. گاهی اوقات چیزهای کوچک می توانند مهم ترین تأثیر را روی شما بگذارند. زمانی را بصورت روزانه برای دوش گرفتن، کوتاه کردن ناخن ها، اصلاح کردن صورت، شیک پوشیدن و ایجاد شگفتی‌هایی در آراستگی خود برای بالابردن عزت نفس در نظر بگیرید.

آیا تا به حال اتفاق افتاده است که لباس جدیدی به تن کنید و بعد از آن به دلیل اینکه احساس شگفت انگیزی دارید، حس بهتری را تجربه کنید؟ حتما همینطور است. وقتی یاد بگیرید که از بدن خود مراقبت کنید، هرروز این احساس را خواهید داشت که انگار لباس جدیدی پوشیده‌اید. دوست داشتن خودتان باعث افزایش عزت‌نفس شما شده و کمک می‌کند که در هر کاری که انجام می دهید احساس بهتری داشته باشید.

 

هیچ انتظاری نداشته باش و قدردان همه چیز باش...

 

6. یک روال خودمراقبتی ایجاد کنید.

دوست داشتن خود چیزی بیش از خودگویی مثبت است. اگر گه‌گاهی خودتان را نوازش می‌کردید، به شما خیلی بیشتر کمک می کرد. آخرین باری که برای خود یک لباس جدید خریدید کی بوده است؟

مطمئناً، خانواده، صورت‌حساب‌ها و تعهدات دیگری دارید که باعث می‌شود خرید هر چیزی برای خودتان را به تعویق بیندازید. با این حال، اگر یاد بگیرید که به نیازهای خود نیز رسیدگی کنید، کمک بسیار بزرگی را به خودتان خواهید کرد. شاید الان وقت آن است که یک حمام اسطوخودوس همراه با موسیقی بگیرید و فقط به فکر لذت و آرامش خودتان باشید.

وقتی یاد بگیرید که از خود مراقبت کنید، اعتماد به نفس خود را افزایش خواهید داد. اگرچه بسیاری از مردم شما را دوست دارند و از شما حمایت می کنند، هیچ کس آنطور که خودتان می توانید، از شما مراقبت نمی کند. مطمئن شوید که حداقل چند ساعت در هفته برای خودمراقبتی وقت گذاشته‌اید.

 

7. بر استعدادهای خود تمرکز کنید.

در چه چیزهایی مهارت دارید؟ آیا می توانید موها را مانند یک حرفه ای مدل دهید، یا شاید در ریاضیات مهارت دارید؟ هیچ فرد زنده‌ای در این کره خاکی وجود ندارد که از استعدادهای ذاتی منحصر به فرد بی‌بهره باشد، تاکید می‌کنم: "هیچ فرد زنده‌ای".

بسیاری از مردم به جای تمرکز بر چیزهای بزرگ و والای خود، بر روی عیوب و شکست هایی که دارند تمرکز می کنند. خودگویی مثبت شما را به همه جای زندگی می رساند. باید روی چیزهای خوبتان تمرکز کنید و البته روی بدها کار کنید.

هنگامی که شروع به صحبت با خود می کنید و همانطور که با همسر یا فرزندان خود مهربانانه و محترمانه صحبت می کنید، خود را مخاطب قرار می‌دهید، تفاوت بسیار زیادی را در سطح احترام و اعتماد به نفس خود خواهید دید.

 

8. طرز فکر خود را به سمت اعتماد به نفس بیشتر تغییر دهید.

آیا تمایل دارید چیزهایی که برایتان اتفاق می افتد را از دریچه منفی ببینید یا سعی می کنید مثبت بمانید؟ در مثبت اندیشی قدرت وجود دارد و هرگز نمی توانید این را انکار کنید. وقتی که نسبت به خودتان احساس خوب و مثبتی داشته باشید، همه چیز تغییر خواهد کرد.

وقتی صبح از خواب بیدار می شوید و احساس وحشتناکی دارید، نگویید که چقدر احساس بدی دارم. در عوض، جملاتی مانند "احساس خوبی دارم."، "احساس شگفت انگیزی دارم." و "من می خواهم امروز را فتح کنم." را بگویید.

کنار گذاشتن خودگویی منفی برای زنده ماندن و افزایش اعتماد به نفس شما شدیدا ضروری است. دیدن مداوم نیمه خالی لیوان آن ضرب المثل معروف، به طرز چشمگیری بر شما تأثیر مخرب می گذارد. به نیمه پر لیوان نگاه کنید حتی اگر آن را باور ندارید. به زودی، می توانید با تغییر طرز فکر خود، نحوه نگاه خود را به مسائل تغییر دهید.

 

9. لباس مناسب بدن خود را بخرید.

هرکسی فرم بدنی خاصی دارد و لباس‌های خاصی در تن او نسبت به دیگران بهتر به نظر می‌رسند. آیا تا به حال کسی را دیده اید که پوشیدن یک لباس گشاد، آن را شگفت انگیز جلوه دهد اما آن لباس در تن دیگران آن جلوه را نداشته باشد؟

از طرف دیگر، می توانید لباس های ناراحت کننده ای بپوشید که خیلی تنگ هستند یا برای اندام شما مناسب و جذاب نیستند. آیا تا به حال لباسی داشته اید که روی چوب لباسی زیبا به نظر برسد اما پوشیدن آن بر تن شما جذابیتی نداشته یا راحت نباشد؟

اگر می‌خواهید سطح عزت‌ نفس و نگرش خود را تقویت کنید، باید یاد بگیرید که چگونه لباس بپوشید تا شکل خود را تحسین کند.

 

10. هرگز خودتان را با دیگران مقایسه نکنید.

همه اوقاتی دارند که به افراد دیگر حسادت می کنند. پیمایش در رسانه های اجتماعی و یافتن افرادی که به نظر می رسد زندگی بهتری از شما دارند، آسان اما بسیار مخرب است. یک چیز را به خاطر بسپار؛ شما هرگز نمی دانید پشت درهای بسته چه می گذرد!

حتی موفق‌ترین و خوشبخت‌ترین افراد هم در دل خود زخم‌هایی دارند. مردم به افراد موفق نگاه می کنند و تمام موفقیت های آن‌ها را می بینند. با این حال، بسیاری از همین مردم چیزی در مورد مبارزات و سختی‌هایی که افراد موفق برای رسیدن به اهدافشان داشته‌اند و آسیبی که برای رسیدن به جایی که امروز هستند، تجربه کرده‌اند، نمی دانند.

چمن همیشه در طرف دیگر سبزتر به نظر می رسد، اما باید بدانید که در واقعیت این درک ما است که کج می‌باشد! اگر یاد بگیرید که به آنچه در این زندگی دارید راضی باشید بسیار به شما کمک می کند، زیرا بر اعتماد به نفس شما به شدت تأثیر مثبت می گذارد. از تماشای زندگی دیگران و مقایسه زندگی خود با آن‌ها دست بردارید و شروع به یک زندگی کردن کامل کنید.

 

برای لحظه هایی که فکر می کردی نمی توانی اما توانستی به خودت افتخار کن...

 

سخن نهایی در مورد کسب اعتماد به نفس از درون

این طبیعی است که گاهی اوقات با ضعف اعتماد به نفس و عزت نفس مواجهه داشته باشید. با این حال، کارهای زیادی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا به شما کمک کند اعتماد به نفس بیشتری داشته و خودتان را بیشتر دوست داشته باشید. آیا تا به حال این ضرب المثل را شنیده اید که "جعلش کن تا درستش کنی؟"

مفهوم این ضرب المثل در این مورد این است که گاهی اوقات، شما باید در هر شرایطی که هستید، فقط به عنوان یک فرد که اعتماد به نفس بالاتری دارد عمل کنید و بعد از آن خواهید دید که به زودی، این شخصیت با اعتماد به نفس بالاتر به طبیعت دوم شما تبدیل خواهد شد. 

از طرفی دیگر، بسیاری از افراد بخاطر دچار بودن به مشکلاتی مانند اضطراب و افسردگی، با سطح پایین اعتماد به نفس خود دست و پنجه نرم می کنند.

خوشبختانه، در این مورد هم کارهایی وجود دارد که می توانید برای مبارزه با این مشکلات سلامت روان انجام دهید و عزت و اعتماد به نفس خود را به جایی که باید برگردانید. امروز چه کاری می توانید انجام دهید تا خودتان را بیشتر دوست بدارید؟ قدم اول را به فکر کردن به این سوال شروع کنید.

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید