دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

چشم سوم چیست و باز بودن آن چه نشانه هایی دارد

از زمان‌های بسیار قدیم، چشم سوم مورد احترام و توجه همه فرهنگ ها بوده است. امروزه ما آن را به عنوان غده صنوبری یا پینه آل می‌شناسیم، اما هنوز در حوزه معنوی به آن چشم سوم می گویند. البته در حوزه‌های مختلف، عناوینی مثل چشم درون، چاکرای آجنا، چاکرای پیشانی، چاکرای بصیرت، چاکرای نور و غیره به همین چشم سوم اشاره می‌کنند.

چشم سوم که همان چاکرای ششم است، به عنوان یک نشانه معنوی در نظر گرفته می شود که نشان دهنده توانایی ما برای غلبه بر انواع چالش ها در زندگی روزمره با استفاده از خرد درونی مان است.

فهرست عناوین
چشم سوم چیست و باز بودن آن چه نشانه هایی دارد

اما چشم سوم چیزی بیشتر از این‌ها است. در بیشتر فرهنگ‌های شرقی، چشم سوم بدون شک واقعی است. چیزی که اگر هر کسی دارای احساس قوی از خود و ذهن آگاهی باشد، می تواند آن را درک کرده و به وضوح احساس کند. این چیزی است که اغلب به عنوان ارتباط دهنده بین جسم و روح ما از آن یاد می‌شود.

هنگامی که ما در هر سطحی مدیتیشن می کنیم، چشم سوم‌مان باز می‌شود و راهنمای درونی مان قوی‌تر شده و نیروی هدایت کننده بیشتری در زندگی ما جاری می‌شود.

 

 

در اینجا پنج نشانه باز شدن چشم سوم را می‌خوانید:

1. احساس فشار مبهم بین ابروها

به طور کلی وقتی چشم سوم در سطح بسیار عمیق‌تری شروع به تجلی می‌کند، بین ابروها احساسی مرتبط با آن وجود خواهد داشت. ممکن است به نظر برسد که در آن لحظه کسی به آرامی بین ابروهای ما را لمس می کند، یا ممکن است در آن قسمت گرما را احساس کنید.

گاهی اوقات این احساس ممکن است خودبخود ظاهر شده و ربطی به اینکه ما احساسات معنوی داریم یا نه، نداشته باشد. گویی سیگنالی است که ما را از آن حالت روحی که در آن قرار داریم، به عقب بکشد.

 

2. افزایش آینده نگری و پیش بینی

یکی از واضح ترین علائم باز شدن چشم سوم، افزایش آینده نگری یا بینشی است که ما شروع به تجربه آن می‌کنیم. این بینش توانایی دانستن چیزی قبل از اتفاق افتادن آن است یا اینکه بدانیم چیزی نسبت به حسی که از آن دریافت می‌کنیم، درست است یا غلط.

این احساس، اغلب بدون اطلاع رسانی قبلی می آید و می رود. با گذشت زمان، این احساس می‌تواند قوی‌تر شده و تبدیل به یک فرآیند راهنما در زندگی روزمره ما شود.

در این حالت ممکن است بدون توضیح و تفسیر، متوجه علائم هشدار دهنده شده یا اینکه بفهمیم که اقدام بعدی ما دقیقا چه باید باشد.

بینش خود را به چالش نکشید و از آن استفاده کنید! ممکن است این بینش همیشه درست نباشد، اما قطعاً ما را در مسیر درست قرار خواهد داد.

 

همه ما یک مسئولیت اجتماعی داریم و آن این است که باید شدیدا مراقب آنچه انجام می دهیم و می گوییم باشیم.

 

3. حساس شدن به نور

با باز شدن چشم سوم، می‌توانیم کمی به نور حساس‌تر باشیم و رنگ‌ها را روشن‌تر ببینیم.دیدن زنده‌تر رنگ‌ها و آگاهی ما از نور ممکن است به طور نامحسوس شروع شود. آنها همیشه فورا آشکار نشده و طاقت فرسا نیستند.

با این حال، حساسیت به نور اغلب باعث آگاهی بیشتر ما از آنچه در اطراف اتفاق می افتد می‌شود. هنگام تمرکز عمیق روی چشم سوم (مانند انجام مدیتیشن)، ممکن است نورهای چشم سوم ظاهر شوند.

سال‌ها در بسیاری از سنت ها در سراسر جهان در مورد چشم سوم و ارجاع آن به نور صحبت شده است. این مسئله در بسیاری از اشکال هنری و آثار مذهبی شناخته شده و قابل مشاهده است. اگر این آثار را دنبال کنید، اغلب می‌توانید مرجع نور را به شکل‌های دایره‌ای و نورهای ستاره‌ای شکل که از میان ابرها نگاه می‌کنند، ببینید.

 

4. احساس تغییر تدریجی و مداوم

مهمتر از همه موارد، پرورش چشم سوم سالم به طور پیوسته دیدگاه و شخصیت ما را در زندگی تغییر می‌دهد. این کار تغییرات سودمندی را به دنبال دارد. تغییراتی که ما آنها را می خواهیم و حتی ممکن است آرزوی آن‌ها را داشته باشیم. ما معمولاً می توانیم این تغییرات را در نحوه برخورد با دیگران ببینیم. ممکن است بردبارتر شده و خودخواهی کمتری را در خود ببینیم.

 

5. افزایش سردرد

فشار این سردرد، قوی تر از فشاری است که قبلاً در مورد آن صحبت شد که بین ابروها اتفاق می افتد. گاهی اوقات، این فشار ممکن است کمی به سمت درد میل کند. آن را به عنوان کمی اضافه بار انرژی در نظر بگیرید. بیرون بروید و کاری را که دوست دارید انجام دهید، کاری مانند مدیتیشن یا پیاده روی.

احساس فشار سر نشانه واقعی باز شدن چشم سوم است، به ویژه اگر این فشار در مرکز پیشانی باشد. این احساس نشانه این است که غده صنوبری فرد با انرژی در حال رشد است.

 

نکاتی در مورد باز و فعال کردن چشم سوم

هنگامی که چشم سوم ما باز می شود، در ذهن خود گفتگوی جسم با روح را با درک جایگاه خود در جهان و اینکه ما سازنده واقعیت خود هستیم، آغاز خواهیم کرد! در این صورت، ما با حالت‌های بیشتر ذهن‌آگاهی مواجه می‌شویم که به ما امکان می‌دهد زندگی بهتری را تجسم کنیم و اقدامات متمرکزی انجام دهیم تا به ما کمک کند که با پتانسیل‌های خود عمل کرده و پیش برویم.

با فعال شدن چاکرای ششم، ما بسیار شهودی شده و بینشی عمیق پیدا خواهیم کرد، حافظه خوبی داشته و بدون هیچ مشکلی توانایی درک مفاهیم را خواهیم داشت.

ما می توانیم با فعال کردن چشم سوم خود به تقویت حس قوی بصیرت خودمان کمک کنیم. با انجام این کارها شروع کنید:

 

  • مدیتیشن کنید.
  • تا حد امکان از شکر و لبنیات دوری کنید.
  • در طبیعت بیرون از خانه، با نشستن روی چمن یا زمین طبیعی مدیتیشن کنید.
  • از حواس خود آگاه باشید.
  • آب بیشتری بنوشید.
  • هر روز در طبیعت قدم بزنید.
  • رنگ‌های نیلی و بنفش را بپوشید و استفاده کنید.
  • باورهای محدود کننده را کنار بگذارید.
  • فعالیت های زیبایی شناسی انجام دهید. فعالیت‌هایی مانند هنرهای تجسمی، طراحی، نقاشی و رنگ آمیزی، عکاسی، هیپنوتیزم و حتی کمی خیال پردازی انجام دهید.

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
تصویر نمایه
۱۴۰۳/۰۲/۲۹

همشون داشتم

تصویر نمایه
۱۴۰۲/۱۲/۲۵

ممنون عالی بود

مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید