دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

5 سوالی که افکار منفی را در مسیر خود متوقف می کند

افکار منفی، سرآغاز یک مارپیچ مخرب هستند که فوراً زندگی ما را فرا می گیرد و اگر اجازه دهیم می تواند تمام ابعاد آن را تحت کنترل خود درآورد. افکار منفی اگر کنترل نشده باشند، هم برای خود ما و هم برای اطرافیانمان مخرب خواهند بود. ما اعتماد به نفس خود را از دست می دهیم، به خود و دیگران ایمان نداریم و پس از گذشت مدتی کوتاه:

ما برای بهتر کردن زندگی خود حتی کوچکترین تلاشی نمی کنیم، چرا که پیش از شروع هر قدمی، فرض می کنیم که شکست خورده ایم.

فهرست عناوین
5 سوالی که افکار منفی را در مسیر خود متوقف می کند

 

غلبه بر افکار منفی در اولین فرصت ممکن، برای موفقیت و رسیدن به بزرگترین اهداف و رویاهایمان بسیار مهم است.

خوداندیشی یک استراتژی مهم می‌باشد که بیش از آنچه تصورش را بکنیم برای ما سودمند است. خوداندیشی به ما کمک می کند که متوقف شویم و به شکلی واقعی و عمیق به زندگی، رفتار، و روابط خود نگاه کنیم و به این فکر کنیم که کدام کارمان درست و کدام غلط است.

وقتی این کار را انجام دهیم، تغییراتی را که باید ایجاد کنیم تا بتوانیم بهزیستی خود را بهبود ببخشیم، خواهیم دید. خوداندیشی چیزی است که تا زمانی که آن را مثبت نگه داریم، بیش از چیزی که تصور کنیم برای روح ما خوب است. ممکن است افکاری منفی در سر داشته باشیم که روز به روز سنگین‌تر می‌شوند، اما با عادت به خوداندیشی مثبت، می‌توانیم با مثبت اندیشی آن افکار را برای خدمت بهتر به خودمان، مجددا قالب‌بندی کنیم.

جملات تاکیدی مثبت راهبرد دیگری است که می تواند به ما کمک کند تا با نیت مثبت فکر کنیم و بوسیله آن بتوانیم بهترین مسیر روز خود را ترسیم کنیم. واقعاً هیچکدام از ما نمی توانیم افکار منفی مان را شکست بدهیم. در عوض، باید یاد بگیریم که آنها را مدیریت کنیم و قدم اول در این مسیر، شناخت آنهاست. مهم است که نقاط ضعف و محرک های تفکر خود که تجربه‌شان می کنیم را کشف کنیم.

 

 

5 سوالی که می توانید با پرسیدن آن ها از خود، افکار منفی را متوقف کنید:

این سؤالات به ما کمک می کنند تا افکار منفی خود را کشف کنیم و بفهمیم آنها از کجا می آیند. هنگامی که منبع آنها را شناختید، می توانید شروع به ایجاد تغییرات برای متوقف کردن افکار منفی کنید.

 

1. این افکار منفی دقیقاً چگونه به من خدمت می کنند؟

پاسخ به این سوال معمولاً "این کار را نمی کند" است. بسیاری از تفکرات منفی فقط غیر واقعی و نادرست هستند و هیچ هدف واقعی را دنبال نمی کنند. افکار منفی فقط برای یادآوری انجام اقدامات مناسب وجود دارند. وقتی در مورد منفعت تفکر منفی سوال می کنید، اغلب متوجه شوید که افکار منفی به سادگی شروع به ناپدید شدن می کنند.

 

همچنین بخوانید: 5 فکر منفی که فوراً باید گوش دادن به آن ها را متوقف کنید

 

  2. چگونه می توانیم نگاه دیگری به موقعیت داشته باشیم؟

با این سوال، ما به خودمان انگیزه می‌دهیم تا از جنبه‌های مختلف به موقعیت نگاه کنیم و احساس باوری که منجر به تفکر منفی ما شده است را از بین ببریم.

 

هر چیز منفی از فشار گرفته تا سختی همه و همه فرصتی برای من هستند تا بلند شوم و رشد کنم...

 

3. یک فرد دیگر در مورد فکر من چه فکری خواهد کرد؟

این یک سوال خوب برای کمک به دیدن چیزها از دیدگاه شخص دیگر است. هنگامی که شروع به نگاه کردن به خود از طریق چشمان شخص دیگری می کنیم، شرایط را واضح تر می بینیم و نتیجه معقول تری بدست می آوریم.

 

4. بدترین چیزی که ممکن است اتفاق بیفتد چیست؟

ما می توانیم به راحتی گرفتار افکار منفی شویم و انواع و اقسام چیزهایی را ببینیم که ممکن است اشتباه پیش بروند. برای کمک به غلبه بر این مارپیچ تفکر منفی، مهم است که مدتی را صرف کشف بدترین چیزی که ممکن است رخ دهد کنید. معمولاً بدترین چیزی که ممکن است رخ دهد، در واقعیت به اندازه تصور ما بد نیست. دیدگاه بسیار مهم است و وقتی بتوانیم چیزها را در چشم انداز نگه داریم، کمتر ترسناک به نظر می آیند.

 

5. آیا می توانم با بدترین شرایط کنار بیایم؟

اغلب بدترین وضعیت ممکن است آنقدرها هم بد نباشد. وقتی این را درک می کنیم، اطمینان داریم که می توانیم با هر نتیجه ای که پیش بیاید کنار بیاییم و این به ما انگیزه می دهد تا به جلو برویم.

سخن پایانی در مورد متوقف کردن افکار منفی با 5 سوال

زندگی پر از سوالات بی پاسخ است و این عزم راسخ برای پرسیدن سوالات مناسب است که در نهایت ما را به درک بهتر نسبت به خودمان سوق می دهد.

ما می‌توانیم زندگی‌مان را در دریایی از افکار منفی مانند "چرا من؟" غرق کنیم، یا در مقابل می‌توانیم سپاسگزار باشیم که تا اینجای کار پیش آمده و به همینجایی که هستیم رسیده ایم. ما اینجا هستیم تا یک روز دیگر زندگی کنیم. ما این توانایی را داریم که برای خودمان فکر کنیم، و این به بدان معنی است که می توانیم مسیر آن افکار را خودمان انتخاب کنیم.

افکار منفی می توانند به راحتی بر زندگی ما مسلط شوند و خود واقعی ما را از بین ببرند. وقتی اجازه می دهیم افکار منفی ما را از بین ببرد، خود را از دنبال کردن اهدافمان باز می داریم. در این صورت، ما نمی توانیم فکر کنیم که رسیدن به اهداف بزرگ‌مان، ممکن و دست‌یافتنی است.

ممکن است سعی کنیم طوری رفتار کنیم که انگار تفکر منفی بر ما تأثیری ندارد، اما این فقط راهی برای اجتناب و فرار از آن است. در مورد آن اشتباه نکنید، حتی در این حالت هم افکار منفی بر ما و اطرافیان ما تأثیر می گذارد.

هنگامی که این را پذیرفتیم، می‌توانیم شروع به کشف و به چالش کشیدن تفکر منفی به شکل ظاهری کنیم. همانطور که افکار منفی را به چالش می کشیم، به سرعت اعتماد به نفس خود را بهبود خواهیم بخشید و مسیر موفقیت آمیزی را برای دستیابی به اهداف خود آغاز خواهیم کرد.

هدف ما این است که افکار منفی خود را زیر سوال ببریم. با پنج سوال این لیست شروع کنید یا از سوالات دیگری استفاده کنید که برای شما منطقی‌تر هستند. این کار را انجام دهید و ببینید که چگونه از تغییر فوق‌العاده سریع افکارتان برای بهتر شدن، شگفت زده خواهید شد.

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید