دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

جملات انگیزشی در مورد خودباوری | خودسازی

تنها محدودیت تو خودت هستی

تنها چیز و کسی که تو را محدود می‌کند خودت هستی. وقتی شب و روز به این فکر می‌کنی که نمی‌توانی، قدرتش را نداری، در حد و اندازه آن نیستی و... در حال مزمن کردن این باور در خودت هستی. وقتی که این باور را در خودت نهادینه کردی، از همه چیز خواهی ترسید و از هر موقعیتی فرار خواهی کرد. اینگونه است که خودت را محدود کرده و خودباوری خودت را کاملا از دست خواهی داد.

اما بدان که یکی از مهمترین ارکان برای پیشروی مثبت در زندگی خودباوری است. با خودباوری است که می‌توانی از منابع عبور کرده و حرکت کنی. اگر این فاکتور مهم را نداشته باشی، یک زندگی فوق‌العاده محدود را پیش رو خواهی داشت.

فهرست عناوین
جملات انگیزشی در مورد خودباوری | خودسازی

نحوه ارزش گذاری و درک نسبت به خودت را تغییر بده. باورهای غلطی که در مورد خودت داری را بازنگری کن. بعنوان بهترین شخص در زندگی‌ات، برای خودت ارزش قائل باش و خودت را عاشقانه دوست بدار. تو بدون اینکه از آن مطلع باشی، قوی‌ترین موجود حاضر در این کره خاکی هستی. سرزنش ناعادلانه خودت را کنار بگذار و خودت را ببخش و در آغوش بگیر. خودت را بخاطر اشتباهات گذشته مورد شماتت قرار نده و بدان که در آینده هم اشتباه وجود خواهد داشت. پس نترس و نگران نباش.

سطح پایین خودباوری تو، فقط زاییده ذهن تو است. شاید در محیطی بزرگ شده باشی که نقش حامی در آن کمرنگ بوده باشد. شاید اتفاقات گذشته، باعث افول خودباوری تو شده باشد. شاید انقدر خودت را مورد قضاوت ناعادلانه قرار داده‌ای که دیگر مجالی برای نفس کشیدن برای آن باقی نگذاشته‌ای. اما بدان که این‌ها همگی زاییده تفکر اشتباه تو هستند. بدان که با این افکار منفی و پر و بال دادن به آن‌ها، در حال از دست دادن فرصت‌ها و چیزهایی هستی که همیشه آرزویش را داشتی.

نقاط قوت و استعدادهای خودت را ثبت کن و بخاطر آن‌ها شکرگزار باش. حتما الان خواهی پرسید که "مگر من نقطه قوتی هم دارم؟". بله، تو نقاط مثبت و استعدادهایی داری که با محدود کردن خود، حتی از آن‌ها اطلاع هم نداری. آن‌ها را ثبت کن، تک تک آن‌ها را جشن بگیر و باورشان کن.

تو یک قهرمان هستی. پس با خودت مثل یک قهرمان صحبت کن، نه یک مظلوم شکست خورده. باور داشته باش که در هرکاری که انجام می‌دهی، بهترین هستی. تو بهترین هستی که آن را انتخاب کرده و تا اینجا پیش آمده‌ای. مشکل فقط اینجاست که نمی‌خواهی بهترین بودن خودت را درک کنی و به این تفکر غلط عادت کرده‌ای.

خودت را بشناس، در مورد اینکه چه کسی هستی و چه چیزی می‌خواهی آگاه باش. اگر خودت را درست و واقعی بشناسی، خودت را با تمام وجود باور خواهی داشت و بعد از کنار زدن محدودیت‌هایی که خودت ایجاد کرده‌ای، شجاع و امیدوار پیش خواهی رفت.

 

 

لبخند بزن و دوباره شروع کن

 

لبخند بزن و دوباره شروع کن

اگر احساس می‌کنی که گیر کرده‌ای، اگر احساس می‌کنی که کم آورده‌ای، اگر احساس شکست می‌کنی... کمی فاصله بگیر، استراحت کوتاهی بکن، لبخند بزن، نفس عمیقی بکش و دوباره شروع کن. این بار از پس آن بر خواهی آمد. شک نکن.

 

روی ذهن و روح خودت سرمایه گذاری کن

 

روی ذهن و روح خودت سرمایه گذاری کن

فقط خودت را باور داشته باش و فقط روی ذهن و روح خودت سرمایه‌گذاری کن. این یک سرمایه گذاری امن با بالاترین سود است که تو را در اوج فشار و سختی، همچنان آرام نگه می‌دارد.

 

قوی بودن را انتخاب کن

 

قوی بودن را انتخاب کن

می‌توانی یک ضعیف شکست خورده باشی. به‌هرحال انتخاب با خودت است. اما بدان تا وقتی که قوی بودن را انتخاب نکنی، از قدرت باورنکردنی خودت باخبر نخواهی شد. تا وقتی که خودت قوی بودن را نخواهی، به خودباوری نخواهی رسید. باز هم دلیلی برای انتخاب ضعف داری؟

 

تو خودت را داری

 

تو خودت را داری

تو خودت را داری و این بشدت کافیست. اگر می‌دانستی که چه همراه قوی، قابل اعتماد و باوفایی داری، این جمله را درک می‌کردی و از شدت شور و اشتیاق، خودت را در آغوش می‌گرفتی. تو بهترین شخص ممکن را در کنار خودت داری. چگونه می‌توانی این شخصیت والا را باور نداشته باشی؟ همین حالا کمی فکر کن.

 

خودت را بشناس تا محدودیت ها را پشت سر بگذاری

 

خودت را بشناس تا محدودیت ها را پشت سر بگذاری

تا وقتی خودت را نشناسی نمی‌توانی محدودیت‌ها را پشت سر بگذاری. درست وقتی که خودت را کامل و واقعی شناختی، نقاط قوت خودت را هم خواهی شناخت و آنجاست که به قدرت خودت ایمان خواهی آورد. بعد از آن، تمام محدودیت‌هایی که برای خودت ساخته‌ای را پشت سر خواهی گذاشت.

 

کیفیت افکار تو کیفیت زندگی ات را تعیین می کنند

 

کیفیت افکار تو کیفیت زندگی ات را تعیین می کنند

تا وقتی در ذهن خودت یک شکست خورده باشی، قبل از برداشتن هر قدمی در زندگی، یک شکست خورده خواهی بود. اما وقتی تفکر یک برنده را داشته باشی، به خودباوری خواهی رسید و یک برنده واقعی خواهی بود. و اینگونه است که کیفیت افکار تو، کیفیت زندگی‌ات را تعیین می‌کند.

 

همچنین بخوانید: 10 روش ساده مراقبت از خود برای داشتن یک زندگی موفق و پربار

 

همیشه کار درست را انجام بده

 

همیشه کار درست را انجام بده

همیشه سعی کن در مسیر خودت کار درست را انجام بدهی. به هر حال این مسیر شخصی تو و متعلق به خودت است. خودباوری داشته باش و مسیر درست را تشخیص بده. اصلا مهم نیست که دیگران چه می‌گویند. در نهایت کسی که با نتیجه روبرو می‌شود، تو هستی نه آن‌ها.

 

شجاعت پذیرش و خودباوری را پیدا کن

 

شجاعت پذیرش و خودباوری را پیدا کن

آرام‌ترین و شادترین قسمت زندگی تو از جایی شروع می‌شود که شجاعت پذیرش و به دنبال آن، خودباوری را پیدا می‌کنی. آنقدر به دنبال آن باش تا پیدایش کنی.

 

محکم بایست و فقط حرکت کن

 

محکم بایست و فقط حرکت کن

سرت را بالا بگیر، محکم بایست و فقط حرکت کن. تو لایق پیشروی و رسیدن هستی.

 

در ذهن خودت یک برنده باش

 

در ذهن خودت یک برنده باش

اگر در ذهن خودت یک بازنده هستی، هرگز در زندگی واقعی یک برنده نخواهی بود. این جمله را بارها و بارها بخوان!

 

از دیروزت بهتر باش

 

از دیروزت بهتر باش

مهمترین وظیفه تو در زندگی این است که از دیروزت بهتر باشی. و بدون داشتن خودباوری هرگز نخواهی توانست به این دست پیدا کنی.

 

این جاده متعلق به تو است

 

این جاده متعلق به تو است

این جاده، جاده تو و فقط متعلق به تو است. شاید کسی در آن با تو همراه شود، اما هیچکس نمی‌تواند بجای تو درآن راه برود. خودت را باور داشته باش و فقط روی خودت حساب کن.

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید