دنیای موسیقی درمانی
منو
جستجو
خانه
انجام جستجو
انصراف
دنیای موسیقی درمانی
موسیقی برای زندگی بهتر
صفحه اصلی مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی

10 راه برای شادتر شدن قبل از خروج از رختخواب

آیا زمانی که از خواب بیدار می‌شوید همان فرآیند روز قبل را تکرار می‌کنید و شبیه به یک زامبی از رختخواب خارج می‌شوید؟ اگر اینگونه است باید بدانید که هرروز در حال از دست دادن بهترین لحظات خود برای شادتر کردن کل روزتان هستید. امروز نکاتی را در مورد اینکه چگونه قبل از اینکه پاهایتان به زمین بخورد احساس شادی بیشتری داشته باشید را با شما به اشتراک می‌گذاریم. لطفا در ادامه با دنیای موسیقی درمانی همراه باشید.

این غیرمعمول نیست که با زنگ هشدار از خواب بیدار شوید و بلافاصله پس از همان روالی که دیروز طی کردید، روز خود را شروع کنید. به هر حال ما به تکرار کردن علاقه داریم و استفاده از عادات به ما کمک می‌کند که در مسیر خود باقی بمانیم.

فهرست عناوین
10 راه برای شادتر شدن قبل از خروج از رختخواب

با این حال، چند عادت ساده وجود دارد که می‌تواند ما را به شادی و خوش‌بینی‌ بیشتر برساند. تنظیم یک برنامه صبحگاهی فرح‌بخش بر طبق همین عادات، می‌تواند شما را حتی قبل از اینکه از رختخواب بلند شوید خوشحال‌تر کند. با انجام این عادات مفید، خودتان سریعا متوجه خواهید شد که روزتان از یک حس تازه و مملو از وضوح و هدف بهره‌مند شده است.

 

 

این 10 عادت صبحگاهی شما را قبل از بلند شدن از رختخواب شادتر می کند.

1- مطمئن شوید که خواب کافی داشته اید

پس از یک خواب خوب، روز شما همیشه بهتر خواهد بود، و این بدان معناست که شب قبل به اندازه کافی زود خوابیده و آن را بدست آورده‌اید. خواب خوب به ما کمک می‌کند که بالاترین سطح کیفیت از استراحت را تجربه کرده و انرژی از دست رفته روز قبل را بازیابی کنیم. بارها و بارها توسط مراکز تحقیقاتی گزارش شده است که کمبود خواب در تمام جوامع در حال افزایش و القای تاثیر منفی بر شادی ما است.

مؤسسه پزشکی ایالات متحده اعلام کرده است که بیش از 35 درصد از آمریکایی‌ها کمتر از هفت ساعت در شب می خوابند. این در حالی است که میزان خواب توصیه شده برای داشتن بیشترین بهره وری لازم، 7 ساعت است. آنها همچنین تخمین می زنند که 50 میلیون تا 70 میلیون بزرگسال در ایالات متحده دارای اختلالات خواب مزمن هستند. سخت است که وقتی پاهایمان را مثل یک زامبی روی زمین می‌کشیم و رویای یک چرت کوتاه دیگر را داریم، روز شادی را داشته باشیم.

 

نکته اصلی: حداقل هفت ساعت در شب بخوابید.

 

2 - زنگ هشدار خود را 15 دقیقه زودتر تنظیم کنید

فکر تنظیم 15 دقیقه زودتر زنگ هشدار، ممکن است مانند از دست دادن بهترین چیز در زندگی باشد! اما ارزشش را دارد. داشتن یک زمان 15 دقیقه‌ای مجلل قبل از اینکه مجبور شویم از رختخواب بیرون بپریم و روز خود را شروع کنیم، به کاهش سرعت گیج‌کننده زندگی ما کمک می‌کند. بعلاوه، با انجام این کار دیگر دیر نخواهید کرد.

 

نکته اصلی: روز را زودتر و بتدریج شروع کنید.

 

3- نفس عمیق بکشید!

اکنون که به اندازه کافی زود از خواب بیدار شده‌ایم تا قبل از شروع روز، از اوقات فراغت در رختخواب لذت ببریم، می‌توانیم چند دقیقه وقت بگذاریم تا با تنفس عمیق، بدن خود را زنده کنیم. نفس را عمیقا فرو دهید و به آرامی خارج کرده و به بدن خود در هنگام زنده شدن توجه کنید. با انجام این کار، خواهید دید که هرگونه اضطراب یا استرسی که نسبت به روز وجود دارد، فروکش کرده و در موقعیت بهتری برای لذت بردن از آنچه در پیش است، قرار خواهید گرفت.

 

نکته اصلی: تنفس عمیق، سوخت ذهن و بدن شما را تامین می‌کند.

 

4- ببخشید و رها کنید!

ما باید بعد از بیدار شدن چند دقیقه را صرف بخشیدن خود به خاطر اشتباهات روز قبل کنیم. امروز روز جدیدی است و ما باید آن را با رها کردن اشتباهات گذشته و تمرکز بر بهتر کردن این روز آغاز کنیم.

 

نکته اصلی: خودتان را ببخشید و با خودتان مهربان باشید.

 

5- ابراز قدردانی کنید!

ما به روز دیگری رسیده‌ایم و باید برای آن قدردانی کنیم. شروع کردن روز با قدردانی از فراوانی در زندگی‌مان، باعث جذب بیشتر فراوانی و برکت در طول روز می‌شود. حتی اگر زندگی در حال حاضر کامل نباشد، همیشه در آن چیزی برای سپاسگزاری وجود دارد.

 

نکته اصلی: برای آنچه دارید، سپاسگزار باشید.

 

همراه با روز جدید قدرت جدید و افکار جدید هم به سمت تو می‌آید. بخاطر آن شکرگزار باش.

 

6- نیت خود را تعیین کنید!

وقتی با نیت به سمت روز خود قدم برداریم، روز خود را با رضایت فوق‌العاده بیشتری به پایان خواهیم رساند. ما اغلب اهدافی را تعیین می‌کنیم، فهرستی از کارهایی که باید انجام دهیم و جاهایی که باید در طول روز باشیم، اما چند وقت یکبار نیت می‌کنیم که شادتر، مهربان ‌تر و آگاه ‌تر باشیم؟ حقیقت این است که شانس وجود این نیات در لیست اهداف روزانه ما، آنچنان هم زیاد نیست.

تعیین اهداف و نیات در مورد اینکه چگونه می‌خواهیم در طول روز رفتار و احساس کنیم، به ما کمک می‌کند تا به موقعیت های چالش برانگیز بهتر پاسخ دهیم و می تواند به کنترل احساساتمان کمک کند.

 

نکته اصلی: روز را با نیت خوب آغاز کنید.

 

7- مقداری آب بنوشید!

مقداری آب نزدیک تختخواب خود داشته باشید و صبح بعد از بیدار شدن، آن را بنوشید. بدن ما در طول خواب کم آب می‌شود و بازگشت مایعات در اسرع وقت نه تنها ما را سالم نگه می‌دارد بلکه به ما انرژی هم می‌دهد.

 

نکته اصلی: مراقب آب بدن خودتان باشید.

 

8- حرکات کششی انجام دهید!

بعد از بیدار شدن و قبل از اینکه پاهای ما به زمین بخورد، می‌توانیم با انجام چند حرکت کششی در همان رختخواب، بدن خود را از انعطاف و سرحالی بهره‌مند کنیم. با این کار خون را به جریان بیاندازید و مقداری از سفتی و خشکی که بخاطر شب قبل در عضلات و مفاصل خود دارید را از بین ببرید. همانطور که خون شروع به جریان می‌کند، احساسی از انرژی ایجاد می‌شود که بلند شدن از رختخواب را جذاب تر می کند.

 

نکته اصلی: خون خود را به جریان بیاندازید.

 

9- نوازش کنید!

در آغوش گرفتن و نوازش، نیاز ما به ارتباط انسانی را تامین می‌کند. بعد از بیدار شدن، مدتی را به در آغوش گرفتن همسر، فرزندان یا حتی عروسک مورد علاقه خود بگذرانید. روز را با گسترش عشق شروع کنید.

 

نکته اصلی: عشق را تمرین کنید و ارتباطات انسانی خود را تقویت کنید.

 

همراه با روز جدید قدرت جدید و افکار جدید هم به سمت تو می‌آید. بخاطر آن شکرگزار باش.

 

10- لبخند بزنید!

هم اکنون بیدار شده‌ایم و اینجا هستیم تا یک روز دیگر را ببینیم، و این ارزش لبخند زدن را دارد. لبخند زدن، حتی در خلوت، تاثیر فوق‌العاده‌ای بر خلق و خوی ما دارد و در طول روز ماندگار خواهد بود.

 

نکته اصلی: یک لبخند، دنیا را به چرخش در می آورد.

 

آخرین ایده ها در مورد شادتر شدن در زمانی که هر روز از خواب بیدار می شوید

لازم نیست هر ده کار را هر روز صبح انجام دهید، اما مطمئناً انجام همه آن‌ها، ضرری ندارد. هرچه روز را باعشق به خود، نیت خوب و قدردانی بیشتر شروع کنید، احتمال اینکه در پایان روز احساس موفقیت و خوشحالی بیشتری داشته باشید، بیشتر می شود.

بعد از بیدار شدن، قبل از اینکه پای راست شما به زمین بخورد، زمان لازم برای شروع یک روز فوق‌العاده را به خود اختصاص دهید. شما لیاقتش را دارید و افراد اطرافتان هم همینطور.

 

 

 

منبع

اشتراک گذاری این مطلب
نظرات شما :
کد امنیتی
مطالب و مقالات دنیای موسیقی درمانی
راهکارهایی برای بالا بردن کیفیت زندگی
برای خرید سریع این محصول شماره همراه خود را وارد کنید :
برای دانلود این پادکست و دسترسی آنلاین به همه پادکست‌ها عضو دنیای موسیقی درمانی شوید و اگر عضو هستید وارد حساب کاربری خود شوید